Jump to content

Cant Z-506 Airone 1/72 ITALERI

Recommended Posts

Czasy dziś mamy trudne ! Kiedyś modelarz miał w sklepie kilka modeli do wyboru ,teraz klęska urodzaju sprawia że trudno coś wybrać ?

Po doskonałym modelu samolotu Whitley  postanowiłem zabrać się za Canta ,czy dam radę okaże się ? Wiem że wzrośnie zużycie szpachlówki ? i ogólna frustracja modelarstwem .

P6230342.thumb.JPG.88b9966131a5b57db2544df89c52ea7a.JPG

P6230333.JPG

P6230334.JPG

Edited by radoslaw6363

Italeri poprawiło9 stareńkiego Canta ,dodali wnętrze i przeryli linie podziału na skrzydłach na wklęsłe. W zestawie jest 5 dostępnych malowań i pokaźny arkusz kalek. Niestety nie skorzystam z nich, mam zamiar wykonać Go w Polskim malowaniu . Zawsze chciałem mieć model właśnie tego jedynego samolotu ?Podczas wizyty w Krakowski MLP nabyłem literaturę i po woli coś lepię, mam nadzieję na pomoc i poradę w razie problemów ?

P6230335.JPG

W dniu 23.06.2019 o 23:29, radoslaw6363 napisał:

Są ludzie co robią na zamówienie https://www.facebook.com/Mr-Decal-2073507069600127/

Próbowałem coś u niego zamówić, ale nie raczył nawet odpowiedzieć. No i na profilu jojczy, jacy to ci klienci są nieznośni. Nie ogarniam gościa.

Canta będę podglądał. Ciekawa konstrukcja, podobnie jak Whitley, którego galerii jakoś nie dostrzegłem na forum, a szkoda :razz:

• 4 months later...
2 godziny temu, radoslaw6363 napisał:

informacje w necie są sprzeczne

Oprzyj się na literaturze którą masz . A w ogóle w zestawie jest jakiś wybór wieżyczek ? 

Pozdrawiam Hello

Są dwie w zestawie i chyba bez broni zrobię ! A w literaturze nie wiele widać w

tym temacie ?

Edited by radoslaw6363
2 godziny temu, radoslaw6363 napisał:

chyba bez broni zrobię

Nie no , "Bronia" musi być . W necie jest opis Twojej maszyny :

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/626/126/CANT-Z-506B-Airone

Pisze tam ,że miał broń na pokładzie . Niestety jak wiadomo i tak by jej nie miał okazji użyć . Cant przyleciał z karabinami ale bez amunicji . Planowano dopiero przezbrojenie na nasze karabiny .

Pozdrawiam Hello

• 3 weeks later...
  • 1 year later...

Po długiej przerwie witam ponownie ! 

Wszystkie modele widoczne na pierwszej fotce już sklejone, na końcu biorę się za Canta. 

Ostatnim z listy był Fokker DXXI .136442162_1828756220634774_6914885432916136114140_1829469873896742_4602220738351

• Like 2
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Niestety popsułem kalki, psiknąłem bezbarwnym, ale i tak po naklejeniu taśmy kawałek się oderwał. A pod maskowanie srebrna farba i tak się dostała !

Dosztukowałem z innych kalek , ale dobrze to nie wygląda.

Kalki powstały na zamówienie, ale jakieś blade wyszły.

Szablonów nie chcę robić bo czuję że spitolę jeszcze bardziej ! 

Bok ma 30mm.

Może ktoś z kolegów ma gdzieś takie już zbędne i mógłby poratować ?

d350f3d41be70a4f.jpg