Jump to content
Bartas89

Kupię — Kompresor modelarski

Recommended Posts

Witam.

Też mam już swój kompresor, zbudowana przez Pana Adama.

Pan Adam ma profesjonalne podejście do klienta, a zbudowany przez niego kompresor jest solidny i cicho pracuje.

Polecam.

c2cZAQv.jpg

bTTCaXy.jpg

zfaKe7U.jpg

Poniżej przedstawiam krótki film jaki zrobiłem dla zainteresowanych, by porównać pracę kompresora lodówkowego, AS-186 i MAR-1000.

• Like 2

Godzinę temu, jawkers napisał:

Witam.

Też mam już swój kompresor, zbudowana przez Pana Adama.

Pan Adam ma profesjonalne podejście do klienta, a zbudowany przez niego kompresor jest solidny i cicho pracuje.

Polecam.

c2cZAQv.jpg

bTTCaXy.jpg

zfaKe7U.jpg

Poniżej przedstawiam krótki film jaki zrobiłem dla zainteresowanych, by porównać pracę kompresora lodówkowego, AS-186 i MAR-1000.

Obu sluzył jak najdłużej

Kurcze dopiero przeczytałem całość, zbędne pytanie, ale dzięki za odpowiedź.

@Adamek1003 - jest możliwość zrobienia tego w pionie? 

9 godzin temu, mbrnnr napisał:

Kurcze dopiero przeczytałem całość, zbędne pytanie, ale dzięki za odpowiedź.

@Adamek1003 - jest możliwość zrobienia tego w pionie? 

Jest taka mozliwość wszystko zależy od tego jaki bede mial akurat zbiornik do dyspozycji

12 godzin temu, Bartosz.B napisał:

Niedługo całe forum Adam obrobi :lol:  :haha:

Tylko się cieszyć Panie.Chińskim produktom mówimy stanowczo-NIE!

• Haha 1

To jest właśnie to samo co H&S sprzedaje pod własną marką jako model 20A za niecałe 1700 zł

Mam kupiony w wakacje 30-to letni egz. i jestem bardzo zadowolony.

Zajmuje niewiele więcej miejsca niż AS-186 

Brać póki jest bo cena rewelacyjna.

Zbiornik spokojnie  wystarcza.

Tu chodzi o rozmiar. Który w wielu przypadkach jest kluczowy - małe mieszkanie

15 godzin temu, Adamek1003 napisał:

Ale tylko odbior osobistu i trzeba zwrocic uwage na maly zbiornik

Można dogadać się ze sprzedającym jak komuś bardzo zależy. na kuriera .Ja tak zrobiłem kupując swoje jun air 6-4.

• Like 1

Ktoś może uzupełniaj lub wie jaki olej i gdzie nalać do agregatu z lodówki? Pytam bo chyba czas najwyższy uzupełnić, po godzinie pracy jest tak gorący że nie można dotknąć. Nigdy tego nie uzupełniałem a co jakiś czas zbiera się ciut oleju w filtrze razem z wodą na wyjściu z agregatu.

Zalezy od modelu agregatu jezeli na czynnik r134a to mozesz wlać pag46. Najlepiej wylac reszte starego oleju i zalać świeżym tyle ile jest dedykowane do danego modelu sprezarki

Jezeli jest etykieta z modelem agregatu to powinno byc na niej napisane. Mozna szukac tez w internecie na stronie producenta najczesciej do agregatu wchodzi 300 - 350ml

Dobrze wiedzieć, do oleju PAG46 jak i innych mam praktycznie nieograniczony dostęp więc całkiem fajnie :D

Edited by 5pirit

Cieżko będzie stwiedzić co to za konkretny agregat bo wymontowałem go dobre 15lat temu z lodówki Polar o ile dobrze pamiętam. Nie ma na nim żadnej naklejki tylko wybity numer. Wylać stary olej przez rurkę tłoczącą powietrze a wlać przez ssącą?

Dzień dobry,

Interesuje mnie zakup kompresora oraz aeorografu do cukierni. Będzie on wykorzystywany w cukiernictwie. Co możecie polecić do takiego celu ? Zastanawiam się nad takim zestawem

https://allegro.pl/oferta/kompresor-aerografu-z-butla-3l-as-186-akcesoria-7786957246

Niestety nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem. Panuje u nas dosyć duże zapylenie, hałas myślę, że też ma znaczenie. Mógłby być stosunkowo cichy. Wiem, że sprężarki olejowe do cichych z natury nie należą. Czy jest jakaś ciekawa dla mnie alternatywa ?

Wręcz przeciwnie, olejowe są najcichsze. Tłokowe są głośniejsze. AS-186 w dzień jest ok.