Jump to content
Stojkovic

Panther ausf. A - Italeri 1:35 - podstawy malowania i weatheringu

Recommended Posts

Pamiętajcie tylko, że osoby początkujące robią modele prosto z pudła bez komplikacji.

Suche kalki archera czy szablony eduarda to później, jak już opanują fototrawionki i żywice.

Kolego!

Podjąłeś się karkołomnego zadania jakim jest warsztat szkoleniowy. Wywaliłeś się na rzeczy podstawowej jaką są kalki. "Młokosy" patrzą i oczy ze zdziwienia przecierają! Trzeba było zakończyć warsztat na etapie malowania i już.

Sam ukręciłeś sobie bat na własny tyłek, więc teraz kombinuj jak wyjść z tego z twarzą. Młodzież patrzy...

Zacytuję kolegę Spottera: jak na warsztat SBSowy, to słabo

Mariusz

Edited by marioba
  • Like 1
  • Haha 1

panowie, czepiasie się troche w ...kij :) 

warsztat mial byc o cytuje z tematu 'podstawie malowania i weatheringu' i jako mlokos tej materii na razie uwazam, ze jest fajnie i git bo ja np. czegos nowego sie nauczylem (chociazby w teorii ;)) jesli ktos chce zrobic podobny o zabawie z kalkami mokrymi, suchymi,  malowaniem /tworzeniem szablonu na takich powierzchniach to z wielka checia poczytamy :)

widac kalke ze nie siadla idealnie na tym zimmerze - fakt, wszyscy to zaakceptujmy i zyjmy dalej. 

Fajnie, ze ktos wziol sie za robote dydaktyczno-edukacyjna i ma ochote potlumaczyc mniej obytym zamiast odsylac do YT albo innych zrodel - doceniajmy i krytykujmy w temacie warsztatu :) 

Ja np. nadal czekam na czesc z weatheringiem. 

• Like 1

Zipster może i tak ale jeśli ktoś zajrzy i będzie widział, że błyszcząca kalka jest ok to chyba Łukasza praca nie będzie jego dydaktycznym spełnieniem.

Łukasz robi dobrą robotę a krytyka jest konstruktywna i dobrze odbierana. Wszystko jest jasne i tyle w temacie. Nikt nie krytykuje osoby Łukasza tylko zwrócona została uwaga na kalki, które słabo siadly. Pisalem już o tym zaraz po aplikacji, że jest słabo. Są różne patenty i z doświadczeniem można pokonać praktycznie każda kalkomanie.

Walor merytoryczny mojego warsztatu oceni kazdy indywidualnie.

Jest to trochę bolesne, że przy tym modelu na kalkach się człowiek wykrzaczy, ale na temat mojego modelu czy procesu każdy ma prawo się wypowiedzieć z krytyką włącznie.

Nie odbieram tego personalnie. Może i jak na SBS to wątek słaby - szkoda. Intencje były inne - realizacja wychodzi jak wychodzi.

Jak trzeba będzie to zerwę kalki albo przemaluję wieżę po raz kolejny - jakoś wybrnę z tego i pokażę że się da - szczególnie "młodzieży" która patrzy.

Każda budowa jest wyzwaniem i problemy mogą się pojawić na każdym jej etapie - takie jest modelarskie życie.

PW ci wysłałem. Przeczytaj i nie marudź!

Mariusz

Edited by marioba

Jak na warsztat 'szkoleniowy' to i z tego przypadku każdy może wyciągnąć wnioski: wpadka może się zdarzyć na każdym etapie i nawet doświadczonemu modelarzowi, a że lepiej jest się uczyć na cudzych błędach to to też będzie pewna nauczka żeby kalek nie lekceważyć. Skoro kalki zalane lakierem to trzeba to jakoś przeżyć i może na dalszym etapie weatheringu pokazać jak ewentualnego babola zamaskować To jest pancerka i zapewne znajdzie się jakieś pole do popisu. Z resztą warsztaty gdzie coś jest pod górkę są o wiele ciekawsze niż gdzie wszystko idzie jak po maśle. Tak więc trzeba jechać dalej póki lufa nie opadła :)

Dobrze jest! To warsztat szkoleniowy! 

Fajnie, że ktoś może się poduczyć przez "wypadek" przy pracy i wyłapać gdzie można coś poprawić!

Lecisz z tematem, trzymam kciuki. :)

Warsztat będzie kontynuowany bez względu na to co się będzie działo.

Ostatecznie liczy się efekt końcowy.

Aparat wyciąga na światło dnia więcej niż widzą oczy. Nie odbieram tego tematu jako SBS "patrzta i uczta się", więc nie wiem czemu autor miałby się za coś kajać. Z kalkami jest tak, że jeden położą się ładniej, a drugie mniej ładnie. Właśnie gołym okiem czasem trudno to ocenić. 

Ja akurat kładę błysk pod i na kalkę znów błysk. Używam też Microscale.