Jump to content
megapol

IDF Megach 5 Mine Roller

Recommended Posts

Spędzając czas na swojej letniej Hacjendzie daleko od farb i warsztatu, bo tu warsztatem jest kosiarka itd.

Postanowiłem poodkurzać gabloty z moimi starymi modelami, jeszcze z czasów gdy nie byłem tu na forum i nie prowadziłem warsztatu, oraz nie pochłonęła mnie Zona i Przenicowany Świat

Więc zrobiłem sesję kilku modelom, zdaję sobie sprawę, że to nie jakieś cuda ale myślę, że najgorsze też nie są :mrgreen:

Na pierwszy ogień idzie model którego nawet już firmy nie pamiętam, ale model jest: 

IDF Megach 5 Mine Roller

Gye8jXZ.jpg

hYMyi6F.jpg

RJhrhL7.jpg

8Z1NQ6k.jpg

pWshQTR.jpg

xZjSgsj.jpg

VLiKUxg.jpg

MrsQaph.jpg

3WKw2uM.jpg

STG0fJ7.jpg

ur6a9JY.jpg

nqVmePV.jpg

• Like 1

Zdjęcia są tak prześwietlone promieniami słonecznymi, że nic nie widać... Piękne żółte plamy... 

7 godzin temu, martinello napisał:

To nie jest Magach 5 tylko Magach 6. prawdopodobnie z academy :)

Mówiłem, że nie pamiętam. Może to i 6 brak czegokolwiek więc nie wiem 😛

7 godzin temu, mandrivecs napisał:

Zdjęcia są tak prześwietlone promieniami słonecznymi, że nic nie widać... Piękne żółte plamy... 

Hmmmm. No cóż foty robione fonem i to w bardzo słoneczny dzień. Co konkretnie pokazeć? Wszystkie babole i tak widać, na fonie mogę te fotki powiększyć do woli a tu ogranicza mnie rozdzielczość 😞

3 godziny temu, megapol napisał:

Hmmmm. No cóż foty robione fonem i to w bardzo słoneczny dzień. Co konkretnie pokazeć? Wszystkie babole i tak widać, na fonie mogę te fotki powiększyć do woli a tu ogranicza mnie rozdzielczość 😞

Ale mnie nie chodzi ani o "babole" ani o rozdzielczość. Zamiast na tarasie z palma w tle i na kocyku to postaw model na białym brystolu, a zdjęcia rób przy naturalnym świetle, ale nie w pełnym słońcu... i to tyle... Bo tak, to widać wszystko na żółto, a do o koła tyle się dzieje, że oczy bolą...

• Like 1

1 minutę temu, mandrivecs napisał:

Ale mnie nie chodzi ani o "babole" ani o rozdzielczość. Zamiast na tarasie z palma w tle i na kocyku to postaw model na białym brystolu, a zdjęcia rób przy naturalnym świetle, ale nie w pełnym słońcu... i to tyle... Bo tak, to widać wszystko na żółto, a do o koła tyle się dzieje, że oczy bolą...

oki, oki,  poprawim jak pokosim wink3

Dołączam do przedpiśców - błagam, nie zdjęcia w słońcu. Ale widać, że to jedne z pierwszych podejść. Brak modulacji i jakiegokolwiek weatheringu.

P.S. Tak, na marginesie, prawdopodobieństwo, że załoga jeździ z kartonem Evian na wieży, jest jak wygrana w Euro Jackpot 😉

Sugerowałbym raczej karton piwa Goldstar 😉

Żeby sprostać oczekiwaniom i tak jak obiecałem wykonałem jeszcze raz nadmiar fotek, oczywiście bez słońca i zieleniny w tle. :mrgreen:

upAHm83.jpg

jnv9fpW.jpg

nYeDtKV.jpg

56artOF.jpg

MzLYHQh.jpg

oj0rXhb.jpg

z2n63nd.jpg

VmVMIY8.jpg

BJatbWc.jpg

7qk8PbP.jpg

BssBU6F.jpg

YkmZARr.jpg

bDiWzaW.jpg

9JsRLSe.jpg

qSG0mWn.jpg

zCbfGAl.jpg

d2PhQL3.jpg

3vZNaQ2.jpg

vvY3E56.jpg

ioYn2n9.jpg

AG9U64i.jpg

• Like 1

Posted (edited)

Ja tam się nie znam , ale brakuje np bardziej zaakcentowanych lini podziału , na lufie to widać na przedostatnim zdjęciu , brązowy panel line tamiya pewnie zrobiłby robotę

Edited by Evildead

Fajny, bardzo mi się podoba, osobiście preferuję modele "na tle" więc dla mnie ta pierwotna seria zdjęć jest lepsza, fajnie komponuje się w tło :)