Skocz do zawartości

Hmmwv [Humvee] U.S. Modern 4x4 Utility Vehicle 1:48 Tamiya


hampel08

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki wash był raczej super lekki, a olejów to ja praktycznie nie widzę... Może to kwestia zdjęć, ale model sprawia na mnie wrażenie jakbyś kolor bazowy zalakierował i dość przypadkowo pokrył filtrem z ochry. Po pigmencie to wszystko się ujednolici i wyjdzie bardzo monotonnie. Ale to tylko moja opinia, także bez urazy... :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorotka napisał:

Lekki wash był raczej super lekki, a olejów to ja praktycznie nie widzę... Może to kwestia zdjęć, ale model sprawia na mnie wrażenie jakbyś kolor bazowy zalakierował i dość przypadkowo pokrył filtrem z ochry. Po pigmencie to wszystko się ujednolici i wyjdzie bardzo monotonnie. Ale to tylko moja opinia, także bez urazy... :piwo: 

Bardziej to kwestia zdjęć - na biurku mam mocna lampkę i jak robię telefonem to odbite światło maskuje szczegóły :) jak wejdzie mat i porządne zdjęcia to zobaczysz że będzie ok ??

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odciąłeś odbijaczy na ramie przedniego okna. Doły zapinek maski nie stykają się z krawędziami nadwozia. Wyrzutniki granatów dymnych mogłeś sobie podarować. Ten typ (M7 LVOSS) w okresie Pustynnej Burzy czy operacji w Somalii to jeszcze nie istniał, w ogóle nie znam zdjęcia Humvee z tego okresu z jakimikolwiek takimi wynalazkami. A poza tym generalnie to bardzo ładny model Ci tu wychodzi :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubisz muszę poprawić klejenie maski bo rzeczywiści odstaje zbyt mocno. 

Co do wyrzutników to zorientowałem się dopiero niestety po tym jak już zrobiłem na nie otwory i wszystko pomalowałem.. więc stwierdziłem, że je przykleje żeby zakryć te dziurska. Zdaje sobie sprawę, że ten humvee merytorycznie nie będzie w 100% zgodny z rzeczywistością ale chce go już skończyć. Bardziej zależało mi na sklejeniu z pudełka i sprawdzeniu jak mi w ogóle pójdzie, bo to mój pierwszy pojazd. Do Humvee wrócę ale już w skali 1:35 i tam na pewno błędów co na tym modelu nie powtórzę :)

Pomóżcie jeszcze proszę w kwestii pigmentów - kładziemy na lakier gloss czyli na ten co jest obecnie na modelu, czy też najpierw położyć matt i na niego suche pigmenty? Zastanawiałem się, czy pigment fixer nie pogryzie się później z lakierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubisz napisał:

Tylko pamiętaj, że w Humvee maska powinna lekko odstawać.

Hmm a u mnie te zapinki są wytłoczone w masce, nie były osobnym elementem który doklejałem. Więc jeśli mają dolegać, to musiałbym docisnać i dokleić maskę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Już miesiąc minął jak zakończyłem ten projekt, a nie podziękowałem tutaj osobom wspierającym ? Tak więc bardzo dziękuję za wszelaką pomoc i uzupełnianie moich braków w wiedzy/doświadczeniu! Mam nadzieję, że efekt jest zadowalający dla obserwatorów - ja jestem zadowolony :D Na pewno wrócę jeszcze do humvee ale już w skali 1:35

Galeria poniżej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.