Jump to content
Sign in to follow this  
Gregory_pl

Cześć Wszystkim

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć... mam na imię Grzegorz i jestem z Bytomia... lat 42 :-) 

Modelarstwem zainteresowałem się zaraz na początku lat '90 kiedy to zaczęły pojawiać w naszym kraju pierwsze sklepy 'tematyczne' z oszałamiającymi modelami z zachodu :-) marki Italeri. Kolekcja i to, czym się interesuje - poniżej na zdjęciu - 1:72 (modele bardzo zdewastowane i zapuszczone przez tyle lat.. stoją w moim rodzinnym domu). Po kilku latach modelarstwa temat został zarzucony a następnie zapomniany. I tak by to trwało do dzisiaj, gdybym w okolicach roku 2014 nie wybrał się z bratem na wystawę modelarską w Bytomiu... na której musiałem ciągle przytrzymywać dolną szczękę aby nie spadła na prezentowane modele. Gdy zaczynałem, w sklepach modelarskich były dostępne jedynie farby Model Master, pędzelki... i to wszystko (z tego co sobie przypominam). Rok później byłem na kolejnej wystawie, na kolejnej... no i po roku drobnych zakupów modelarskich jestem :-) Próbowałem w wolnych chwilach poprzyglądać się obecnemu rynkowi modelarstwa i prawdę powiedziawszy temat mnie nieco przytłoczył ogromem różnych technik malowania (może i na początku lat '90 były znane, ale nie mnie), materiałów, farb, lakierów, klejów, szpachli, aerografów itd. Od miesiąca próbuje z tym w weekendy walczyć, na razie z mizernymi skutkami (pewnie będę stałym bywalcem forum - tym pytającym i proszącym o wskazówki i porady). Więc jako początkujący w nowych realiach... liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc. I to tyle co mi teraz przychodzi do głowy.
Dzięki :-)

IMG_20190815_163729.jpg

IMG_20190815_163326.jpg

IMG_20190815_163414.jpg

IMG_20190815_163139.jpg

IMG_20190815_162901.jpg

Edited by Gregory_pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć.Pozostaje w miarę możliwości nadrobić trochę wiedzy o sprzęcie ,malowaniu ect...Zaczynać zabawę od początku i podpytać o to i owo na forum albo na festynach modelarskich najlepiej.Pozdrawiam i niech nałóg 😎pozostanie z tobą na zawsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

push-up78 - dzięki za przywitanie. Chyba zaraz zadam na forum zapytanie odnośnie malowania. Na razie moje zbiory wyglądają tak (w drodze mata samogojąca, komplet nożyków i 3 ręka)

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie... 

Przepraszam za zdjęcie, robione późną nocą 😉

 

IMG_20190825_232521.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i początkowy warsztacik całkiem masz sporawy i przyzwoity  już.Potem to już tylko rozbudowywanie o dodatkową chemię i różne takie ciekawe gadżety techniczne jak i lepszejsze aerografy też także.😊

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.