Jump to content
Dorotka

ABRAMS na luzie ;)

Recommended Posts

20 minut temu, Daniel_ napisał:

Widzę , że trwa dozbrajanie 🙂 , czyżby kanister za mały ? więc wymiana na beczkę 😄?

Trwa poszukiwanie ostatecznego rozwiązania :glupek:

OMG :)   Ostateczne rozwiązanie ?....... Rany Julek, co się tu pisze :)

Wracając do warsztatu, to zapowiada się zacnie. Gratki panie!!

Godzinę temu, Dudipl napisał:

Wracając do warsztatu, to zapowiada się zacnie. Gratki panie!!

Dzięki!

2 godziny temu, Daniel_ napisał:

... czyżby kanister za mały ? więc wymiana na beczkę 😄?

Beczka być musi, inaczej się nie liczy 😂

8JxEhMM.jpg

Edited by Dorotka

Niech będzie, że 80%. W sumie rzeczy do zrobienia można policzyć na palcach rąk, nogi niepotrzebne 😂

0mpQFNG.jpg

qLxwRcU.jpg

waIOWP1.jpg

BWeQ4dy.jpg

1gkWH2h.jpg

• Like 2

Wygląda naprawdę bojowo . Na grzebieniach gąsienic będzie jeszcze jakiś błysk ? 

25 minut temu, Dorotka napisał:

Niech będzie, że 80%. W sumie rzeczy do zrobienia można policzyć na palcach rąk, nogi niepotrzebne 😂

Czyli , że skończysz go . I będą fanfary i fajerwerki 😀😀

Edited by Hello
  • Like 1

Ha, ha...Czy będą fanfary i fajerwerki to nie wiem, ale skończę go z całą pewnością... Dobrze, że mi zwróciłeś uwagę na te gąski, bo już mi się trochę nie chce 😉 Dzięki! 

6 minut temu, Dorotka napisał:

ale skończę go z całą pewnością

Skończysz skonczysz ,tyle się naskrobales , namęczyłem z drobiazgami , że teraz już jesteś w "drzwiach" . Co za różnica czy się cofnąć czy zamknąć z zewnątrz . Jedno zwróciło moją uwagę , wybierasz zawsze ciekawe tematy .

Pozdrawiam Hello

• Like 1

3 minuty temu, Hello napisał:

........... Jedno zwróciło moją uwagę , wybierasz zawsze ciekawe tematy .

Pozdrawiam Hello

Bo ja wiem, czy Abrams jest ciekawy? Następny będzie Leopard A7+ nówka sztuka, nie śmigana... 😉 

• Like 1

W sumie chciałem edytować ale teraz poprawie . Abrams może nie jest w czołówce " ciekawości " . Ale w Twoim wykonaniu wyszło ,że może jednak być . Ciężko się pisze w necie bo żeby wszystko przekazać to ze dwie strony by trzeba nastukać . 

Pozdrawiam Hello 

Mimo , że Leopard pewnie nie nasz (nie znam się) będę patrzył .

• Like 1

Fajnie idzie,  tak z ciekawosci, z kad te  wszystkie dodatki na czolg? Ps jak tam asfalt po wyschnieciu?  

24 minuty temu, michal0281 napisał:

Fajnie idzie,  tak z ciekawosci, z kad te  wszystkie dodatki na czolg? Ps jak tam asfalt po wyschnieciu?  

Dzięki! Asfalt jest jaki był, tylko suchy - czeka na swoją kolej, najpierw chce tego złoma skończyć... Dodatki są z różnych firm - Plus Model, Eureka XXL, Dioart, Matho Models i innych, nawet nie pamiętam jakich, bo pudełka wywaliłem :) 

Edited by Dorotka

6 godzin temu, Bengal napisał:

No nie Jacku, wracam z urlopu a tu taki piękny Abrams :)

He, he, he.... Człowiek nie zna dnia ani godziny, życie wciąż go zaskakuje 🤣 Fajnie, że się podoba :piwo:

• Like 1

Nieuchronnie zbliżam się do końca... Pobawię się jeszcze trochę kredkami od AK , zrobię jeszcze jakieś plamy, poprawki, piach, kurz i finito.. Fotek warsztatowych już chyba wystarczy 😉  

YmEUmDf.jpg

8T4WJCZ.jpg

EaZcYrA.jpg

SwEbjfs.jpg

• Like 4

A ja z innej beczki, może głupie pytanie - nurtuje mnie czym jest ten pojemnik/wanna z uchwytami na tylnej burcie Abramsów, i czemu zwykle tak niewiarygodnie brudny i pordzewiały? Jakaś osłona wydechu?

2 minuty temu, kryspacz napisał:

A ja z innej beczki, może głupie pytanie - nurtuje mnie czym jest ten pojemnik/wanna z uchwytami na tylnej burcie Abramsów, i czemu zwykle tak niewiarygodnie brudny i pordzewiały? Jakaś osłona wydechu?

Bingo... Tylko przed czym to ustrojstwo ma osłaniać, to nie wiem...

Posted (edited)

To jest deflektor, który kieruje gazy wylotowe z turbiny do góry. Dzięki temu, coś co jedzie za czołgiem, nie stopi się od temperatury gazów. Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś wyczytałem o przypadku, kiedy samochód osobowy, zbytnio zbliżył się do Abramsa, bez tego deflektora, no i... nie było co zbierać z osobówki, która spłonęła właśnie po dostaniu się w strumień gazów wylotowych. 

Edited by Grzegorz Grabowski
  • Like 3