Jump to content
Sign in to follow this  
Xmen

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Recommended Posts

Dzisiaj odwiedziłem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.Poglądałem sobie ekspozycję i mam mieszane uczucia.Z jednej strony bardzo ładnie i na światowym poziomie ekspozycje w budynku i w hangarze oraz już mniej  pod chmurką.Wiem że pewnie brak funduszy i inne czynniki sprawiają że na niektóre eksponaty żal patrzeć .Naprawdę jest co oglądać ale aż się łezka w oku kręci widząc stan cząści samolotów i śmigłowców że o pojazdach nie wspomnę.Może to wina tego że jest to sprzęt wyprodukowany w ZSRR ale schowany wstydliwie z hangarem Mirage też wygląda żałośnie.

Jakie jest zdanie w tym temacie Szanownych kolegów.

Ps.Żeby nie było że narzekam tylko żal mi że tyle fajnych samolotów stoi i niszczeje.

Dla mnie żal jest patrzeć na takie koszmarki jak wrzucam poniżej, które banda nieudaczników niby odmalowała.
Idea muzeum szczytna, kasa potężna, ale szefostwo do wymiany od zaraz. Bo teraz to zapewne ciepłe posadki dla znajomych, którzy pojęcia nie mają...
Pewnie mało kto pamięta też ich akcję przemalowywania szachownic na samolotach na nowo obowiązujący wzór... 

Mi-2.jpg

Mi-8.jpg

mi-24.jpg

Su-20.jpg

Co tu komentowac, nie odmalowane gniją i płakać się chce a na odmalowane patrzeć się nie da bo jakby dzieci to odmalowywały.
20.thumb.jpg.a6bfba5644759c3f595f23b99e13f98a.jpg

Ekspozycja "pod chmurką" to nie tylko nasz problem. W Berlin-Gatow też różnie to wyglada.

EOQVxEL.jpgsxca3bm.jpg1HCLzMu.jpg

Trudno, żeby wszystkie eksponaty trzymać w hangarach - przecież hangar to także koszty utrzymania, remontów itd... Pod dachem trzyma się to co najcenniejsze, a reszta - no niestety, budżety instytutcji kultury nie są z gumy, ten sektor jest chyba niedoinwestowany w każdym kraju. Co nie znaczy, że eksponatów nie należy pokazywać zainteresowanym, nawet za cenę tego, że trzeba je będzie po 10 latach pod chmurką odmalować.

Kontynuując myśl kolegi wyżej załączam trzy zdjęcia z praskiego muzeum lotnictwa na lotnisku Kbely. Jak widać zagranico trawa nie zawsze jest bardziej zielona.

FxR5gB5.jpg

MlsN0fm.jpg

13omqb7.jpg

5 minut temu, Dudzio napisał:

Trudno, żeby wszystkie eksponaty trzymać w hangarach - przecież hangar to także koszty utrzymania, remontów itd... Pod dachem trzyma się to co najcenniejsze, a reszta - no niestety, budżety instytutcji kultury nie są z gumy, ten sektor jest chyba niedoinwestowany w każdym kraju. Co nie znaczy, że eksponatów nie należy pokazywać zainteresowanym, nawet za cenę tego, że trzeba je będzie po 10 latach pod chmurką odmalować.

Kontynuując myśl kolegi wyżej załączam trzy zdjęcia z praskiego muzeum lotnictwa na lotnisku Kbely. Jak widać zagranico trawa nie zawsze jest bardziej zielona.

Wiadomo że nie da się wszystkiego schować do hangaru. Zadaszenie by wystarczyło choćby do części eksponatów .Tak jak jest to rozwiązane w muzeum w Kralikach lub Lesanach.Fakt że stoją bardzo ciasno ale pod dachem.Już w jakimś stopniu chroniło by je przed wpływem warunków atmosferycznych.Brak funduszy to problem praktycznie wszystkich tego typu placówek.Większość eksponatów stoi pod chmurką i niszczeje niestety.Nie mogę się doczekać otwarcie nowej siedziby Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.Z tego co wiem tam też część eksponatów ma stać pod zadaszeniem.

12 minut temu, Gerd napisał:

a jakiego pięknego Mi-6 mają....

Dokładnie.Najlepsze są te otwory po wykręconych przyrządach ze sterczącymi przewodami.

• Haha 1

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Dokładnie.Najlepsze są te otwory po wykręconych przyrządach ze sterczącymi przewodami

Eeee tam, grafiti na boczku jest de best :szczerbol: