Jump to content
MaciejW

Tamiya 1:35 Wespe "ITALIAN FRONT"

Recommended Posts

33 minuty temu, Spotter napisał:

Ale zapewne kolega wziął sobie do serca cytat skikut'a87 To co, że jestem bezczelny ważne, że mi się podobają moje modele xD

Gdyby tak było nie zakładał bym warsztatu - bo po co usłyszeć opinię od innych skoro mi się podoba. 

Co do rys - człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a jeszcze lepiej na cudzych. Mam nadzieję, że nie tylko ja wyciągnę wnioski z moich mniej lub bardziej udanych obić. 

Pozdrawiam.

9 godzin temu, MaciejW napisał:

Gdyby tak było nie zakładał bym warsztatu - bo po co usłyszeć opinię od innych skoro mi się podoba. 

Co do rys - człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a jeszcze lepiej na cudzych. Mam nadzieję, że nie tylko ja wyciągnę wnioski z moich mniej lub bardziej udanych obić. 

Pozdrawiam.

następnym razem popróbuj z fluidami do chippingu lub lakierem do włosów - dłużej schodzi ale efekty lepsze 

Bambetle pomału zaczynają nabierać kolorów, plus drobiłem pasek do mp40, pomalowałem i przykurzyłem.

9prNDcH.jpg6iVYAts.jpg

Pozdrawiam.

Cześć, 

chyba ostatnia aktualizacja wątku. Wszystkie dodatki na miejscu, teraz wszystko sensownie przykurzyć aby było spójnie, troszkę zachlapań z tyłu i przyciemnić zamek działa.

Wygląda to to tak: oTEmWSx.jpgQuV2k9w.jpgrk4yLo8.jpgGzPvI3U.jpgg5QmNzV.jpgi4vDeV6.jpg

Pozdrawiam.

• Like 1

Maciej W ..... dodatki na miejscu , teraz wszystko sensownie przykurzyć...

warto by bylo te dodatki jakos zabezpieczyc np.linka, plandeka, gdyz przy pierwszym strzale, ruchu gasienic wszystko pospada. Co do karnistra - jesli mnie pamiec nie myli to w ten sposob niemcy oznaczali karnistry na wode, i dlatego czesto posrodku umieszczano litere W (Wasser). Amunicje do 105mm ulozylbym np. na kawalku plandeki obok kawalek szmatki czym mozna zasugerowac zaladunek amunicji do ,,Osy ,, oraz tlumaczyloby dlaczego w/w dodatki leza luzno . Warto tez cos zrobic z dwoma bialo czerwonymi zatyczkami . Ale to tylko moje spotrzezenia , 

26 minut temu, bulik58 napisał:

Co do karnistra - jesli mnie pamiec nie myli to w ten sposob niemcy oznaczali karnistry na wode, i dlatego czesto posrodku umieszczano litere W (Wasser).

Dokładnie newet jest jest mały napis wasser niestety mój aparat w komórce nie jest  w stanie tego dobrze uchwycić :neutral: ( na marginesie kanistry z miniartu).

31 minut temu, bulik58 napisał:

Amunicje do 105mm ulozylbym np. na kawalku plandeki obok kawalek szmatki czym mozna zasugerowac zaladunek amunicji do ,,Osy ,, oraz tlumaczyloby dlaczego w/w dodatki leza luzno .

Hmm całkiem spoko pomysł z tego co kojarzę to ktoś wydał niemieckich artylerzystów podczas załadunku w 1/35. Hmm może nawet całkiem fajny pomysł na dioramkę. 

Oglądam warsztat lecz głosu nie zabieram bo są tu dobrzy specjaliści od Niemców - mogę jedynie napisać jak mi się ten model ogląda okiem laika. Ogólnie poza tymi rysami, które wyglądają jakby kątówką cięte to wychodzi całkiem fajny model. Czasem trzeba coś przedobrzyć, żeby więcej już tego nie zrobić. Widać duży postęp w stosunku do poprzedniej Twojej pracy. Idziesz dobrą drogą i jest duża szansa, że następny będzie kolejnym skokiem jakościowym. Zastanowiłbym się jednak z tym kurzeniem go jeszcze. Na zdjęciach wygląda jakby już swoje dostatecznie przeszedł 😉 i uważaj, żeby znów nie przedobrzyć. Jeśli zastanawiasz się nad dioramką to wstrzymaj się z tym jeszcze i stwórz najpierw teren a dopiero potem dostosuj pojazd do warunków.

20 godzin temu, MaciejW napisał:

Hmm całkiem spoko pomysł z tego co kojarzę to ktoś wydał niemieckich artylerzystów podczas załadunku w 1/35. Hmm może nawet całkiem fajny pomysł na dioramkę. 

Diorama to dobry pomysł. Zestaw ten teraz wydaje  Hobby Boss i dodatkowo ma dwa rodzaje:

Pierwszy - załadunek -No.1.thumb.jpg.9fa6e27928676f5b2df0290b2350ae09.jpg

drugi podczas walki / ćwiczeń - No.2.jpg.783b05b9b38b4ee5dd839d21add308b1.jpg

dostępne tu - https://www.mojehobby.pl/products/German-SPG-Crew.html   i drugi zestaw -  https://www.mojehobby.pl/products/German-SPG-Crew-Vol.2.html

Pozdrawiam

Krzysztof

W zestawie z tym Wespe są przecież świetne figurki. Po co je zastępować, skoro lepszych zwyczajnie nie dostaniesz nigdzie, przynajmniej w plastiku ;x

Myślę, że zestawowe figurki będzie można fajnie połączyć z dokupionymi. Na razie nie mam konkretnego planu na dioramę, ponieważ chcę najpierw skończyć ten model a do podstawki wrócić za jakiś czas.

Pozdrawiam.