Jump to content
Mikolaj75

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72

Recommended Posts

55 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Krok po kroku ten sposób pokazywałem w warsztacie Guizhou FT-7, w razie potrzeby zapraszam tam właśnie 🙂

Wymiękłem na samym początku tamtego warsztatu. Podziwiam!

10 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Blaty do biura:

sufx0HNl.jpg

Mikołaj, zdradzisz sekret w jaki sposób udało Ci się uzyskać tak fajną fakturę drewna? 

eLCe - jest to zrobione na podstawie metody omawianej wiele lat temu w Aeroplanie przez Andrzeja Ziobra, choć z pewnymi zmianami.

Otóż po wycięciu płytek, przeszorowałem je nieregularnymi ruchami bardzo grubym papierem ściernym, dzięki czemu powstały dość głębokie ryski. Później powierzchnia została wygładzona pilnikiem gąbkowym i pomalowana kolorem "drewnianym". Potem brązowy wash na kilka podejść - musi być wycierany z wyczuciem, żeby powstały różne zakresy wytarć, co ułatwia imitację drewna.

Skoro się podoba, to się cieszę. Swoją drogą ciekawi mnie jak to działa na większych powierzchniach i jak wiara radzi sobie np z Fokkerowym płatem, jeśli nie chce korzystać z kalkomanii.. Temat do zbadania..

• Thanks 1

Potwierdzam słowa przedmówców.

Chciałbym mieć możliwość zestawienia tego wnętrza z tym, które wychodzi w ramach sklejenia tylko części z pudła. Podejrzewam, że kontrast byłby ogromny.  Super robota na najwyższym poziomie.

1 godzinę temu, jawkers napisał:

A te obrotowe wieżyczki, nie są wkładane przed sklejeniem kadłuba?

Są - przy założeniu, że z nich korzystamy. Ja sobie zrobię nowe 😉

Dzięki wszystkim za akceptację urządzenia wnętrz :-)

• Like 1

Taaaaaaaa... Nie bywam tu za często ale chyba zacznę zaglądać do Dorniera Mikołaja :D 

Ja przestałem oglądać Mikołaja warsztaty bo później mam koszmary.Jakaś siła magiczna macza w tym ręce.:diabel:

• Haha 2

przejrzałem warsztacik i jak na razie to jestem pod pozytywnym wrażeniem, bravo czekam na ciąg dalszy z niecierpliwością

Znakomicie to wygląda! Blaty bardzo ładnie wyszły. No i cała aparatura też. To, że nie jest tradycyjnie całkiem czarna daje bardzo dobry efekt. Powodzenia dalej! 😉

Dziękuję za dobre oceny :-)

Tymczasem mało widowiskowe i mozolne prace szlifierskie, mimo całkiem dobrego spasowania wcześniejsze prace obróbkowe wymusiły dość mocne uzupełnienia (wstawki plastikowe, CA i tradycyjna szpachla). Chcę też pokazać, że podjąłem wszelkie starania, aby zabezpieczyć wnętrze przed pyłem ze szlifowania:

avTrWZ6l.jpg

BMwY6Zxl.jpg

A teraz - obraz pod tytułem "Cały smutek detalisty..." I po co było to wnętrze dłubać...  ;o)

Rn8p3uVl.jpg

Na przedniej krawędzi wkleiłem nitkę plastiku - będzie ona mi dobrze pozycjonować ramki oszklenia, szczegóły prac niebawem:

SDp8aipl.jpg

Miła byc opad szczeny, i jest opad szczeny. Efekt jaki uzyskałes jest fantastyczny. Ciekaw jestem ile z tego będzie widac przez oszklenie. No ale my juz widzieliśmy ,-)

Dzięki :-)

Dalsze prace dają nadzieję, że nie będzie tak źle z widzialnością wnętrza..
Przygotowałem surowce na ramki okienne pamiętając o pomalowaniu ich od wewnętrznej strony:

g4A0Mf7l.jpg

Po doklejeniu dachu doszły wstawki uzupełniające oraz komplet ram okiennych. Zaopatrzone są w listewki, które pozwolą na łatwe wklejenie szybek. Poza szybami narożnymi nie powinno być kłopotów, no ale te narożne to będzie ciężki temat... Na szczęście w środku jest oczywiście ciemniej, ale jednak większość detali widać:

wpOqKM1l.jpg

Lxyb9Qdl.jpg

p11NYOal.jpg

FGtdkaTl.jpg

CDN...

• Like 1

Nie mógłbyś jakiegoś oświetlenia tam zainstalować? Skoro lampka nad biurkiem jest...

2 godziny temu, Marcin M. napisał:

Nie mógłbyś jakiegoś oświetlenia tam zainstalować? Skoro lampka nad biurkiem jest...

O tym samym pomyślałem. 

tak jak juz wcześniej wspominałem - tam tylko chyba mały gwint będzie pasował.

4 minuty temu, WujekAlice napisał:

tak jak juz wcześniej wspominałem - tam tylko chyba mały gwint będzie pasował.

Nie takie rzeczy Mikołaj już wystrugał.

Trudno mi coś napisać... Gratuluję umiejętności i cierpliwości. Świetna robota! Z niecierpliwością czekam na kolejne etapy budowy.