Jump to content
Sign in to follow this  
Thalgonis

Sturmmörser Tiger (Sturmtiger) Tamiya, 1:35

Recommended Posts

Czółko,

a takie coś sobie dłubię. Ponieważ dodany jest zestaw BigEd, to w nowo otwartym Zakładzie blacharskim w kaloszu, praca wre 😉

Zimm blachowy... Nie mam pomysłu jak zrobić w czymś takim ewentualne uszkodzenia pasty...

Sturmtiger-05.jpg

Sturmtiger-06.jpg

Myślałem o zakupie friuli do tego modelu, ale... na czymś takim też można poćwiczyć w myśl „zasady” „naucz się jeździć, potem kupisz rolsa” :mrgreen:

Sturmtiger-09.jpg

Sturmtiger-10.jpg

Wnętrze oblachowane.

Sturmtiger-11.jpg

Wnętrze wykończone (tylna płyta i kawałek przedniej, położone tylko do zdjęcia).

Sturmtiger-12.jpg

No to do zrobienia został właściwie tylko podnośnik pocisków i można „wdrażać” malowanie... :lajkonik:

Sturmtiger-13.jpg

Niezły detal i tempo.

zapowiada sie zacnie, z ceikawosci, bude zakleiles czy pozostawiasz odklejona dla mozliwosci podziwiania wnetrza?

Dokładnie tak jak sugerujesz - chcę zostawić „niedoklejoną” :-)  Ale jest tu mały zonk - tamka dała takie „wzmocnienia” (nie wiem jak to się fachowo nazywa...) na linii łączenia góry z wanną, przy samych przednich błotnikach - muszę jakoś sprawdzić bez przyklejania czy po zamocowaniu tych „wzmocnień” da się swobodnie podnieść górę bez łamania samych błotników...

Minus za badziewne blachy Edka, a szczególnie zimmerit.

I zamiast męczyć się z lipnymi gąsienicami Tamki, mogłeś DS-y Dragona sobie załatwić.

25 minut temu, zipster napisał:

bude zakleiles czy pozostawiasz odklejona dla mozliwosci podziwiania wnetrza?

Hehe, sorry Panowie, ale nie ma czego podziwiać, połowy wnętrza nie ma.

no do czasu jak DS nie popękają pewnie jest pięknie i ładnie, ja mam Tiger P i właśnie DS poleciały do kosza... no zimm z blaszki zawsze był słaby, jak już trzeba było Atak`a nabyć chyba najlepsze zimmerity jakie sa na rynku.
Ściągana buda no słaby pomysł, bo po co? Środek jest na tyle kompletny co przez właz widać, a ściągana góra dylko zdemaskuje "braki". O śrubkach i pogrubieniu przedniego pancerza nie wspominając, klej Pan budę, wstydu oszczędź 😉

1 godzinę temu, Greif napisał:

no do czasu jak DS nie popękają pewnie jest pięknie i ładnie, ja mam Tiger P i właśnie DS poleciały do kosza... 

Ale mają przynajmniej otwory w zębach, a jak się nie stosuje agresywnej chemii (patrz łosze miga czy AK) to nie pękają.

@Seb no moje w pudełku, żadnej chemii na oczy nie widziały a się rozkruszyły w rękach więc nie do końca...generalnie guma z plastikiem to zło (Italka problem, stary Dragon skurczają się gumowe opony) jedynie z AFV nie słyszałem o kłopotach... 😉

6 godzin temu, Greif napisał:

@Seb no moje w pudełku, żadnej chemii na oczy nie widziały a się rozkruszyły w rękach więc nie do końca...

Kiedyś już było o tym:

W dniu 16.07.2019 o 10:25, Seb napisał:

...

Hehe, sorry Panowie, ale nie ma czego podziwiać, połowy wnętrza nie ma.

Tak się zastanawiam GDZIE tej połowy wnętrza nie ma...

7-A2-BA1-F2-423-D-4410-8-E7-E-C428-E879-

źródło: Militaria nr 2/2012

1 minutę temu, Thalgonis napisał:

Tak się zastanawiam GDZIE tej połowy wnętrza nie ma...

Chcesz polemizować ?

23 minuty temu, Seb napisał:

Chcesz polemizować ?

A po co? Wiadomo, że newbe zawsze nie ma racji, więc nie czuję się na siłach 🙂

Widzę oficjalne zdjęcie, z oficjalnego źródła, a ponieważ na tym forum i wielu innych powtarza się początkującym „szukaj w sieci, rób risercz tego co chcesz zrobić” to zrobiłem, tylko nie wiem po co :D 

na zdjęciach taki ciemny czy faktycznie tak jest?

Zielony na pewno za ciemny - będę musiał kombinować z jakimś filtrem (tylko nie wiem jakim, jeszcze nie filtrowałem nigdy :mrgreen: ).

Reszta kolorów - dunkelgelb i rotbraun - jest OK, zdjęcie troszkę faktycznie za ciemne... 

Filtrem nie rozjaśnisz. Wyciągaj aero! :)

Ajabym aero też podziałał jeszcze, zwłaszcza z zielonym, a potem olejami poprawił. 

No dobra Panowie, czyli przejechać jeszcze raz te same miejsca (zielone) rozjaśnionym zielonym? Mam tylko tamiyowski „dark green” - czym go ewentualnie ożywić, odrobiną żółtego?

Przyznam, że mnie się podoba.