Jump to content
tlb

Aerograf- który lepszy?

Recommended Posts

Nie wiem co to za kamuflaż, zdjęcie jest małe i niewiele na nim widać, tylko jakieś kropeczki.

To Emil Helmuta Wicka. Boki kadłuba nie były malowany natryskowo. I model pewnie też nie. To prawdopodobnie stippling pędzlem. 

2 godziny temu, tlb napisał:

Chyba, że taki kamuflaż

Wick_02.jpg

😉

to akurat nie wiele ma wspólnego z malowaniem poniżej 1mm

Dlaczego? Te kropki, czy co to jest, jak by ktoś się uparł to aerografem by zrobił, a na pewno nie mają milimetra. Szukając aerografu widziałem opisy typu "linia szerokości włosa ludzkiego"...

Chociaż ja wziął bym pędzel, o ile w ogóle podjął bym się takiego czegoś.

Edited by tlb

bo jest to banalne proste do zrobienia,  zamiast kropek w ten sposób jak mówisz, czyli na piechotę wystarczy zmniejszenie cisnienia i dokładnie taki wzór się robi. Choc można to jak chłopaki wyżej pisali zrobić ten innymi sposobami. 

Edited by Bobek

Ja bym to ciepał farbą . Hej .

Hello

Edited by Hello

6 godzin temu, mbrnnr napisał:

To Emil Helmuta Wicka. Boki kadłuba nie były malowany natryskowo. I model pewnie też nie. To prawdopodobnie stippling pędzlem. 

Koślawe googlowskie tłumaczenie z warsztatu podesłanego przez tlb:

"Potem przyszedł czas na Sprenkelvorsatzes mój nowy triplex. Przy niewielkim nacisku i prawie nierozcieńczonej farbie (Vallejo Air) szybko dostaję plamki i, jak sądzę, zrobiłem dobrze."

Bobek i push-up78 dobrze prawią. 

5 godzin temu, tlb napisał:

Dlaczego? Te kropki, czy co to jest, jak by ktoś się uparł to aerografem by zrobił

Ci jeszcze bardziej uparci takie kropeczki potraktowaliby jako rozgrzewkę przed właściwym malowaniem :D. W ramach ciekawostki podsyłam zdjęcia znalezione na fejsbukach. No cuda ludzie wyczyniają aerografami.

FB_IMG_1567608470840.jpg

FB_IMG_1567608465249.jpg

FB_IMG_1567608249963.jpg

FB_IMG_1567608266206.jpg

22 godziny temu, Technick napisał:

"Potem przyszedł czas na Sprenkelvorsatzes mój nowy triplex. Przy niewielkim nacisku i prawie nierozcieńczonej farbie (Vallejo Air) szybko dostaję plamki i, jak sądzę, zrobiłem dobrze."

"Sprenkel vorsatzes" to chyba tłumaczy się "końcówka do nakrapiania". Faktycznie, do Triplex-a (mam taki aerograf) można było dokupić specjalną głowicę która daje słabą atomizację i pryskanie drobnymi kropelkami. Nazywa się to "sprenkel kappe"

Triplex-Sprenkelkappe-2Detail.jpg

• Thanks 1