Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Jestem na Modelworku od kilku dni i przepraszam, że dopiero teraz się z Wami Koledzy witam. Modelarstwo towarzyszy mi od dziecka. Początkowo sklejałem wszystko co popadnie ale po dłuższej około 15 letniej przerwie postanowiłem skupić się na jednym temacie a mianowicie samolotach konstrukcji i produkcji używanych przez państwa  NATO. Najwięcej bo około 60 mam modeli mojego ukochanego samolotu Lockheed F-104 Starfighter ale Modeli samolotów F-4 Phantom II, F-14 Tomcat czy F-111 Aardvark/EF-111 Raven też się nazbierało bo po około 30 zestawów. Kiedy to ja zrobię to ja sam nie wiem i pewnie będę z nimi walczył jeszcze na emeryturze :).

Pozdrawiam,

Edited by Staryfajter1954
  • Like 1

A no witaj :)
zakładaj warsztat i do przodu :)

• Like 1

10 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

… zachodnich samolotach w NATO. …

„Człowiek się uczy całe życie” więc proszę naucz mnie jak samoloty NATO dzieli sie na wschodnie lub zachodnie.

Wschodnie to pewnie te spadające ostatnio polskie MIG 29 a zachodnie to super-duper F-35

1 godzinę temu, kjp_a_man napisał:

„Człowiek się uczy całe życie” więc proszę naucz mnie jak samoloty NATO dzieli sie na wschodnie lub zachodnie.

Samoloty wschodnie w NATO to wszystkie pozostałości po Układzie Warszawskim czyli Migi-29, Su-22, Mi-8/17/14. Zachodnie np używane przez PSP F-16 i M-346 Master a więc zakupy po wejściu Polski do NATO. 

2 godziny temu, Bengal napisał:

A no witaj :)
zakładaj warsztat i do przodu :)

Póki co na form zamieściłem kilka galerii gotowych modeli. Najnowsza F-4J Phantom II. Niebawem na warsztat też coś wrzucę:)

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

Wschodnie to pewnie te spadające ostatnio polskie MIG 29 a zachodnie to super-duper F-35

Jak polatają tyle, co ten postradziecki sprzęt to też zaczną spadać...

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Samoloty wschodnie w NATO to … Zachodnie np …

Dziękuję.

Posted (edited)

Koledzy nie rozumiem o co Wam chodzi? Ja świadomie wybrałem ten sprzęt, który konkretnie mnie interesuje i jego modele buduję. Jeden lubi sprzęt produkcji ZSRR i wolno mu a ja lubię sprzęt konstrukcji i produkcji zachodniej i tez mi wolno i nie widzę w tym niczego dziwnego. Co najwyżej w moich relacjach i galeria nie będzie ani Migów-29 ani Su-27 ani Su-22 i chyba tyle. Będą za to maszyny produkcji USA albo europejskie jak Eurofighter czy Tornado albo Jaguar. 

Edited by Staryfajter1954

Nie przejmuj się marudami i rób swoje. Masz sporo zapału a o to tutaj na forum nie jest łatwo. Dobrze że robisz Zachodnie jety, bo tych tutaj też dużo nie ma.
Pytanie tylko czy robisz wyłącznie w 72, czy 48 także?

• Like 1

6 minut temu, Solo napisał:

Nie przejmuj się marudami i rób swoje. Masz sporo zapału a o to tutaj na forum nie jest łatwo. Dobrze że robisz Zachodnie jety, bo tych tutaj też dużo nie ma.
Pytanie tylko czy robisz wyłącznie w 72, czy 48 także?

Aktualnie pracuję w dwóch skalach 1/144 i 1/72 ale mam zamiar za jakiś czas (trudno mi powiedzieć konkretnie kiedy) mam zamiar wziąć się za skale 1/100 oraz 1/48 (w 48 samych modeli F-104 Starfighter mam 11 (jak przed chwilą policzyłem). W 48 wejdę jak sobie nieco mieszkanie przemebluję by zyskać więcej miejsca na większe modele (w końcu taki F-111 Aardvark jest wielkości bombowca z drugiej wojny światowej i trzeba mieć gdzie go postawić...)

7 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Koledzy nie rozumiem o co Wam chodzi? Ja świadomie wybrałem ten sprzęt, który konkretnie mnie interesuje i jego modele buduję. Jeden lubi sprzęt produkcji ZSRR i wolno mu a ja lubię sprzęt konstrukcji i produkcji zachodniej i tez mi wolno i nie widzę w tym niczego dziwnego. Co najwyżej w moich relacjach i galeria nie będzie ani Migów-29 ani Su-27 ani Su-22 i chyba tyle. Będą za to maszyny produkcji USA albo europejskie jak Eurofighter czy Tornado albo Jaguar. 

spokojnie przyzwyczaisz się :) rób swoje, rób to co CI sprawia przyjemność :)

• Like 1

1 godzinę temu, Bengal napisał:

spokojnie przyzwyczaisz się :) rób swoje, rób to co CI sprawia przyjemność :)

No i będę tak robił. Trudno, żebym zaczął robić coś co mi nie sprawia przyjemności...