Jump to content
mbrnnr

F6F-Pink Hellcat, 1/72, Eduard

Recommended Posts

Po różowym Focke-Wulfie jest kolejny babski samolot w skali dla królewiczów.

Zestaw to staronowy Hellcat Eduarda w edycji ProfiPack (7074) wzbogacony tylko o koła żywiczne dedykowane do zestawu. 

Standardowo malowany farbami MR. Paint (wodne i lacquer), weathering farbami olejnymi van Gogh i Winsor&Newton, cieknopisami Pigma Micron i pigmentami Szmal.

Podstawka to PSP Display również Eduard. 

pink1.thumb.jpg.533d4fbb21150f8ff170cd9b267a5894.jpg

pink2.thumb.jpg.1c56365189d6963b3adffd7462896b81.jpg

pink3.thumb.jpg.3324eda782afd4e7e0b64ee59a857ea6.jpg

pink4.thumb.jpg.c12d41826fa8594e19cdf8afb6f736e3.jpg

pink5.thumb.jpg.7071deb7c53082fc49788de1115ad453.jpg

pink6.thumb.jpg.1a071d20f3330caece519b5780853fec.jpg

• Like 7

Śliczny i uroczy.

Okopcenia i śmigło klasa.Widać staranność i przemyślenie malowania.

No ładnie wyszedł. Brudzenie mi też się podoba.

• Thanks 1

6 minut temu, zloty napisał:

Śliczny i uroczy.

Okopcenia i śmigło klasa.Widać staranność i przemyślenie malowania.

A ja tego nie widzę, przy fajnym okopceniu biały i rożowy kolor jakiś taki sterylny. 

Dziękuję Panowie. 

Marek już śpieszę z tłumaczeniem. Model jest zrobiony na życzenie przyszłej właścicielki. I jej prośba była dość jasna - samolot ma być w pudrowy róż i nie miał wyjść szrot (jak Foka). Dlatego zrobiłem go też w twardy mat (bo puder), który dość mocno pochłania światło. Oprócz tego, choć na zdjęciach tego nie widać, model zdecydowanie nie jest sterylny, tylko jest tak jasny, że musiałem trochę podeksponować zdjęcia bo wiadomo - pudrowemu różu bliżej do białej niż do czarnej. Z powyższych powodów też nie miałem innego wyjścia, niż malować marmurek tak delikatny, aż trudno widoczny.

Tutaj fotka z prac, lewa strona normalna ekspozycja, prawa aż -3EV. Uwierz, naprawdę bardzo trudno sfotografować taką powierzchnię w sposób, by w ogóle było widać przebarwień, ale zapewniam, że są. Bez podbijania struktur tego na zdjęciach nie da się uchwycić, w innym przypadku wyjdzie karykatura, nie zdjęcia samolotu. Na żywo jest bardziej wyrazisty.

DSC_0016.thumb.jpg.1dda73daa44ac848b5f80008cfe31adb.jpg

U mnie widać że różowy jest lekko zmodulowany.Poza tym gwiazdy są fajnie postarzone.

To jest bardzo ładny model.Wszystko jest wyważone ,są subtelności w śladach eksploatacji ale robi wrażenie w miarę nowej maszyny.

I dlatego napisałem że jest to przemyślane malowanie.

Co do staranności to chyba nikt rozsądny nie będzie miał uwag.

• Thanks 1

Oj do tego nawet ja mam, ale umówmy się, to samolocik na biurko w kancelarii, nie coś, co ma wygrywać konkursy. Od tego są tutaj inni mistrzowie. 

Dorzucam link do galerii na Imgurze w wyższej rozdzielczości. 🙂 Szczególnie zachęcam do oglądania w apce Imgura na telefonie, bo pozwala na 200(?)% zoom. 

https://imgur.com/a/VBhjGjh

OK. Nasz klient nasz PAN. Co do zdjęć witaj w klubie, nie raz nie 2 musiałem się tłumaczyć co widzimy na obrazku. 

Edited by Marek K

Księżniczki rządzą! A model pierwsza klasa, no i blachy łączone na zakładkę ładnie podkreślone, w takiej małej skali wszystko to wyszło bardzo, bardzo ładnie.

• Thanks 1

Jak dokleisz logo BWT to bedzie jak 573989431_1024px-2019_Formula_One_tests_Barcelona_Stroll_(47209286722).thumb.jpg.89baec53654c04d34af0bccf0744be7b.jpg

Kto by pomyślał, że takie smaczki można znaleźć na biurku u Pani w kancelarii...:mrgreen:

Fajny pomysł. Koronkowe malowanie!  (bez podtekstów i skojarzeń:) Podoba się!

• Thanks 1

Fajny, zawsze to coś innego niż standardowe malowanie 😁👍

• Thanks 1

W sprawie niestandardowych malowań Hellcatów - nie ukrywam, że inspiracją dla mnie były drony F6F-3/5K. Warto się im przyjrzeć, jeśli ktoś szuka pomysł na ciekawego Hellcata. 

F6F-5Ks_Bikini_1946.thumb.jpg.570ee878733d788445ba1ad366cc25a8.jpg

Grumman-F6F-3K-Hellcat-brightly-colored-drone-and-target-aircraft-post-war-02.thumb.jpg.12ba3ed5cb9026e5323a88f3625d23fc.jpg

Model bardzo fajny , teraz na czasie jest pudrowy róż .

Zaciekawiła mnie ta blaszka (ostatnie zdjęcie z galerii), zamiast męczyć się z solą ,to chyba można tego używać.

• Thanks 1

W dniu 14.09.2019 o 12:14, mbrnnr napisał:

W sprawie niestandardowych malowań Hellcatów - nie ukrywam, że inspiracją dla mnie były drony F6F-3/5K. Warto się im przyjrzeć, jeśli ktoś szuka pomysł na ciekawego Hellcata. 

F6F-5Ks_Bikini_1946.thumb.jpg.570ee878733d788445ba1ad366cc25a8.jpg

Grumman-F6F-3K-Hellcat-brightly-colored-drone-and-target-aircraft-post-war-02.thumb.jpg.12ba3ed5cb9026e5323a88f3625d23fc.jpg

A co one takie kolorowe??Tak z ciekawości zapytam..Szkolniaki??

Różnie. Drony zdalnie sterowane lub ciągnęły cele (target tug - niestety nie wiem, jak się to nazywa po polsku).

Rękaw. Ale one raczej nie ciągały rękawów, tylko same były celami. Chodziło o realistyczne warunki ćwiczeń i po ich zakończeniu na ogół świat ubożał o kolejnego F6F. Drony bojowe były tradycyjnie malowane:

Edited by greatgonzo
  • Thanks 1

O właśnie, rękaw, dziękuję. I jak najbardziej, same były celem. Choć myślałem, że niektóre jednak latały ciut dłużej, bo na zdjęciu wydawało mi się, że widziałem linę. Być może to złudzenie i leżała obok lub służyła do coś innego. Tak czy inaczej, w 1/48 jest to mój główny kandydat. :) 

http://www.gmodelart.com/2017/09/f6f-5k-hellcat-vu-1-ua15-drone-oahu.html

15019_1353398311687_1133290440_1085632_318908_n.jpg.1734086e60495e7771b2b2af52c1793f.jpg

bardzo fajny model !! ,-))

sztosik