Skocz do zawartości

Aerograf- który lepszy?


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam powoli, jeżeli nie całkiem, dość mojego aerografu, o którym już pisałem tu na forum,  wobec czego szukam jakiegoś, na którego nie będę wyzywał, znalazłem dwa, na które w zasadzie mógł bym sobie pozwolić, ale się nie znam, myślałem o tym:

https://www.mojehobby.pl/products/Ultra.html

Ale znalazłem takie coś

https://www.fine-art.com.pl/aerograf-iwata-neo-cn-grawitacyjny-0-35mm.html

Który byście wzięli?

PZDR

 

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym to. Mam, używam, jestem zadowolony. A tu jest ostatnia sztuka po ~415pln.

https://www.amazon.co.uk/Procon-BOY-WA0-3mm-Ligne-version/dp/B0099FN1Y4/ref=sr_1_3?keywords=procon+boy+0.3&qid=1567277378&s=kids&sr=1-3

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tap-chan napisał:

jest ostatnia sztuka po ~415pln.

No nie bardzo, plus koszty dostawy i wychodzi ponad 100 funtów.

Taniej wyjdzie zamowic ten

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Procon-Boy-FWA-0.2-mm.html

Tylko, że 500pln nie bardzo mogę wydać... chyba, że przyoszczędzę i kupię później.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend na www.spraygunner.com z kodem LABORBRUSH można kupić aero kosztujące więcej niż 100USD 20%taniej. 

Razem z przesyłką Procon 289 kosztować będzie około 425PLN - cena niewiele różniąca się od tych wysyłanych z Japonii

Custom 0,18 za 700PLN. Może ktoś skorzysta ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... kurczę, z jednej strony nie bardzo mogę wydwydać ac ponad 400pln, ale jakość ma znaczenie...

A dlaczego tego h&s nie polecacie? Słyszałem, że jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasłyszanych minusów:

- gorsza jakość powłoki, która dorównuje tej japońskiej dopiero w wyższych modelach evo i infinity za dodatkową opłatą (CR+)

- praca spustu nie jest tak responsywna i płynna jak u japońskich braci

- dysza wykonana z miękkiego materiału, która z czasem się rozkalibrowuje. 

- brak dekielka na zbiorniczek z farbą - trzeba dokupić oddzielnie. Według mnie taka pierdółka powinna być w zestawie ale to już czepianie się trochę na siłę ?

Najwięcej i tak zależy od malarza i wykorzystywanej chemii. Na pewno Ultra będzie znacznym skokiem jakościowym w porównaniu do Twojego chińczyka.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się też nad Sparmaxem SP-35c, który zbiera pozytywne opinie tu na forum. Do kupienia w Polsce poniżej 300zł np. TUTAJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że ten sparmax jest lepszy od h&s?

Szczerze pisząc, to wolał bym wydać +/- 300pln niż >400...

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że jeżeli chodzi o chemię, to nie będę używać nic poza Tamiya (akryle), mr.hobby ( farby seria h)  i zwykłym acetonem ( w razie "w")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tlb napisał:

Czyli, że ten sparmax jest lepszy od h&s?

Na to pytanie już nie odpowiem bo z H&S'a nie korzystałem i nie mam porównania. Ze skargami na Sparmaxa się nie spotkałem ale może to wynikać z mniejszej liczby użytkowników. Ultra jest jednak dużo bardziej popularna.

Rozstrzygnąć będziesz musiał sam. Najlepiej byłoby przymierzyć do ręki oba aerografy, a w przypadku ultry liczyć się z okresowymi wymianami dyszy.

Znalazłem też ciekawe porównanie pracy wspomnianych aero (MAX35 jest tym samym co SP35, a Evolution ma tą samą dyszę co Ultra więc maluje tak samo)

Jest też porównanie Procona z Evolution (dysze 0,2) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Technick napisał:

w przypadku ultry liczyć się z okresowymi wymianami dyszy.

No ok, a mniej wiecej co ile trzeba ją wymieniać? Bo wolę kupić "made in germany" niż "Made in Taiwan".

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
8 godzin temu, Technick napisał:

Jest też porównanie Procona z Evolution (dysze 0,2) 

Różnica w malowaniu z ręki bez maskowania (chodzi o ostrość krawędzi), jest dość spora. Myślałem że, różnica będzie nie zauważalna jak na tej klasy aerografy, a tu duży plus dla Procona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest plus, na filmie to widac. Tylko, że po przeliczeniu hajsu,  niestety nie mogę wydać grubo ponad 400pln, dlatego pytam o h&S i sparmax. Chyba, że znacie coś innego za 300 z małym hakiem godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tlb napisał:

No nie bardzo, plus koszty dostawy i wychodzi ponad 100 funtów.

Taniej wyjdzie zamowic ten

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Procon-Boy-FWA-0.2-mm.html

Tylko, że 500pln nie bardzo mogę wydać... chyba, że przyoszczędzę i kupię później.

Dzięki za odpowiedzi.

A tak zwróciłem uwagę jeszcze na koszty wysyłki.

884266223_2019-09-0110_33_46-ProconBOYWA0.3mm(Ligne-Alversion)(PS274)(japanimport)_Amazon_co.uk_To.png.a383c96998311cd02d85568444b89c36.png

 

Chyba, że do Polski jest inaczej.

 

Dobra, nie było tematu, zmieniłem adres i jednak masz rację, że są koszty dostawy.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje. Kilka tygodni temu za 400pln na Amazonie właśnie kupiłem sobie Procona Platinum 0,3, trzeba przeglądać, co jakiś czas obniżają ceny na 2-3 dni na wybrany aero GSI.

 

W tej cenie szerokiej gamy sensownych aero nie znajdziesz. Masz Ultrę, Iwatę Neo, Sparmaxa SP-35* i brandowanego przez Tamiyę SX0,3 (MAX3 chyba). Sparmaxy mają solidniejsze dysze, ale Ultra ma bezgwintowe mocowanie i możliwość dokupowania innych rozmiarów dysz plus do tego teflonowe uszczelki. O Iwacie Neo wiele nie wiem.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tlb napisał:

Czyli wychodzi, że najlepszym  rozwiązaniem będzie ultra.

Najlepszym nie , najtańszym ( w tej chwili dla Twojego portfela ).

Pozdrawiam  Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Technick napisał:

W ten weekend na www.spraygunner.com z kodem LABORBRUSH można kupić aero kosztujące więcej niż 100USD 20%taniej. 

Razem z przesyłką Procon 289 kosztować będzie około 425PLN - cena niewiele różniąca się od tych wysyłanych z Japonii

Custom 0,18 za 700PLN. Może ktoś skorzysta ?

Dziek za namiar, kupiłem tego PS-770 w promocji , zobaczymy czym będzie jakaś różnica w malowaniu w stosunku do  hp-ch  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tlb napisał:

Czyli wychodzi, że najlepszym  rozwiązaniem będzie ultra.

Atomizacja/wszechstronność (na podstawie porównania 0,35 SP z 0,4 Evo na filmiku) - SP35
Jakość powłoki aero - SP35
Trwałość dyszy - SP35
Czyszczenie - Ultra (a naprawdę nie ma potrzeby każdorazowego rozkręcania aero do czyszczenia zwłaszcza po tak dobrej chemii, z której chcesz korzystać. Wystarczy backflush i ewentualne przetarcie iglicy - odsyłam do instrukcji czyszczenia aero marki Iwata)
Bajery typu blokada iglicy, pokrywka na zbiornik z farbą, dodatkowa nacinana osłona dyszy i przejściówka na single action - SP35
Cena - SP35
Możliwość wymalowania przepięknych modeli - oba aerografy

Ultra wygrywa tylko łatwością czyszczenia. Dodatkowo przekonanie, że niemieckie=lepsze kasuje niewątpliwe zalety tajwańskiej firmy, która na rynku istnieje od ponad 40lat. Niezależnie który model wybierzesz, mam nadzieję, że będzie Ci dobrze i bezproblemowo służył. Po przejściach z chinolem zasługujesz na lepszy sprzęt :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tlb napisał:

Czyli wychodzi, że najlepszym  rozwiązaniem będzie ultra.

Sparmaxa nigdy w ręku nie miałem, więc się nie wypowiadam.
Kupując Ultrę na pewno odczujesz bardzo dużą różnicę w komforcie pracy - wiele osób o tym na forum pisało.
Ultra na pewno ma pewne wady, ale ma też sporo zalet.
Co do zalet:
- komfort pracy
- łatwość w uzyskiwaniu wszelkich efektów malarskich, bez problemu dasz radę malować kreski poniżej 1 mm (o ile to komuś w lotnictwie w ogóle jest potrzebne)
- prostota konstrukcji i bardzo łatwe czyszczenie aerka
- stosunkowo tanie części zamienne i powszechnie dostępne w Polsce.
Wady:
- aerek ma tendencje zapychania się, więc warto go regularnie i solidnie czyścić, choć ponoć teraz wraz ze zmianą iglicy na wersję2.0, ten problem jest mniejszy, albo w ogóle wyeliminowany - według producenta
- rzekome problemy z rozpychaniem się dyszy - dla mnie to bardzo rozdmuchana wada i niewiele mająca wspólnego z prawdą; dysza owszem, podczas eksploatacji potrafi się nieco rozkalibrować po długim okresie pracy, ale poza skrajnymi przypadkami w niczym to nie przeszkadza w pracy.

Podsumowując: Ultra to wciąż bardzo dobry aerek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promocyjnej cenie udało mi się kupić ultra 2w1(Dzięki Artur). Także teraz czekam do jakiegoś dnia wolnego (od jutra szkoła, a wrzesień dla nauczyciela to istny hardcore) i malowanie samolotu ju87 w malowaniu z kampanii w Libii z '42roku. Zobaczymy co wyjdzie z tego.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi ws. sprzętu.

PZDR

Edytowane przez tlb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 16:06, Solo napisał:

łatwość w uzyskiwaniu wszelkich efektów malarskich, bez problemu dasz radę malować kreski poniżej 1 mm (o ile to komuś w lotnictwie w ogóle jest potrzebne)

Chyba, że taki kamuflaż

Wick_02.jpg

?

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.