Jump to content
Modeler3D

Witajcie - modeler 3D do waszych usług

Recommended Posts

1 minutę temu, Solo napisał:

Czego tu można nie rozumieć, chodzi o projektowanie.

Tyle zrozumiałem. Ale skoro mam zrobić projekt w ACAD, co już mogę tam w 3D zrobić, to jaki sens ma to jeszcze zlecać komuś do wykonania?

• Like 1

Bo nie każdy potrafi projektować w 3D?
Ja nie potrafię i chętnie bym komuś zlecił żeby mi wykonał taki projekt na podstawie zdjęć czy rysunków, gdybym potrzebował.

Posted (edited)
5 minut temu, Modeler3D napisał:

Lepiej bym tego nie ujął :D

A projektować potrafię, jak mam z czego.

To nie jest tłumaczenie. Jeszcze raz - skoro się uczyłeś i umiesz dużo, to musiałeś na czymś ćwiczyć. Wstawiasz ogłoszenie bez portfolio. To jak otwierać komis, dać ogłoszenie, ze sprzedajesz samochody ale ich nie mieć.

Przerabiałem ten temat... wiem co piszę :)

Edited by Constructor

Posted (edited)

Dobra nie długo wstawię więcej modeli - pytanie jak długo możesz na to czekać?

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem to wstawię tu więcej za mniej więcej 2 tygodnie - bo w tedy będę mieć na to czas.

I nie wstawię byle czego tylko to co uznam za godne pokazania

Pasi?

Edited by Modeler3D

No to nie korzystaj skoro nie chcesz. Ja skorzystam gdy będę potrzebował.

Posted (edited)
13 minut temu, Modeler3D napisał:

Dobra nie długo wstawię więcej modeli - pytanie jak długo możesz na to czekać?

Dla mnie tego nie robisz. To jest twój biznes. Ja nie mam problemu z 3D w ACAD, Solid, itp. Staram się uświadomić tobie na czym polega taki biznes. Musisz mieć jakieś portfolio. Klient musi wiedzieć co umiesz. Dostajesz zlecenie i jeżeli czegoś nie umiesz to musisz odmawiać klientowi. To już źle wpływa na taki biznesik.

Edited by Constructor

Wiem na czym polega, wiem że trzeba pokazać jakieś portfolio, ale jak na razie o tym nie myślę z powodu nie wystarczającego czasu.

Mogę robić jakieś tam zlecenia bo to nie jest aż tak czasochłonne.

Zresztą ta rozmowa nie ma większego sensu..........

Nie chcesz korzystać z moich usług to nie/ po co to komentować................

1 minutę temu, Modeler3D napisał:

Nie chcesz korzystać z moich usług to nie/ po co to komentować................

Dlatego, że mam takie prawo - mogę więc komentuję, to jest otwarta dyskusja.

Po drugie chciałem ci pomóc. Ale jak widać nie było warto. Skoro wiesz już wszystko - życzę powodzenia w zleceniach.

Bez spiny panowie bo kolega sie spali zanim cos zdazy pokazac. Prosi kolega o to by mu dac troche czasu to mu go dajmy. 

W dniu 2.06.2019 o 18:45, Adams M1A1 napisał:

A nie lepiej by ci było zakupić taki silnik z Miniartu , naprawdę są świetne i stosnkowo nie drogie coś 40PLN-ów. Pozdr. A.

A wstawię go do skali 1/72? :]

PS
Silnik to nawet mam na polce.
Bo chyba w koncu sam wyskrobie ten silnik

Niestety nie zawsze jest tak, że ma się do dyspozycji super plany każdego najdrobniejsze detalu. Czasami trzeba bazować na jednym byle jakim szkicu z wymiarami i proporcjami, a detale modelowac że zdjęć po uprzednim ustawieniu odpowiedniej perspektywy i używaniu zdjęcia jako podkładu. To nie jest proste, ale też warto umieć takie rzeczy bo jak pisałem - kompletna dokumentacja to rzecz rzadka 😛

Posted (edited)

Oto zasobnik dla kzugaj

zasobnik

czas modelowania/projektowania

oglądając go w przeglądarce widać różne przebicia/artefakty to powód dużego pliku i samej przeglądarki  - model jest czysty tak na prawdę.

10 godzin 32 minuty

Edited by Modeler3D

Się wtrącę: nie działa podgląd obiektu, wklej po prostu sccren,
no a jak na tak mało skomplikowany obiekt- czas 10 godzin - słabo, uwzględniając podaną cene + koszt wydruku...
szału nie ma...

screen widać, natomiast poprzedni link nie działa wywala
128832625_Screenshot_2019-06-10AutodeskViewerFreeOnlineFileViewer.thumb.png.da0f6d95927ec5dfab9a5f762232348b.png

reszta jak poprzednio, projekt jest pełny? czy przewidziany pod druk z grubością ścianek? przy zawiasach przydało by się zaznaczyć oś zawiasu i tulejki...
no tak czy siak czas na ten model powinien być 2-3 h a nie 10...

No ok, obiekt ładny, z detalami, ale jednak prosty, a zajął Ci 10 godzin.
To ten silnik o którym była mowa na początku, to coś czuję że jednak 2 godzin Ci nie zajmie?... :)

• Haha 1

Posted (edited)

1) ponieważ miałem w ubiegłym tygodniu kilka wyjazdów i nie mogłem nad nim ciągle siedzieć

2) zawiasy są zrobione tak jak chciał kuzgaj zanim je zrobiłem to się dopytałem czy mają być ruchome czy na stałe

3) najbardziej czasochłonne jest wygładzanie krawędzi (zagęszczanie siatki)

4) w niektórych przeglądarkach  się nie otwiera (nie wiem czemu) ja mam najnowszego firefoxa i jakoś działa

f**k zapomniałem o grubościach ścianek - ale z tego co wiem to drukarka podczas tworzenia , zaczyna on samego dołu potem idzie do góry ale to chyba wiecie, grubość ścianek zrobi się z samego filamentu, a wnętrze zasobnika zostanie "wypełnione" przez oprogramowanie drukarki odpowiednim wypełnieniem np plastrami miodu żeby reszta się nie zawaliła.

Edited by Modeler3D

Ad1.Co mają  wspólnego wyjazdy z czasem pracy nad modelem?

Ad.2 Ruchomość zawiasów nie ma tu nic do rzeczy mowimy o detalu. Oś zawiasu, tuleja jakaś nakrętka itp

Ad3 Przyslowiowe " co konia obchodzi..."  podajesz czas realizacji silnika  na 2h a z zasobnikiem walczysz 10...

Model jeśli  już miałby  trafić na druk SLA a nie Fdm wiec żaden plaster miodu sam sie nie zrobi, a drukowanie "klocka" czyli obiektu pełnego jest bez sensu, koszt i czas pracy... może masz i dobre chęci  ale jak dla mnie- brak doświadczenia.

Edit: dla porównania koszt 50 pln
1065315399_imggcsiBEB6F96C61605778DD12ACE7AD00371A6401B347mpid7maxwidth1920maxheight956.thumb.png.53349e7235b2d04ff2a46b1ae610e06d.png

Posted (edited)

Miałem już nie pisać... ale po przeczytaniu, że modelowanie tego zasobnika zajęło ci 10 godzin (bo wyjazdy), nie mogłem uwierzyć. Kolega Greif ma rację. Widać brak doświadczenia. Ogłaszasz się jako "modeler", bez portfolio. Pokazujesz nam prace, która w SolidWorks zajmuje max godzinę. Tak na poważnie. Chcesz tutaj, modelarzom i dobrym grafikom (mieliśmy okazję oglądać prace kolegów) wmówić, że masz doświadczenie i jesteś gotów do przyjmowania zleceń? Takie prace wykonuje się max godzinę, do trzech - wiem co mówię takie bryłki robiłem na początku zabawy z ACAD w 3D.

150 mm SK C27898.jpg

150 mm SK C28 3d.jpg

Taka zabawa 10 lat temu. Z tego co pamiętam to zrobiłem to w ciągu 8 godzin w pracy.

mechia.jpg

Edited by Constructor

No nie wspominając o błędach konstrukcyjnych "wymodelowanego  obiektu" nity powinny być na zakładkę a nie jeden pod drugim...brak nitów na pozostałych płaszczyznach itp itd. no niestety sztuka narysowania sześcianu w 3D jak widać nie zawsze idzie w zgodzie z wiedzą techniczną a w tej materi niestety jest to niezbędne.

Posted (edited)

Greif - oczywiście, że znajomość podstaw rysunku technicznego jest ważna, minimalna wiedza z zakresu "konstrukcji" też. Można być "przekreślaczem", ale robić coś nie mając pojęcia co się robi i po co, to już jest strzał w kolano. To nie minecraft gdzie wszystko wisi w powietrzu.

Zwłaszcza jeżeli takie "modelowanie" chce się robić zawodowo, bez podstawowej wiedzy się nie obejdzie...

Na marginesie. Tyle lat ile pracuje w zawodzie, nie widziałem jeszcze takiego zakończenia blach...

Zawiasy montowane na śrubach do skrzyni, a co z pokrywami?

X.jpg

Edited by Constructor