Jump to content

War Elephants, Zvezda, 1:72


Recommended Posts

Następnym modelem a raczej figurką do pomalowania będzie model rosyjskiej firmy Zvezda. Będą to słonie wojenne z I-III w. p.n.e. w skali 1:72. Mamy tutaj 7 małych żołnierzy do malowania i 2 słonie w różnych kolorach. Drugie zdjęcie przedstawia figurkę żołnierza pomalowanego na początku czarnym podkładem a następnie tylko z góry szarym podkładem żeby pokazać cienie i rozjaśnienia, przez co figurka będzie bardziej plastyczna. Mam nadzieję że dam radę pomalować w tej skali. Lupa będzie na pewno potrzebna. Trochę to może zająć czasu pomalowanie tego wszystkiego. Zobaczymy jak to pójdzie.

War Elephants - Kit.JPG

War Elephants - Soldier.JPG

Link to post
Share on other sites

Pierwsza figurka (żołnierzyk - strzelec) gotowa. Ja nie umiem lepiej w tej skali, nawet nie wiem czy umiałbym namalować lepiej w większej skali. Dodałem cięciwę z cieniutkiej linki 0,01 mm. Taka sobie kolorowa figurka.

War Elephants - Soldier - 3.JPG

War Elephants - Soldier - 4.JPG

War Elephants - Soldier - 5.JPG

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie pasuje mi wash w figurkach. Robią się one błyszczące i ciemne od tych farb olejnych. Zależy mi na czystych i pstrokatych kolorach w tej figurce. Tym bardziej że w skali 1:72 nie umiałbym wyczyścić dobrze tego washa.

Link to post
Share on other sites

To strzel wash akrylowy Citadel, nie będziesz musiał tego wybitnie ścierać, a sprawdza się świetnie do takiej skali. Wleje się idealnie w załamania, a nie jest w ogóle błyszczący - nie będziesz musiał matowić. A regulować możesz pędzelkiem. :)

Link to post
Share on other sites

Chciałem już dać podkład na słoniki i figurki, ale zaliczyłem małą wpadkę. Chciałem umocować słonie na grubszych kołkach i zacząłem wiercić na środku. Wcześniej zaszpachlowana figurka rozpadła się. Mój błąd. Przy okazji muszę powiedzieć że plastik z Zvezdy jest do kitu. Jakiś taki błyszczący, elastyczny. Nie da się go zeszlifować papierem ściernym lub zeskrobać nożykiem. Jedynie można go obrabiać poprzez ucinanie nożykiem. Szpachla trzyma się go bardzo słabo. Nie wiem czy w innych modelach np. samolotów jest taki sam plastik bo byłbym bardzo rozczarowany gdybym musiał obrabiać np. szpachlówkę na łączeniu kadłuba. Słonia ścisnąłem klejem i dałem super glue. Ciekawe czy będzie trzymać.

War Elephants - Mistake.JPG

Link to post
Share on other sites

Powoli maluję pierwszego słonia. Uszy pomalowałem na żywy czerwony kolor (miały pewnie odstraszać przeciwnika). Fajne są te tarcze na wieżyczkach. Na razie pomalowałem wieżyczkę na ciemno czerwony kolor (tylko jedna warstwa na razie).

War Elephants - Animal - 1.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Zekar napisał:

Klasa! Ciekawi mnie w jaki sposób i jakimi kolorami malowałeś skórę słonia?

Nie pamiętam już jak mieszałem kolory ale był to jakiś szary np. 70.990 Light Grey pomieszany z 70.955 Flat Flesh. Pomalowałem aerografem, a potem dałem Citadel Shade Nuln Oil.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.