Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Czołem!

Klamoty do Emila malują się.

Panzer 35(t), brudzi się i więcej fotek tego pojazdu w warsztacie nie będzie. Pewnie w następną sobotę będzie galeria.

W dniu 20.05.2020 o 21:38, Rack napisał:

Zaskoczyłeś mnie tą benzyną lakową do olei ( mam taką samą i muszę popróbować ). Ostatnio stosowałem z olejami White Spirit od tego producenta ( Dragon ) i nawet się sprawdzał ( ponadto na plus to, że 0,5l kosztuje tylko ok. 9zł 😉 ).

White spirit  Dragona stosuję zamiennie z benzyną lakową.

Trochę eksperymentuję, próbując stosować własne mikstury oraz gotowce. Różnie to wychodzi, ale przykładowo, stosując olej lniany z farbą olejną nieźle wychodzą plamy po oleju napędowym, smarach, itp. lśniące ( niestety olej lniany musi być świeży, przetrzymałem ze 4 lata i wychodziło słabiej :haha:).

Po czterech latach olej lniany mógł trochę zgęstnieć (spolimeryzować). Ten sam olej to medium dla wielu emalii np: Humbrol, Revell.

Mam bardzo małe doświadczenie, ale wydaje mi się, że możliwości wykorzystania farb olejnych plus odpowiednich dodatków ( w warunkach domowych, że tak powiem ) to generalnie trochę nieodkryty świat, bądź niedoceniany ( a producenci gotowców często z tego korzystają 😉 ). 

Błędne myślenie! Świat artystycznych farb olejnych jest od dawna znany i opisany. Ja niczego nie odkryłem, ani nie odkrywam. Niestety, możliwości tych farb zostały obecnie mocno zapomniane i zarzucone.

Dlaczego?

Raz: Są trochę trudne w uzyciu i niektórych to przerasta.

Dwa: Czasochłonne. Pospiech jest tu niewskazany.

Trzy: Farby olejne długo schną, ale można sobie z tym poradzić.

Cztery: Tak zwane gotowce. Łatwe w użyciu. Łatwo dostępne. Są praktycznie do wszystkiego: do zacieków, do rdzy, do rowka na d..., do źrenic itp. Nic tylko płacić i używać do woli...

W dniu 21.05.2020 o 17:02, bazylms napisał:

Będziesz kurzył i syfił czy raczej delikatnie? No to za chwilę galeria.

Kurzu i syfu będzie w moim stylu. Tyle aby nie zabić detalu i bryły pojazdu.

W dniu 21.05.2020 o 19:33, M.A.V. napisał:

Bardzo ładny wyszedł 

Też tak mi się wydaje....

W dniu 21.05.2020 o 19:33, M.A.V. napisał:

tylko te hełmy tak położone "luzem" mało wiarygodne jeśli pojazd byłby w ruchu

Zrobiłem moim czołgiem kilka rundek dookoła mieszkania i nic nie spadło.

A tak na poważnie, to wzorowałem się na zdjęciach z epoki. Klamoty na tych pojazdach, były w bardzo dziwnych miejscach.

W dniu 21.05.2020 o 20:31, Pan_Cerny napisał:

Piekny Pz.35(t)! Aż żal, że nie dorobił się osobnego wątku.

Też żałuję...

W dniu 21.05.2020 o 20:31, Pan_Cerny napisał:

O ile mnie wzrok nie myli, to jest doposażony o elementy z Twojego magazynka model CMK?

Trochę gratów dorobiłem. Kanistry z mocowaniem. Światła Notek, przód i tył. Dechy na błotnikach. Skrzynka i gaśnica na lewym błotniku. poprawiony wydech. Zapasowe koła, te na lewym błotniku i te pod błotnikami, zrobione od podstaw. Okablowanie i jeszcze to o czym już zapomniałem. Kilku rzeczy nie zrobiłem, np. w zawieszeniu.

Oczywiście model to stary rupieć od CMK.

W dniu 21.05.2020 o 23:17, zipster napisał:

Twoje warsztaty to chaos

Nic na to nie poradzę "Nobody is perfect"

ale modele pikne

Tak myślisz?

Moze po zabawach z modulacja pobawie sie przy kolejnym ulepku tym calym panel lightningiem

Polecam! Czasem warto jest trochę odpocząć po "color masturbation".

Jak zaczynałem moją zabawę z modelarstwem, a było to strasznie i cholernie dawno, nikt tej metody nie nazywał "panel lajtningiem", czy innym "kolor masturbejszyn".

Zawsze było to lekkie rozjaśnianie płaszczyzn, co by model był bardziej plastyczny...

Mariusz

Edited by marioba

6 godzin temu, marioba napisał:

Czołem!

Klamoty do Emila malują się.

Panzer 35(t), brudzi się i więcej fotek tego pojazdu w warsztacie nie będzie. Pewnie w następną sobotę będzie galeria.

White spirit  Dragona stosuję zamiennie z benzyną lakową.

Po czterech latach olej lniany mógł trochę zgęstnieć (spolimeryzować). Ten sam olej to medium dla wielu emalii np: Humbrol, Revell.

Błędne myślenie! Świat artystycznych farb olejnych jest od dawna znany i opisany. Ja niczego nie odkryłem, ani nie odkrywam. Niestety, możliwości tych farb zostały obecnie mocno zapomniane i zarzucone.

Dlaczego?

Raz: Są trochę trudne w uzyciu i niektórych to przerasta.

Dwa: Czasochłonne. Pospiech jest tu niewskazany.

Trzy: Farby olejne długo schną, ale można sobie z tym poradzić.

Cztery: Tak zwane gotowce. Łatwe w użyciu. Łatwo dostępne. Są praktycznie do wszystkiego: do zacieków, do rdzy, do rowka na d..., do źrenic itp. Nic tylko płacić i używać do woli...

Kurzu i syfu będzie w moim stylu. Tyle aby nie zabić detalu i bryły pojazdu.

Też tak mi się wydaje....

Zrobiłem moim czołgiem kilka rundek dookoła mieszkania i nic nie spadło.

A tak na poważnie, to wzorowałem się na zdjęciach z epoki. Klamoty na tych pojazdach, były w bardzo dziwnych miejscach.

Też żałuję...

Trochę gratów dorobiłem. Kanistry z mocowaniem. Światła Notek, przód i tył. Dechy na błotnikach. Skrzynka i gaśnica na lewym błotniku. poprawiony wydech. Zapasowe koła, te na lewym błotniku i te pod błotnikami, zrobione od podstaw. Okablowanie i jeszcze to o czym już zapomniałem. Kilku rzeczy nie zrobiłem, np. w zawieszeniu.

Oczywiście model to stary rupieć od CMK.

Nic na to nie poradzę "Nobody is perfect"

Tak myślisz?

Polecam! Czasem warto jest trochę odpocząć po "color masturbation".

Jak zaczynałem moją zabawę z modelarstwem, a było to strasznie i cholernie dawno, nikt tej metody nie nazywał "panel lajtningiem", czy innym "kolor masturbejszyn".

Zawsze było to lekkie rozjaśnianie płaszczyzn, co by model był bardziej plastyczny...

Mariusz

Mariusz, ale ty lubisz pisać. Oby tylko efekt końcowy tego Panzera był tak samo dobry.