Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

EDIT: Poprzedni projekt mnie nie satysfakcjonował więc postanowiłem podzielić się z wami czymś innym. Hełm który tu widzicie jest moim własnym desginem w lekkim stopniu zainspirowanym Gwiezdnymi wojnami oraz grą Elex. W kolejnych postach dam wam znać o postępach.

124124.png

123412412.png

Edited by 3D-Printed-Madness

I od razu mały update gdyż dwie części są już wydrukowane :)

comment_pgExktvHE9AUINAhbfy6CAvpPrG0DQ5a.jpg

comment_74fXGAiM07LfRU7Ji4yJ3R04zCHdaGXK.jpg

No to jedziemy z tematem! :) Kolejna część gotowa. Hełm powoli zaczyna nabierać kształtu.

20190620_213106.jpg

• Like 1

Trzydniowy wydruk zakończony sukcesem :) Zostały już tylko dwie części i hełm będzie kompletny. Potem już tylko zabrać się za postprodukcję. 

20190625_210548.jpg

A tak to wygląda po sklejeniu. Wizjer gotowy :)

20190626_175700.jpg

• Like 1

Świetny pomysł i wykonanie, oby malowanie było na wysokim poziomie, :)
P. S. Trzy dni drukarka robiła ten element?:p działasz na jakimś drogim sprzęcie?

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

@Browarek90 Dziękuję bardzo :) Tak na ten element zeszło łącznie nieco ponad trzy dni. Drukowałem na raty czyli kiedy byłem w domu odpalałem wydruk a gdy musiałem iść do pracy to ustawiałem pauzę i kontynuowałem go kiedy byłem z powrotem na mieszkaniu. Moja drukarka to Creality CR-10 Pro więc z tej nieco wyższej półki cenowej. Moim zdaniem był to zakup warty każdej złotówki bo sprzęt sprawuje się wyśmienicie :) 

Edited by 3D-Printed-Madness

Kolejny update! Ostatnimi dniami nic nie wrzucałem tak więc trzeba to zmienić! Do ukończenia modelu została mi tylko jedna część, która już się drukuje. Po sklejeniu całości przyjdzie pora na szlifowanie i na koniec wszystko trzeba będzie odpowiednio pomalować. W tym zadaniu pomoże mi mój świeżo zakupiony aerograf.

20190705_141641.jpg

20190705_235908.jpg

Nareszcie! Hełm w końcu jest kompletny. Wszystkie części zostały wydrukowane i posklejane. Teraz czeka mnie masa szlifowania. Muszę przyznać, że przeniesienie projektu powstałego w mojej wyobraźni do świata rzeczywistego daje ogromną satysfakcję :)

20190708_141111.jpg

20190708_141124.jpg

20190708_141141.jpg

• Like 1

Fajne, nie moja bajka ale doceniam zaangażowanie, ja mam gorzej xD budując model w oparciu o oryginał często brakuje dokumentacji 😉 i  nie ma tak łatwo jak z autorskim projektem.

No trzeba przyznać, że jak się coś zaprojektuje od zera to praca nad takim modelem jest o wiele łatwiejsza. Zna się wtedy wszystkie niuanse etc a to bardzo pomaga np tutaj choć co prawda tego nie widać to na łączeniach elementów dodałem małe dziurki w które potem powkładałem kawałki drutu by ułatwić mocowanie. Poprzedni hełm jaki wykonałem nie miał takich "prowadnic" i o wiele trudniej się go sklejało. A takto przy własnym projekcie wprowadziłem takie udogodnienia jakie chciałem :)  

Dzięki za komentarz i powodzenia w twoich pracach :)

Żywica którą pokryłem hełm stwardniała. No to teraz czeka mnie najbardziej żmudna część prac czyli szlifowanie. Będę wygładzał powierzchnię papierem ściernym najpierw 120-stką a potem 240-stką. Wszystkie nierówności/bruzdy wypełniać będę szpachlą i potem zostaje powtarzać cały proces aż do momentu uzyskania gładkiej powierzchni. Ręka boli mnie już na samą myśl xD

20190710_154936.jpg

A tu zdjęcie na wypadek gdyby kogoś ciekawiło jak hełm leży na głowie :)

20190710_171433.jpg

No dobra  po dwóch dniach szlifowania i  szpachlowania w końcu mogę zacząć nakładać kolory. Jak na razie hełm został pokryty warstwą podkładu i kolorem podstawowym. 
Po pomalowaniu zostanie mi tylko zastosować odpowiednie cieniowanie i całość będzie gotowa :D 

W każdym razie cieszę się, że najgorsza część prac jest już za mną :) 

A tutaj macie efekt moich dotychczasowych prac:

20190713_141808 - Kopia - Kopia.jpg

A tu każdy krok z osobna.

20190713_125008.jpg

20190713_125944 - Kopia.jpg

20190713_141808 - Kopia.jpg

Jest super! Będziesz dorabiał jakieś szkiełko na oczy?

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

@Browarek90 Dzięki :) Zastanowię się, musiałbym zamówić kilka arkuszy dymionego pleksiglasu i kupić opalarkę by nadać mu odpowiedni kształt. Bardziej prawdopodobne jest to, że przy kolejnym projekcie dorobię taką szybkę.

Posted (edited)

Kształty wokół osłony nie wyglądają tak, jakby potrzebowała gięcia w pionie. Może spróbuj z jakąś grubszą folią (dosyć sztywna, taka jak z niektórych teczek na dokumenty) i na to X-19 Smoke Tamki.

Edited by Tap-chan

@Tap-chan Dzięki za sugestię :) Poszperam w necie i w sklepach i może wykombinuję coś fajnego a w co nie będę musiał inwestować większych pieniędzy. Bo w sumie bez "przeszklonego" wizjera całość straci na uroku.

Tutaj też mały update, zdecydowałem się zawiesić ten projekt na czas nieokreślony.