Jump to content
ivandrago

Mitsubishi Elipse 1995 Fast and Furious 1/24 AMI

Recommended Posts

Witam . Po przerwie postanowiłem wrócić na dobre do modelarstwa. Na jednym z carboot w uk znalazłem takiego rodzynka za 2 funty.

Wiem że każda relacja powinna być zaczynana juz na jakims etapie budowy ale mam dylemat .

Mam juz powycinane i poklejone praktycznie wszystkie elementy które mogę przed malowaniem no i tu ściana. Po pierwsze nie wiem czy mogę dobrać jakiś kolor do karoseri czy pozostaje mi tylko dedykowana farba zeropaints zp-1411 a to pewien problem bo całe zaplecze farb i podkładów to farbki akrylowe.  Więc chcąc uzyć zeropaints musze wydac 6,50 na farbke plus podkład + rozpuszczalnik do czyszczenia aero + bezbarwny najlepiej ten ich magiczny diamond finish zp-3035 co daje 40 funów  hehe tylko by zrobic ten jeden model . Może ktoś z was budował ten model już z revella np i znalazł inna farbkę ? 

Drugi problem to komora silnika i wnetrze - o ile wnetrze moge przeboleć bo np nie wiem model zrobiony zanim wywalił Brian tylną kanape tak silnik proponowany przez producenta jest cały czarny i co gorsza z stokowym filtrem powietrza - Jak na ironie nie wiele fotek w necie jest tego kultowego samochodu . Powoli rzeźbie filtr stożkowy i drobiazgi do silnika oraz jakieś oświetlenie a w między czasie musze zdecydować co do koloru i farb karoseri.  Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - chce ukończyć model i rozpocząć przygode z modelarstwem na nowo jak w dzieciństwie z małym modelarzem :) 

Pozdrawiam Łukasz 

48600630151_7c9f2fd03e.jpg

48600765532_bca1b6b4be.jpg

48600629266_575f645a9b.jpg

48600629536_016c79e022.jpg

I jak? Działasz dalej?

Ja niestety na pytania nie pomogę znaleźć odpowiedzi, bo sam zaczynam z modelarstwem.