Jump to content
Sign in to follow this  
dzidas71

HMS Hood 1:350 - może drewniany pokład

Recommended Posts

Witam. Zaczynam zmagania z tym modelem Trumpetera. Większość dodatków już posiadam, zacny zestaw blaszek i małych żywic BigBlueBoy. Zastanawiam się jednak nad zakupem drewnianego pokładu. Kiedyś takowy popełniłem na Graf Spee, i wiem,że prezentuje się zacnie ale... Pamiętam,że jest problem z jego dodatkową grubością, w którą praktycznie chowają się płaskie detale pokładu.       O ile w niewielkim kieszonkowcu sobie z tym jakoś poradziłem, tu może być z tym problem. I tu pytanie dla fachowców - do wyboru sa pokłady: Pontos , Wood Hunter, Artwox , Shipyard i MK1. Któr z nich będzie najcieńszy, najlepiej spasowany ? Wiem ,że można zeszlifować deskowanie w pokładzie plastikowym, ale w tak dużej jednostce, to zadanie karkołomne.

Dlatego, jeśli ktoś miał do czynienia - proszę o radę. A może sobie odpuścić , i męczyć się z malowaniem deskowania na plastiku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem Hooda w 700 i użyłem pokładu Shipyard i moim zdaniem jest ok. Przy tej skali nie było dużego problemu z tym że coś przy nim znika. Artwox też robi dobre pokłady, praktycznie to samo co Shipyard. Przy 350 nie powinieneś mieć problemu ze cos będzie za grube. Moim zdaniem szlifowanie odpada, bo zniszczysz pokład. Na pewno odradzam Huntera. Mam do Titanica i jest tragiczny 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na moje oko Pontos ma najcieńsze co oznacza też najdelikatniejsze, minus moim zdaniem trzeba podklejać ale to chyba de facto zawsze :) miłej zabawy i daj fotki zawsze fajnie jak cos się dzieje i można lepszych pooglądać 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.