Jump to content
jureczek

MiG - 29 1:48 Academy

Recommended Posts

29 minut temu, jureczek napisał:

Klapy hamulców poprawie  tzn dolna podniosę

To nie tak. Jak jest zbiornik to nie otwiera się ani dół , ani góra.

Godzinę temu, jureczek napisał:

Koledzy  OK 😀

Zbiornik odklejony    ,

W sprawie konfiguracji podwieszeń , pytanie

Czy na środkowym  APU  zamiast rakiety mogę podczepić UB 32  mam od SU-22

Do wyrzutni powinna być specjalna belka pozwalająca podwiesić tę wyrzutnię. Najczęściej stosowane wyrzutnie pocisków w 29-ym to B-8M1. Belkę tąstosuje się przy podwieszany właśnie wyrzutni i bomb.

Zlinek199702_74_1.jpg

Posted (edited)

Tylko tak nasze MiG-29 zobaczyć w powietrzu to cud. Jeśli latają to gołe lub najczęściej z dwoma R-60 w ramach tzw "ostrej hotovosti". Często ich widać z jedną szkolną UZR-60 (jeśli ktoś lubi podwieszenie asymetryczne). Przez długi okres nie wolno było latać z bakami centralnymi, więc były dwa podskrzydłowe. R-27 pojawiają się właściwie tylko kiedy lecą strzelać nad Bałtyk. 

Edited by mbrnnr

56 minut temu, mbrnnr napisał:

Tylko tak nasze MiG-29 zobaczyć w powietrzu to cud. Jeśli latają to gołe lub najczęściej z dwoma R-60 w ramach tzw "ostrej hotovosti". Często ich widać z jedną szkolną UZR-60 (jeśli ktoś lubi podwieszenie asymetryczne). Przez długi okres nie wolno było latać z bakami centralnymi, więc były dwa podskrzydłowe. R-27 pojawiają się właściwie tylko kiedy lecą strzelać nad Bałtyk. 

Z tym że nasze 29-te nie miały możliwości przenoszenia zbiorników pod skrzydłami. Taką możliwość miały ex niemieckie 

3 godziny temu, jureczek napisał:

Koledzy  OK 😀

Zbiornik odklejony    ,

W sprawie konfiguracji podwieszeń , pytanie

Czy na środkowym  APU  zamiast rakiety mogę podczepić UB 32  mam od SU-22

Model wymalowałeś bardzo fajny, a tym że coś tam zwisa nie tak jak powinno, albo jest nie tu gdzie trzeba, to się nie przejmuj. Skończ ten model i zrób galerię, nie przerabiaj tego co już przyklejone bo tylko będzie gorzej. Następny model zrobisz według uwag, albo i nie, świat się od tego nie skończy.

3 godziny temu, Tazman79 napisał:

Z tym że nasze 29-te nie miały możliwości przenoszenia zbiorników pod skrzydłami. Taką możliwość miały ex niemieckie 

Ale kiedy ja mówię o naszych, to mówię o słowackich. 😉

😀 😀 :szampan1:

Nie sprzeczajmy sie ,bo Administrator zamknie temat , lub  ustawi Nas na  m-c w kacie

Postanowiłem

Zbiornik przesunę . Hamulce zamknę - mam elementy ,  pokrywy na górne wloty już się robią i podwieszenie tylko R-60

IMG_6200.JPG

Nie kombinuj z podwieszeniami, możesz zrobić w takiej konfiguracji 2 x R-27 i 2 x R-60 i do tego zbiornik pod kadłub i będzie dobrze. Malowanie wyszło super.

Osłonki na górne wloty dorabiają sie

Zbiornik przesuniety

Hamulce zamkniete

Podwieszenia zredukowane

Retusz , brudzenie i powinno być dobrze

IMG_6201.JPG

IMG_6202.JPG

Ale masz cierpliwość do nas :)
Brawo Ty!

Jestem laikiem w każdym temacie modelarstwa ,ale ,uwielbiam kleić i to raczej Wam dziękuje za cierpliwość , wyrozumiałość i pomoc w  klejeniu

Tym bardziej się ciesze , ze samolot nabrał realnego  wyglądu . Wgłębi marzył mi się ten z kolorowymi sterami kierunku , jednak za trudny . mój z pokrywami tez nabrał wyglądu

i ładnie  prezentuje się na polce

Nie dościgłe marzenie

tumblr_nvuzqfFVnp1s5kgq3o1_1280.jpg

Posted (edited)

Jureczek, pomyśl - robisz drugiego MiGa, potem jedziesz z dwoma modelami na jakąś wystawę do południowych sąsiadów, zgarniasz wszystkie nagrody i zostajesz bohaterem narodowym Słowacji!
Potem już tylko sława, wywiady, autografy...

Edited by Grzes

Niom, tych tygrysów i digi się na konkursach trochę pojawia. A że dużo modelarzy na południu przy nich pracuje, może być ciężko. 😋

Ale rób. I jeszcze GWH. 

Oglądam relacje z wystaw

Słowacy sa dobrzy

mbrnnr '' Atlisku '' wiem jak malujesz NIE mam szans

W dniu 7.07.2019 o 10:19, jureczek napisał:

Teraz powinno byc OK

41OFw5t.jpg

Zbiornik nie ma zaślepki, tam jest otwór...

Masz racje , znalazłem i poprawie

a7dce77046a6c35e2097924001d78dfc.jpg

Daruj sobie już to poprawianie, bo to się nie skończy. 

3 godziny temu, jureczek napisał:

Masz racje , znalazłem i poprawie

Po prostu zamaluj otwór na czarno i będzie wyglądało jak dziura.

W dniu 3.07.2019 o 20:57, Tazman79 napisał:

Tego akurat nie wiedziałem, lecz moje 3 grosze bardziej dotyczyły tego "oklapnięcia" dołu. Na postoju dolny hamulec opuszcza się w minimalnym stopniu, a całkowite jego opuszczenie możliwe jest tylko przy braku ciśnienia w instalacji hydraulicznej 

"Oklapnięcie" to taki skrót myślowy mający opisać: opadnięcie dolnej klapy hamulca aerodynamicznego pod wypływem własnego ciężaru przy jednoczesnym samoistnym zredukowaniu się ciśnienia w zasadniczej instalacji hydraulicznej do wartości przy której ciśnienie zwrotne wytwarzane przez tłok siłownika klapy dolnej przewyższa wartość ciśnienia w instalacji.

25 minut temu, Toyo napisał:

"Oklapnięcie" to taki skrót myślowy mający opisać: opadnięcie dolnej klapy hamulca aerodynamicznego pod wypływem własnego ciężaru przy jednoczesnym samoistnym zredukowaniu się ciśnienia w zasadniczej instalacji hydraulicznej do wartości przy której ciśnienie zwrotne wytwarzane przez tłok siłownika klapy dolnej przewyższa wartość ciśnienia w instalacji.

To oklapnięcie które opisujesz występuje w stopniu minimalnym jeśli samolot jest sprawny, czytaj sprawna instalacja hydrauliczna, jeśli z instalacji zejdzie ciśnienie do zera wtedy hamulec dolny opadnie całkowicie... Zdarzyć się tak może w przypadku nieszczelności instalacji, podczas prac prowadzonych na samolocie wymagających "spuszczenia" ciśnienia w instalacji bądź w eksponatach muzealnych...

OK problem z głowy

Z tym poprawianiem zaczyna mi się nie podobać ,ponieważ zaczyna mi to przypominać moja żonę. Co nie zrobię w domu to muszę poprawić 😀

IMG_6212.JPG

• Like 1