Jump to content
Modeler3D

Witajcie - modeler 3D do waszych usług

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam jestem modelerem 3D, wykonuję różne modele na różne potrzeby, w tym i druku 3D.

Wymodeluję cokolwiek zechcesz, dosłownie.

Nie umiesz modelować? Nie ma problemu, nauczę cię wszystkiego co sam potrafię.

Więcej info na priv

zapraszam

Edited by Modeler3D

Cześć, możesz pokazać jakieś swoje projekty związane z modelarstwem przygotowane do druku? Najlepiej takie w skalach modelarskich. 

Posted (edited)

Chwilowo nie gdyż jestem w trakcie. Raczej w poniedziałek przed południem lub w niedzielę ale koło 23.00.

Aktualnie robię (kończę) pewien model dla pewnego modelarza (skala HO - chyba tak się to pisze). Więc pokażę, ale trzeba poczekać trochę.

Edited by Modeler3D

Posted (edited)

Jednak udało się skończyć wcześniej. Zobaczycie to pierwsi nie zleceniodawca.

1

2

3

4

Jak na razie tylko jeden model - jak klient będzie zadowolony to będzie wincyj. Model w mm. Czas 10 dni gdyż zleceniodawca zamiast dać od razu szczegółowe rysunki, to on przysyłał je co dziennie, do tego nie były opisane szczegółowo, czyli doszło do tego masa poprawek. Normalnie takie coś, bym zrobił, jak bym miał to co trzeba i takie jak trzeba (chodzi o informacje - czyli szczegułówe rysunki/zdjęcia)  - to w takim wypadku od 8 godzin do 12.

Model na moje oko wygląda dość dziwnie, ale to już nie mój problem.

Ogólnie wystarczy mi podać rysunki (ołówkowe) lub najlepiej rysunki dwg (najlepsze co może być) opisane tak szczegółowo jak tylko się da. I zrobię model w miarę krótkim czasie  - tak dokładnie jak tylko się da, w formacie przeznaczonym do druku (.stl) lub innym jaki sobie ktoś zażyczy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Będą nowe modele - ale trzeba na to czasu - niech ten wątek służy tylko do tego, żeby nie zaśmiecać forum.

Edited by Modeler3D

To co pokazałeś to tylko projekty, a mnie interesuje jak wygląda gotowa część.
Przydałby się tutaj ktoś kto za rozsądne pieniądze byłby w stanie zaprojektować i wykonać jakieś drobne (a czasami nie takie znowu drobne) elementy potrzebne do modelu. Sam miałbym nie jeden do zamówienia. Ale modelarstwo redukcyjne to często bardzo małe elementy, wielkości pojedynczych milimetrów, które wiele drukarek 3D nie robi najlepiej, dlatego tak ważne są zdjęcia gotowych produktów.
Pokaż co Twój sprzęt potrafi, zareklamuj się. :)

Okej. Muszę tylko znaleźć stronę, która umożliwi mi wyświetlenie modelu 3D w przeglądarce - oraz zamieszczenie tu linka do modelu.

Zaraz tego poszukam.

Mógł bym pokazać tu moją (wielką scenę) ale eksport tego do formatu stl, a co za tym idzie do pokazania np tu, może zawiesić mi kompa - nie jest to model przeznaczony do druku tylko do wizualizacji i posiada grubo ponad 3 miliony poligonów.

Tak zareklamuję się, pokazując tu moje modele - przeznaczone do modelarstwa np kolejowego, jakieś pojazdy, domki, itp - tyle że jest jeden problem, czyli czas jaki trzeba na to poświęcić.

Więc nie spodziewajcie się, że pokażę coś fajnego za godzinę, tylko np mniej więcej tydzień.

I teraz modeluję wagony, konkretniej to:

klik

I takie coś jest jak widać jest opisane w miarę dobrze - jednak brakuje tu takich informacji jak grubość ścianek, czy wnętrza (ogólnie).

Jeżeli chodzi o pokazanie co mój sprzęt potrafi (odnośnie modelowania -  ogulnego),  to limit kiedy komp się po prostu zawiesza, to jakieś 35 milionów poligonów.

Ten model którego print-screeny widzieliście ma 97185 poligonów. Ogólnie im model posiada gęstszą siatkę tym lepiej (gęsta siatka=model bardziej gładki), ale z drugiej strony bez przesady, żeby plik nie był masakrycznie wielki.

Wiem, że nie wszystko drukarka wydrukuje, ale te większe elementy już tak.

Do małych elementów jest dobry tzw. dlugopis 3D (dostępny na allegro), ale nie wiem czy to się Wam do czegoś może przydać.

Ok, to ja pasuję. Nie tędy droga. 

Modelarzy redukcyjnych takich jak tutaj interesują wydruki części do modeli / masterów do odlewów, nie jakieś długopisy 3D. 

Jeśli nie masz drukarkę SLA i doświadczenie w projektowaniu i druku drobnych elementów, to w zasadzie możesz sobie darować. 

Tak wygląda cześć, która może kogoś interesować:

FB_IMG_1559470276925.jpg

Nie posiadam drukarki 3D, a długopis był tylko sugestią.

Przedstawiony element jest jak dla mnie łatwy do wymodelowania/zaprojektowania. Oraz  nie pisałem nigdzie, że posiadam jakąś drukarkę, tylko że wykonam różnego rodzaju modele. Czyli ja robię model/projekt 3D, a np: ty zamawiasz wydruk u kogoś tam lub w jakieś innej firmie która ma takie możliwości.

Oki, jeśli nie drukujesz, to zwracam honor. 

A jaki jest koszt wykonania projektu 3D silnika V-54/V-55 

Posted (edited)

Hm...

orientacyjnie - od 15 do 30 zł

moja godzina robocza to - 15ł

Zakładając oczywiście, że zajmie mi to 2 Godziny, dla tego napisałem orientacyjnie.

Oczywiście istnieje możliwość targowania się - ale wiedzcie że nie zejdę poniżej pewnej kwoty.

Edited by Modeler3D
  • Like 1

Posted (edited)

Czego wymagam od zainteresowanych osób, tych które chciały by, abym coś im zaprojektował/wymodelował:

Rysunki lub plik-/i dwg z opisami (najlepiej  - ale wiadomo że nie każdy tak potrafi - dwg robi się np w autocadzie) z opisem ile mm ma dana część do wykonania przez mnie.

Jeżeli dany obiekt, składa się z kilku elementów, to należy rozpisać osobno każdy element - żeby mi ułatwić pracę, a co za tym idzie, żebyście mogli to jak najszybciej zobaczyć/odebrać.

I nie wprowadzać nie potrzebnych oraz czasochłonnych poprawek, a nawet jeżeli zajdzie taka potrzeba to żeby było ich jak najmniej.

Zainteresowane osoby zapraszam na priv tam podam mojego E-maila do kontaktowania się oraz jeżeli tak kto woli to skypa.

Edited by Modeler3D

3 godziny temu, jonathan napisał:

A jaki jest koszt wykonania projektu 3D silnika V-54/V-55 

A nie lepiej by ci było zakupić taki silnik z Miniartu , naprawdę są świetne i stosnkowo nie drogie coś 40PLN-ów. Pozdr. A.

Posted (edited)

Jeśli rzeczywiście jesteś w stanie wymodelować silnik w 2 godziny to czapki z głów. Siedzę w 3Ds Maxie dobre 10 lat i nie jedno już w życiu wymodelowałem, ale takie czasy wg mnie są nieosiągalne 😉

Takie Camaro czy Challenger jak niżej, bez bebechów typu silnik, elementy zawieszenia itd to 1-2 tyg roboty.

ExteriorCam1 (00067).jpg

PS_LionsCoach.jpg

test_00000.jpg

01_00041.jpg

CamaroBurnout.jpg

Edited by halset

Posted (edited)

Zależy od poziomu detalu tego silnika, tylko to co widać czyli exterior to właśnie około 1 - 2 godziny - ale jeżeli chodzi również o bebechy silnika to oczywiście dłużej.

Też robię pojazdy, zależnie od poziomy szczegółowości - od kilku godzin do 2 tygodni - ale to i tak zależy jeszcze od tego jaki to pojazd  oraz ile mam zdjęć z których coś się wyciągnie  😉

Zrobiłem kompletny model forda cupe 1930 exterior i interior w półtora tygodnia.

Możemy się kłócić kto jest lepszy a kto gorszy, ale jaki to ma cel?

I jeszcze raz powrócę do tego silnika - to zależy od poziomy szczegółu. Wiadomo im bardziej coś skomplikowane tym więcej czasu na to poświęcasz.

Ale podejrzewam że na potrzeby modelarstwa wystarczy sam exterior silnika 😉  bo po co robić coś czego nie widać? No chyba że ktoś będzie chciał to zmienia postać rzeczy.

Edited by Modeler3D

Posted (edited)

Nie mam zamiaru dyskutować o tym kto jest lepszy a kto gorszy, nie taki był mój zamysł - moim zdaniem coś takiego w 2 godziny to jest naprawdę wyczyn:

s-l640.jpg

Po prostu delikatnie ostrzegam, że możesz się wpakować na minę za 30zł 😉 Jeśli naprawdę jesteś w stanie to ogarnąć za taką kwotę i jakość detali będzie stać na przyzwoitym poziomie, wymiary i proporcje będą w porządku to chętnie sam bym Ci coś zlecił 😉

Edited by halset

Posted (edited)

Warunek: odpowiednie rysunki. I lecę z tematem  - oczywiście sam model bez textur, materiałów itp.

Rozrysować każdy element silnika osobno i czytelnie (mówię o wymiarach, kątach, łukach itp)

Sam włączę sobie screen recorder dla sprawdzenia ile czasu mi to realnie zajmie.

Edited by Modeler3D

Moja rada: zrób projekt takiego silnika skoro to tak stosunkowo niewiele czasu Ci zajmie i pokaż na forum jak to wygląda - wystarczy kilka zrzutów ekranowych.
Jeśli faktycznie zrobisz go tak jak na tym zdjęciu (powiedzmy że bez tych kabelków, bo pewnie w druku 3 D to by nie do końca mogło wyjść), z tymi wszystkimi detalami, nitami itp. to zrobi to na wszystkich spore wrażenie i podejrzewam że klientów Ci tutaj nie zabraknie. :)

Posted (edited)

Dam znać jak skończę lub jak będę mieć jakiś problem - jeżeli będę mieć problem.

Z powietrza go nie zrobię - muszę mieć coś na czym będę mógł się wzorować, jedno zdjęcie mi nie wystarczy....... a rysować sam nie bardzo umiem.

(nie wykręcam się tylko mówię czego mi trzeba do komfortowego modelowania)

I tak pierwszy problem:

Szukałem w necie różnych zdjęć z których mógł bym coś wyciągnąć........ kiepsko poszło, jak są to w bardzo małej rozdzielczości (aż oczy bolą) szukałem czegoś większego ale nic z tego. Mógł bym to zrobić na oko wykorzystując instrukcję budowy - właściwie to sklejania  - znalezioną na jakiejś stronie gdzie można to kupić.

Dam znać jutro po 18.00 jak mi poszło.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Poddałem się gdyż jest to wqr****ce robić to nie z rysunków tylko na oko z tego. Oczy mnie bolą, po drugie nie widzę tu ile każda cześć ma głębi, robić to na oko jest męczarnią.

Ale jeżeli miałbym ten silnik rozrysowany lub ozdjęciowany w dużej rozdzielczości z 6 stron to dałbym radę.

A tak to muszę się poddać i przyznać się do porażki.

Edited by Modeler3D
Dotarło do mnie że nie dam rady.

Posted (edited)

Czegoś nie rozumiem. Chodzi o modelowanie w 3D ale bez wydruku 3D?

Skoro już tyle umiesz powinieneś mieć jakieś prace. A do tej pory widzieliśmy fragment ciuchci...

Edited by Constructor

Czego tu można nie rozumieć, chodzi o projektowanie.