Jump to content
JanuszF

Panther Ausf. G - Tamiya 1:35

Recommended Posts

Podnośnik zlepiłem. Tamijowski dalece odbiega od oryginału i ma złe proporcje. Aber też nie jest doskonały, a detale niezbyt odpowiadają rzeczywistemu obiektowi.  Ograniczyłem się tylko do upodobnienia go do 20 tonowego podnośnika z krótkim korpusem używanym na Panterach, inaczej musiałbym wszystko od podstaw wydłubać. 😉

Panther_4-2.thumb.jpg.27d05e854d622f125315af544a983c5d.jpgPanther_3-2.thumb.jpg.98b1c50a278dfd1a33e516fe345657df.jpgPanther_2-2.thumb.jpg.33c6d7e8cc72177d22fa95f4dbe7eaa3.jpgPanther_1-3.thumb.jpg.d0935e5d3cde3e7a337c3a5816fd3c25.jpgPanther_1-2.thumb.jpg.17fa288039f012b3570fc9de9e47390b.jpg

• Like 4

W sensie że 20 ton to te podnośniki były wstanie unieść czy że tyle ważyły 😛 ?

Taki miały udźwig. Na pz III/IV stosowane były 10t. Na Tiger 1 i Panther początkowo stosowano 15t , potem na Tigerach 20t z długim korpusem a na Panther 20t z krótkim korpusem, z tego co wyczytałem.

W dniu 15.08.2019 o 15:01, enten napisał:

Łukaszu, czy Ty aby na pewno _analizowałeś_ to źródło i obejrzałes właściwe zdjęcia?

zoska-pantera.jpg

Teraz to ja zgłupiałem... skąd się nagle wzięło to zdjęcie i skąd wiadomo, że to WP? Pamiętam, że jakiś czas temu była wielka dyskusja na ten temat i ktoś przytoczył wypowiedź któregoś z uczestników tych wydarzeń, który twierdził, że uszkodzenie było na dolnej części tylnej ściany wieży, po prawej stronie od włazu. To jak to w końcu jest?

Posted (edited)
2 godziny temu, halset napisał:

... skąd się nagle wzięło to zdjęcie i skąd wiadomo, że to WP?

01.jpg.249c43c5c06eb300e9bd874eaf51c146.jpg

To samo miejsce co na fotce powyżej.Fotograf stanął bliżej Pantery.Dzięki temu że przymknięto właz wiadomo że to "WP".

Pamięć niestety po tylu latach zawodzi.Dobrze że są fotki i wspomnienia innych uczestników z tamtych lat.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edited by meser262

17 godzin temu, meser262 napisał:

01.jpg.249c43c5c06eb300e9bd874eaf51c146.jpg

To samo miejsce co na fotce powyżej.Fotograf stanął bliżej Pantery.Dzięki temu że przymknięto właz wiadomo że to "WP".

Pamięć niestety po tylu latach zawodzi.Dobrze że są fotki i wspomnienia innych uczestników z tamtych lat.

Pozdrawiam

Krzysztof

No proszę... więc w takim razie u mnie będą poprawki 😛

Damn, dawno nie widziałem takiej roboty :woot: zapinki skrzynek mnie zmiotły. Chyba przerzucę się na ciesielstwo 

To jest niesamowite :wow:!!! Koronkowa zegarmistrzowska robota. Aż szkoda to malować...

Fajnie, że się podoba. Dzięki za słowa uznania :)

W dniu 18.11.2019 o 18:13, johnrambo napisał:

Aż za dobrze chyba wyszło - spaw po bokach z tyłu wszedł na zimmerit 

To niestety konsekwencja podjętych w przeszłości decyzji, niestety nie zawsze najlepszych. Niedoróbek jest więcej, ale dla większości ludzi są one praktycznie niewidoczne.