Skocz do zawartości

marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Kalki z numerami skrzynek? Chyba nie mam? Zabiłeś mi ćwieka. Muszę sprawdzić. Jak są numery, to je położę.

Dzięki za czujność😁

IMG_20201012_083317.jpg

Edytowane przez marioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stojkovic napisał:

Nie miałeś w zestawie kalek na te skrzynki w  ścianach z numerami?

7 godzin temu, marioba napisał:

Kalki z numerami skrzynek? Chyba nie mam?

 

Powinny być - chyba. Bo w oryginale były i są na to fajne fotki z tymi oznaczeniami. 

LEWA strona - 1213775789_lewejstrony..thumb.jpg.e5116040b2309d89073dbbd362d5b0e9.jpg

PRAWA strona - 1300755971_prawastrona.thumb.jpg.c0df07cb9f7ff7cd8439a96c8588eefa.jpg

Na zamku działa Nr. R.V.3 i jest to drugi pojazd z tej krótkiej serii. Prawdopodobnie to starszy brat Max'a - Moritz. Choć obydwa pojazdy nazywane - 'Sturer Emil'  - (Uparty Emil).

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, bardzo ci dziękuję za zabranie głosu w tym warsztacie. Oczywiście znam te zdjęcia. Nawet mam je na kompie. Dosyć mocno przekopałem net przed zabraniem się za ten model. 

Kalek przyznam się nie oglądałem aż tak dokładnie i wydaje mi się że żadnych numerów, ani napisów tam nie ma. Próbowałem coś dobrać, ale to co mam jest za duże. Może jeszcze coś znajdę. A jak nie to będę musiał z tym żyć ze tych oznaczeń nie ma.

Sam model pomalowany jest akrylem Panzergrau od Revella. Bez rozjaśnień i bez jakiejkolwiek modulacji. Klamoty malowane Agamą.

Wszystko co widać wymalowane jest tanimi, artystycznymi, chińskimi olejami, wspomaganymi benzyną lakową z marketu budowlanego.

Malowanie trwało 3 tygodnie, po kilkanaście- kilkadziesiąt minut dziennie. Oleje suszylem sykatywą ze sklepu dla artystów. Koszt 9,50 za 50 ml. Wystarczy na kilka lat

IMG_20200925_183109.jpg

Edytowane przez marioba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyciorem to krucho bo to tylko dwie sztuki tego były. Sam wycior widać na pierwszej fotce którą ostatnio zapodałem z wnętrzem.

Mocowanie na kanistry to takie coś przykręcane do błotnika po lewej stronie - 2090227496_Botniklewastrona.thumb.jpg.a596d13105032edc49bf96a6771308ae.jpg

Natomiast antena - mocowanie podstawy przyspawane po prawej stronie u góry. Przewód od anteny musiał górą wracać do sprzętu. Nie ma dziury w bocznym pancerzu na takowy przewód.1955742378_Antena-brakdziury.thumb.jpg.e47ff4d5c3fecde8cdb7f8df3402376d.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 07:19, marioba napisał:

Zaczynam lepić Emila do kupy...

Emila - czyli którego z tych dwóch braci. Max'a czy Moritz'a ? Myślę że tego drugiego czyli Moritz'a. Jeśli tak to Wiesz że na błotnikach nie miał tak sprzętów jak w wersji początkowej (przynajmniej na prawym błotniku). 1775243322_Moritzzbliysiwicdojesieni1942r.Problemyzrolkamigsienicwymusiyzapasynadachu.thumb.jpg.02a3065c78af93a282c4f4afb079821f.jpg

Fotografia tylko w celach dyskusji.

No choćby to - między innymi 'bambetlami' zawsze miał od 1 do 4 skrzynek. Ta pod spodem była przymocowana na stałe reszta jeździła luzem.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości tylko spytam, skoro mowa jest o przeróbkach i historycznych dodatkach, a mianowicie, czy te "tuby" na prawym błotniku, ja i ich mocowania, które tylko z grubsza przypominają elementy wyciora i ich zapięcia (troki) pozostaną już niezmienne? 😎

se507.jpg

 

...bo w oryginale te elementy są nieco bardziej skomplikowane, choćby z racji tego, że każdy element z jednej strony ma charakterystyczną, wystającą część gwintowaną.  Ponadto są zamocowane w dwóch płaszczyznach, gdyż te bliżej nadbudówki znajdują się niejako powyżej sąsiedniego elementu. Widać to także po kształcie elementu blokującego wycior, który ma dość charakterystyczny kształt z dwoma różnej wysokości wzmocnieniami.

stureremil05-5538329a36076e2ca0c1ff9729c

stureremil06-b13c9e9e8659be82a5d71991a62

Zdjęcia z sieci

Tak czy inaczej postępy warsztatu śledzę z przyjemnością, gdyż sam mam Emila na warsztacie 🙂

Edytowane przez Rafał B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Znowu zamęt w głowie Koledzy mi zrobili!

5 godzin temu, meser262 napisał:

Emila - czyli którego z tych dwóch braci. Max'a czy Moritz'a ? Myślę że tego drugiego czyli Moritz'a

Z tego wniosek ze robię Moritza i tak już pozostanie.....

5 godzin temu, Rafał B napisał:

Tak z ciekawości tylko spytam, skoro mowa jest o przeróbkach i historycznych dodatkach, a mianowicie, czy te "tuby" na prawym błotniku, ja i ich mocowania, które tylko z grubsza przypominają elementy wyciora i ich zapięcia (troki) pozostaną już niezmienne?

Oczywiście że zmienne! Właśnie dostarczyłeś mi zdjęć potrzebnych do tego! Uzupełniłeś "tajną " korespondencję na PW z Kolegą Krzysztofem dotyczącą tegoż detalu. Wielkie dziękuję!

Wiadomo że nie będzie łatwo, więc zdjęć trochę pooglądałem.

Zdjęcia oczywiście umieszczone tylko w celach dyskusyjnych!

emil01.jpg.65f225e4ce7a668eeb40e9f76d2bbeca.jpg

Skrzynka na prawym błotniku jest przy samej krawędzi. Za skrzynką są drągi wycioru w swoich mocowaniach

emil02.jpg.3893afab163a9f2d36f6b570d96e2ada.jpg

Tutaj ta sama skrzynka. Widać że nie dotyka do wieży. Chyba ma boczne uszy.

 

emil03.thumb.jpg.94d35d1e4589b9e5813d653cdef2ad6c.jpg

W czerwonym kółku  widać resztki mocowania skrzynki. Czerwone strzałki-mocowania drągów wyciora. Żółte kółko- wyrzutnik granatów.

A na tych fotkach wstępne podejście do tematu. Skrzynka oczywiście nie ta. Postawiłem na błotniku cokolwiek. Dragi wyciorów trzeba umieścić bliżej wieży. Wyrzutnik granatów jest na swoim miejscu. No i luźne i wstępne podejście do kanistrów na lewym błotniku. Poza tym kable od oświetlenia, antena itp....

emil04.jpg.158b1879cfebeba4f107e8a15fb2c8c0.jpg

 

emil05.jpg.58673b274b56f14e08832cb97ebc893e.jpg

 

Mariusz

 

Edytowane przez marioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marioba napisał:

Znowu zamęt w głowie Koledzy mi zrobili!

Jeśli Moritz - no to zamętu część dalsza - Masz na błotnikach klocki (2) pod lewar - a lewar?

OK pomocnicze zdjęcie -:cool: 005.thumb.jpg.ff1f043a33a161a35b26f63fbead8fdf.jpg

No to jak dorabiasz 'bambetle' to może jeszcze lewa strona - wyraźniejsza i z większą liczbą zwycięstw -1823311316_N-1j.thumb.jpeg.5ffe526be7269a02e08b9b0845304cfb.jpeg

Niedługo po tym czasie w którym zrobiona jest ta fotka - nastąpiła zmiana załogi. Która 'zaliczyła' 7 zwycięstw.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Będę walczył! 

Albo Ja, albo Moritz.! 

W końcu nigdzie mi się nie śpieszy. I tak robię zawsze kilka modeli na raz. Tego robię tylko coś około półtora roku. Jak porobę go jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy, to nic się chyba nie stanie😁

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.