Jump to content
Sign in to follow this  
chudyhunter

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk

Recommended Posts

Posted (edited)

Minął prawie rok od rozpoczęcia warsztatu, była walka z kolorami, ale w końcu udało się zakończyć prace. Początkowo plan był na osadzenie Księcia w wodzie, ale doszedłem do wniosku, że do póki nie zrobię wody, która mnie zadowoli, to wody nie będzie. Może kiedyś jeszcze pomyślę o tym by wrzucić go na wodę, ale to bardzo odległe plany, tak więc na razie będzie spoczywać na podstawce  prince_of_wales_001.JPG

prince_of_wales_002.JPG

prince_of_wales_003.JPGprince_of_wales_004.JPG

prince_of_wales_005.JPG

prince_of_wales_006.JPG

prince_of_wales_007.JPG

prince_of_wales_008.JPG

prince_of_wales_009.JPG

prince_of_wales_011.JPG

prince_of_wales_012.JPG

prince_of_wales_013.JPG

prince_of_wales_014.JPG

prince_of_wales_015.JPG

prince_of_wales_016.JPG

prince_of_wales_017.JPG

prince_of_wales_018.JPG

prince_of_wales_019.JPG

Edited by chudyhunter
rozdzielczość zdjęcia
  • Like 1

6 minut temu, chudyhunter napisał:

była walka z kolorami

Oj była... Ale teraz już nie powiesz ze kupiłeś szaro-beżowe buty.. Tylko że są w kolorze Ms4. A może jednak Ms3? :haha:

A Księciu petarda! Z resztą jak zwykle ostatnio. Gratki! 

Klasa.

Piękny model , gabarytowo to już ozdoba domu lub biura prezesa.

Jak udało ci się zrobić równy "uskok" w olinowaniu między masztami?

Mucha nie siada kolego. Żeby coś tak drobnego ogarnąć na takim poziomie to już trzeba mieć w łapach trochę umiejętności :)

Na szczęście zestaw kolorów Royal Navy firmy AK zrobił robotę. 

Zloty, zrobiłem to z nici elastycznej. Najpierw zrobiłem olinowanie poziome. Następnie na równe kawałki pociąłem olinowanie pionowe, które przykleiłem najpierw do modelu, a następnie do olinowania górnego. Po tym wszystkim przyszła pora to naciągnąć. Tutaj użyłem żarzącej się wykałaczki, którą przykładem pojedynczo do każdej pionowej nici by ją naciągnąć. Delikatna robota, dwa razy zrąbałem, ale się udało 

Monster3, umiejętności jakieś są, ale trzeba je stale rozwijać :)

No co to dużo mówić, kolejny zajesty model Ci wyszedł. Z taką jakością i tempem budowy awansujesz na pierwszego speca od tych mikrusów. Szkoda trochę że te załoganty takie plaskawe, chyba czas sięgnąć do świnki i odwiedzić stronę braci za wschodniej granicy :haha:

Cieszy fakt że wkoncu coś się ryszyło w naszym dziale. 

Bueno, mucho bueno Mariusz, wIncYJ nam takich CZeba, ku HFale CesarstFa :haha: Olej wodę, szkoda chować dobrą podwodną robotę. Myślę że spokojnie możesz przyjąć tytuł Cezara siedemsetki :wink: 

• Like 1

Piękny. Jak takie cuda robisz w tej skali to ciekawe jakby wyglądało coś większego. Gratki wielkie.

W większej skali przewiduje jedynie powrócić do Titanica. Nerwy na tyle opadły, że myślę o nim od jakiegoś czasu, a i umiejętności poszły na tyle do przodu, że może wkrótce się za niego zabiorę :)

Jest kozak, będzie możliwość obejrzenia na żywo na jakimś konkursie/festiwalu?

23 minuty temu, Pilut napisał:

Jest kozak, będzie możliwość obejrzenia na żywo na jakimś konkursie/festiwalu?

20-21 lipca będę w Chełmży, więc zapraszam 

Fajna robota , fajny efekt zużycia , ale please  zrób wodę , bo ten fajny efekt psuje ta wypolerowana podstawka z tymi dwiema metalowymi kolumienkami . Wg mnie jedno do drugiego nie za bardzo pasuje

46 minut temu, Merlin_PL napisał:

Wg mnie jedno do drugiego nie za bardzo pasuje

Jak dla mnie to właśnie ta minimalistyczny podstawka daje przyjemny kontrapunkt dla styranego kadłuba.  Poza tym jak inaczej chciałbyś pokazać ten kadłub?  

Posted (edited)

genialny model. Wygląda na porządną 350-siątke. Fantastyczny malunek i detal. Bardzo realistyczny, i wyważony. Ja jestem oczarowany tym modelem. BRAWO.

Edited by spiton

Radzę posłuchać opinii i zbudować coś dużego.Piękny model,patynka na poziomie mistrzowskim.

Jeszcze raz wielkie dzieki Panowie za miłe słowa! :piwo:

18 minut temu, zoltan1 napisał:

Radzę posłuchać opinii i zbudować coś dużego.Piękny model,patynka na poziomie mistrzowskim.

Co jakiś czas nachodzą mnie takie myśli, by zrobić coś w 350, ale już mam problem z postawieniem 700ek w mieszkaniu. Chyba trzeba dorobić więcej półek :D O pancernikach w 350ce mogę zapomniec, ale może zrobię coś mniejszego np. jakiś lekki krążownik albo niszczyciel. W każdym razie w najbliższym czasie nic większego nie przewiduje. Może jedynie Titanic 1/400 o którym wcześniej pisałem, ale ciężko mi powiedzieć kiedy powrócę do tematu.