Jump to content
Thalgonis

[G] Sturmmörserwagen, czyli prościej „Sturmtiger” :-)

Recommended Posts

Posted (edited)

Takie „nietypowe bydlę” – Sturmmörserwagen 606/4 mit 38 cm RW 61 - potocznie zwany „Sturmtigerem”, wprowadzony do służby w ‘44. swój chrzest bojowy miał‚, niestety, w Powstaniu Warszawskim, gdzie trafił‚ prościutko z poligonu w Orzyszu, na którym to „przedstawiono” go osobiście Adolfikowi. Nie wiem, czy to ten dokładnie egzemplarz, ale na pewno był we wczesnej wersji (bez kołnierza na końcu lufy). W sieci, na stronie dot. PW, znalazłem takie info, iż: „W aktach niemieckiej 9 Armii w ODB Grupy Korpuśnej von dem Bacha z dnia 14 sierpnia 1944 roku znajdujemy informację, iż ‘w dojściu znajduje się jeden Tygrys z wyrzutnią 38 cm.’ W dokumencie z dnia 20 sierpnia w ODB Grupy Korpuśnej von dem Bacha wymieniona jest Kompania Moździerzy Szturmowych Nr 1000, w skład której wchodziły dwa wozy bojowe z działami 380 mm, 2 oficerów i 54 żołnierzy” [za Artykuł]

Sturmtiger-final-01.jpg

Sturmtiger-final-02.jpg

Sturmtiger-final-03.jpg

Sturmtiger-final-04.jpg

Sturmtiger-final-05.jpg

Sturmtiger-final-06.jpg

Sturmtiger-final-07.jpg

Tu „ruchoma” prezentacja modelu: Sturmtiger

Edited by Thalgonis

Ciekawy model..., czy krzyż na prawej burcie (ten pod szpadlem) jest tak krzywo naniesiony czy to efekt zdjęć? I w sumie bardziej podoba mi się wnętrze tego modelu niż to co dzieje się na nim  z zewnątrz :)  Pozdrawiam :) 

Krzyż jest prostopadle do krawędzi burty a nie do krawędzi błotników. One nie idą ze sobą równolegle i pewnie stąd takie złudzenie. 

• Confused 1

Krzyż na prawej burcie jest lekko przekrzywiony, ale fotka to spotęgowała :oops:

Co do reszty, pisałem już w swoim warsztacie, że malowanie jest niestety moją najsłabszą stroną... :mrgreen: