Jump to content
bigmodel

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie Aliantów.. do II WŚ...

Recommended Posts

Szukam planów/rysunków/zdjęć do wieży z czterema Besa'mi montowanej na czołgu Vickers Mark VI. Ta sama (prawdopodobnie) wieża była też zamontowana na Humberze.

W sieci znalazłem 3 zdjęcia czołgu, ale niestety zbyt mało szczegółów, żeby wykonać poprawną wieżę.

Poniżej linki, gdzie są zdjęcia Vickersa i Humbera:

http://www.tarrif.net/wwii/guides/sp_aa.htm

http://www.wwiivehicles.com/unitedkingdom/tanks-light/mk-vi.asp

http://pl.wikipedia.org/wiki/Light_Tank_Mk_VI

http://en.valka.cz/viewtopic.php/t/61952

Za pomoc z góry dziękuję

Prop

Czy istnieje jakaś ciekawa wersjia Churchilla np z zamontowanym Bosforem 40mm albo czymś podobnym zamiast wieży?

Tomek to raczej haubica 152,4mm . Blad Wiki. Raczej w tym okresie nie posiadali takiego kalibru moździerza. A i późniejsze raczej miały kaliber 160mm.

5-100Z20Z52738.jpg

Dostałem od znajomego ten model w prezencie. I mam pytanie - czy mogę z niego zrobić polaka? Chodzi mi dokładnie o czołgi używane przez 2 Armię WP w czasie bitwy pod Budziszynem. Mój dziadek był kierowcą teciaka w czasie tej bitwy.

Jeśli nie, to czy były używane przez jakiekolwiek inne jednostki WP w czasie 2 WŚ?

Fotka pochodzi ze strony producenta firmy Hobby Boss.

Krótkie pytanie do znawców amerykańskiej pancerki. Która wersja Stuarta jest przedstawiona na tym zdjęciu?

32327715.jpg

Stuart M5

Tak jak przypuszczałem. W takim razie jeszcze jedno pytanie. Czy produkuje ktoś wersję m5 w 1/72?

poszukuje zdjęć z walk o Holandię 1 dywizji pancernej gen Maczka (najlepiej związane z przejęciem działa kolejowego Leopold lub bitwy z tygrysami I lub II )

Witam, poszukuję informacji oraz zdjęć Universal Carriera Mk II o nazwie własnej Lisowczyk. Czy ktoś ma jakiekolwiek zdjęcia? Proszę o pomoc gdyż chciałbym wykonać Universal Carriera z pudełkowego malowania które proponuje IBG w swoim modelu.

Pozdrawiam

Szukam fotek naszego Shermana III o nazwie wlasnej Taras z P4P"S".

Mam tylko fotkę z "Polskich Shermanów cz. I", na której nie widać nazwy wlasnej wozu.

poszukuje materiału dowodowego do tego ff oraz może ktoś kojarzy z jakiej książki jest to skan?

pict1736i.jpg

Witam, mam pytanie, czy są może jakieś fajne zdjęcia Universal Carrierów Mk.II oraz Fordów FAT w barwach 1. Polskiej Dywizji Pancernej? Zwłaszcza mam problem z tym drugim sprzętem (czy one na pewno jeździły w tej jednostce?). Bo mam zestawy tamiyi Carriera i tego Forda i chciałbym je zrobić z wiewiórką.

Pozdrawiam

A ja mam pytanie czy Jagdpanther G1 early może mieć gąsienice z pełnym zębem ? i Czy powinien mieć zimmerit ?

Szukam info o Vickers Commercial Light Tank model 1937.Ile tego zbudowano??Użytkownicy?

Witam, szukam informacji o chińskich wozach bojowych i czołgach importowanych z III Rzeszy, głównie materiałów odnośnie Sd.Kfz. 221 i 222.

Poszukuję informacji, zdjęć na temat trailera do brytyjskiej Matyldy z BEF 1940r.

Znalazłem coś takiego:

GreenockTrailer_zpsajcdrxej.jpg

Gdyby ktoś zechciał mi pomóc i podzielić się swoją wiedzą to bardzo bym był wdzięczny.