Jump to content
Stojkovic

Produkt Tygrysopodobny - Sd. Kfz. 181 Pz. Kpfw VI Tiger I "Hybrid" - Italeri 1:35

Recommended Posts

Wiemy o czym mówimy 😉

Te miejsca wyglądają jakby coś złego się stało w tym miejscu. Nazwijmy to "chropowatością".....

Edited by enten

Ten efekt występuje tylko na blaszanych błotnikach z tyłu. Przeszlifuje to delikatnie 8000 i 12 000 papierami.

Fajnooooo. Jak zrobiłeś modulacje pasków camo? Czytałem, że chcesz olejami ale dalej nie wiem jak 😛 po prostu blending? 

Farba w tym miejscu wolniej scha i to są jakieś paprochy chyba, bo nie przypominam sobi by cokolwiek pluło.

W dniu 26.08.2019 o 00:17, zipster napisał:

Fajnooooo. Jak zrobiłeś modulacje pasków camo? Czytałem, że chcesz olejami ale dalej nie wiem jak 😛 po prostu blending? 

dajesz kropke jaśniejszego odcienia i rozcierasz na sucho pędzlem.To jest proste jak j***e a daje frajde porównywalną 😀

Panowie pytanie a olejami to modulujemy przed lakierem błyszczącym czy po , pytam bo nigdy nie robiłem a w obecnej sytuacji ułatwiła by ta technika życie, przepraszam za zaśmiecanie pozdrawiam OLO  

Edited by OLO

Generalnie z olejami wszystkie zabiegi robimy już po położeniu kalek na modelu by wszystkie prace ujednolicały nam odbiór całości kolorystycznie.

Rozjaśniam plamę kamuflażową z dala od krawedzi.

model przygotowany pod farby olejne i washa

69472932_2640710062626824_7470161374400741376_n.jpg

69549232_2640710369293460_6564038624881410048_n.jpg

69650213_2640710579293439_3378468996415225856_n.jpg

69668277_2640714702626360_6677288180808417280_n.jpg

70088981_2640709899293507_125998990251524096_n.jpg

Ja się nie znam, ale podoba mi się tak jak jest - szkoda brudzić takie ładne kamo :mrgreen: 

Błotniki po obu stronach były szlifowane papierami 6000, 8000 i 12 000.

Na tym z lewej strony widać takie kropeczki - to pozostałości po babolach i kurzu, który się przykleił.

Na prawym nie dociskałem maksymalnie co by nie przebić się przez farbę do metalu.

Specjalnie dałem zbliżenie, żeby pokazać, że jest dużo lepiej, choć nie idealnie - w zasadzie zrobiłem to Bartku dla Ciebie :)

Zabrałem się przy okazji 6-rada za narzędzia na Tygrysie.

Po washu przejdę do zabawy z olejami.

70431996_2665371453494018_4943659936409190400_n.jpg

Nie wiem tylko po co to całe cieniowanie żółtego, jak zupełnie to zostało zamalowane potem ? Ja bym nie cieniował na bazowym, a dopiero później filtry, oleje na całym kamuflażu.

ano po to, że cieniuję a w zasadzie moduluje wszystkie barwy kamuflażu na modelu i chcę zachować spójność. Filtry i oleje na całym kamuflażu nie pozwolą na odpowiednie rozjaśnienie bryły jako całości. Popatrz na ugięcie płyt na wieży i zmianę barw z modulacją na wieży.

Hm... Ja mówiąc szczerze też jestem zdania, że cały efekt modulacji "uciekł". W mojej ocenie z dwóch powodów:

1. Różnic w podawaniu ilości farby na plamach kamuflażu - na zewnątrz jaśniejsze niż wewnątrz, gdzie wylano więcej farby (szczególnie widoczne na brązowym).

2. Przedziwnym pluciu aero po całym modelu, które zaburza "czystość" poszczególnych kolorów (znowu szczególnie brązowy).

Ale i tak jest fajnie :piwo:

Olejami się nie wyciągnie wszystkiego. Kolor bazowy dobrze zmodulowany, przy odpowiednim nakładaniu kamo może sprawić, że plamy nie będą wymagały aż takiej ilości pracy. 

Szukanie skrótów ma sens tylko wtedy, jeżeli efekt będzie lepszy od drogi tradycyjnej. W tym wypadku gdyby Łukasz nie zrobił tej modulacji, model stałby się monotonny. A tak żółty się wybija spod kamo i nadaje smaczku. 

19 minut temu, Spotter napisał:

...

Ja nie kwestionowałem sensu modulacji i nie wydaje mi się także, żeby robił to mój poprzednik. Moja uwaga dotyczyła sposobu malowania kamuflażu i tego, że "żółty" mógłby wybijać się bardziej, gdyby nie to o czym napisałem wcześniej.