Jump to content
Sign in to follow this  
Mikolaj75

Guizhou FT-7, skala 1:72

Recommended Posts

Model ukończony.

Z warsztatu wiadomo, że użyłem 3 zestawów: Intech, Bilek, Zvezda.

Dodatki: Quickboost - chwyty powietrza, Master - OCP, własne: płyty, klapy, anteny, sporo w podwoziu, drabinka, światełka, cały kokpit od zera (ponad 600 części) oraz sporo innych drobiazgów.

Kalkomanie - opracowane w ramach nagrody specjalnej "Czarna Gwiazda" przyznanej na Wrocław Model Show, wydrukowane przez Mr Decal - serdecznie dziękuję.

Malowanie głównie Gunze H, eksploatacja - oleje i pigmenty AK, farby olejne artystyczne, położyłem nacisk na umiar, jak wyszło oceńcie.

Ogólnie jestem zadowolony i to tym bardziej, że mam wersję samolotu nieosiągalną na rynku modelarskim 😀

LSwUXtGh.jpg

eTSZGexh.jpg

5A6s4aMh.jpg

V8ugdRPh.jpg

hxek9w5h.jpg

ctZOt4Mh.jpg

hUCWIkJh.jpg

pLPD3eFh.jpg

QzeW9ANh.jpg

I takie ujęcia może bardziej klimatyczne:

dGS8C0Eh.jpg

vwW4Xw1h.jpg

Miłego (mam nadzieję) oglądania...

• Like 9
  • Thanks 1

Piękny model , rewelacyjnie pomalowany.

Super praca! 

Rewelacja :super:.  Kawał solidnej roboty modelarskiej.

Czysta przyjemność śledzenia postępów prac i rozwoju modelu. Gratuluję!

Warsztat śledziłem od samego początku. Super robota :super: Wyszedł świetnie, brudzenie takie w sam raz. Gratuluję!

Wyszło ładnie, zgrabnie i ciekawie. :brawo::brawo:

Jednym słowem: "Śliczności"

Skoro ma być w Łasku to już sobie odpuszczam start w "odrzutowe 1/72" wink3

Bardzo ładna miniatura 😀 modelik prezentuje się naprawdę bardzo przyjemnie. Ładnie malowany detal kabinek powala i idealnie wyważony łedering. Świetna praca. Niewątpliwie perełka w kolekcji.

Śmiem twierdzić, że każdy model Mikołaja jest perłą kolekcji!

Świetny warsztat, relacje i fotografie. Tak trzymać! 

Świetny - bardzo realistyczny, dobrze zdetalowany, sensownie "wyeksploatowany". Swoje dokłada też bardzo elegancka linia samolotu. Krótko mówiąc jest dobrze jak zawsze 😉

Koledzy powiedzieli już wszystko , nic nie można dodać . Nakład pracy imponujący . Przy okazji , ile godzin pracy potrzebowałeś na budowę a także na przygotowanie się do pracy ( plany , rysunki, itp...) ?

Hello

Model naturalnie piękny, detal to już w ogóle mistrzostwo olimpijskie, ale mam jedno małe "ale". Na zdjęciach w galerii tego nie widzę, więc być może poprawiłeś, ale w warsztacie widać było wyraźny odkurz na jasnym tle kamuflażu, jakbyś malował plamy kamo na zewnątrz. Jeśli to poprawiłeś to naturalnie nie ma tematu.
Model budzi mój szczery podziw.

Dziękuję wszystkim za dobre przyjęcie modelu.

Solo - pewnie jak się mocno pochylić, to jakiś odkurz się dostrzeże, ten który był mocniejszy został zapewne wytłumiony filtrem i olejami. Pamiętaj też proszę, że na zdjęciach widzisz model znacznie większy niż w rzeczywistości. Mam nadzieję, że ogląd na żywo zweryfikuje go pozytywnie. Swoją drogą - fajnie, aby o takich wątpliwościach wspomnieć w warsztacie.. 😉

Hello - godzin nie liczyłem, budowa trwała od grudnia, ale z międzyczasie budowałem też Marmona, Suczkę i inne obiekty. Przygotowanie to bardziej złożona kwestia. Od lat gromadzę literaturę, plany itp. Czasem o wyborze tematu decyduje impuls i wtedy sprawdzam, co mam i co mogę znaleźć w sieci. Dużo pytam też innych kolegów, tak w kwestiach źródłowych jak i modelarskich. Z całą pewnością dziś  jest jednak łatwiej ze znajdowaniem potrzebnych informacji niż kiedyś. Przygotowanie zawsze traktuję bardzo poważnie - znacząco ułatwia budowę.