Jump to content
Mikolaj75

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72

Recommended Posts

Dzięki za opinie.

Szybki wycięte, każda osobno, narożne tłoczone:

bhPg8e9l.jpg

I jedna po drugiej wklejone. Jest w porządku, drobne szczelinki nie przeszkadzają, bo następnym etapem będą ramki z cienkich płytek:

kWklAsxl.jpg

• Like 5

W oczekiwaniu na "paper-plastik" procedura przedłużenia owiewki silnika - może się przyda:

1. Na początek linie cięć - zestaw to wersja T z krótką owiewką i bulwą, w K potrzebujemy długiej owiewki za środkowym silnikiem - różnica istotna i nie da się pominąć.

Jg2hGpul.jpg

2. wycięte - w miejscu bulwy zlicowana z powierzchnią skrzydła płytka, owiewka zaś odcięta - ale uwaga - należy zdjąć około 2 mm od spodu - inaczej owiewka zachowa rozmiar z miejsca odcięcia i powstanie schodek:

slpXkWyl.jpg

3. owiewka doklejona:

Rb6LhyQl.jpg

4. część środkowa wypełniona grubymi płytkami i obrobiona:

y1WfrpIl.jpg

5. i fotka pod światło - udało się zrealizować założenia (nie ma schodka i zachowana liniowość):

Q3zdsTYl.jpg

• Like 8

Pomysłowo, dzięki takiemu wycięciu owiewki w prosty sposób zachowałeś jej kształt. Wybierając te 2 mm zmniejszyłeś nie tylko wysokość ale jednocześnie  i szerokość przedniej części wyciętej owiewki dzięki czemu linia łączenia gondoli ze skrzydłem jest wręcz idealnego kształtu. Pomysłowo.

Rozwiązanie to dodałem do działu "Pomysły Mikołaja do zapamiętania"🙂

• Like 1

Takie pytanie z pewnym "przeskokiem" - możesz pokazać schemat malowania, ktory masz zamiar "zastosować" i ewentualnie kolory, jakie masz zamiar użyć. Pytam, bo korci mnie Fokker T.VIII, a schematy malowań są trochę od Sasa do Lasa - podejrzewam, że kolory użyte do malowania obu samolotów moga być takie same.

Miło mi Rymulusie.

Wujku - chyba nie pomogę niestety, gdyż jakkolwiek buduję wersję holenderską, to przewiduję dla niej mundurek australijski. Kolorów holenderskich nie badałem. Swoją drogą ten Fokker to ciekawy pomysł :-)

yg7vmv0h.jpg

W Twoim wykonaniu to może być... epickie...?

W dniu 24.02.2020 o 20:49, Mikolaj75 napisał:

(...)udało się zrealizować założenia(...)

Zdziwiłbym sie, gdyby się nie udało.

No zobaczymy jak to z tą epiką będzie, mam nadzieję, że nie zawiodę.

Tymczasem zamknięty temat kabiny. Pla-paper bardzo mi przypadł do gustu. Ramki ładnie ujednoliciły oszklenie i zamaskowały drobne niedoskonałości na łączeniach.

Na fotkach nie jest to może dobrze widoczne (aparat łapie ostrość na szybach a nie meblach), ale całe wnętrze dobrze widać.

z0VDPGKl.jpg

B3KmNpMl.jpg

8axulHTl.jpg

mRy4ynAl.jpg

yFgDUrUl.jpg

• Like 3

Do kwadratu!

Chyba nic, bo prototyp Karasia się w innym wątku robi.