Jump to content
chudyhunter

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700

Recommended Posts

Render bardzo fajny - idąc tym tropem na forum War Thunder znalazłem fotkę Mikazuki z ostatnich jego chwil. Raczej pocztówka niż źródło informacji ale pocieniony tylny komin widać.

Korzystając z okazji chciałbym się Was jeszcze zapytać jak zamierzacie wykonać pasy poszycia burtowego. Według mnie ten górny pas (burta śródokręcia i rufy) był wypukły, dolny wklęsły. Jakie jest Wasze zdanie?

Wracając jeszcze do tego elementu, który zaznaczałem na zdjęciach, muszę to poprzymierzać organoleptycznie jak będę miał łajbę w rękach, bo coś mi tu nie pasuje.

Obrazowo rzecz ujmujac pasy z bulajami sa wypukłe, a pasy pomiedzy nimi są wklęsłe.

Tak. 

Na zdjęciach guano widać ale w sekcji dziobowej są 4 pasy. 

Na kartonie widać najlepiej jak ma być. IMG_20200209_201455.jpg.d6242dea7fae0c4420eff1b636a063e0.jpg3f262c8e.jpg.f8f7a97dceb385f6d063958ab4987b98.jpgScreenshot_20200209_195036.thumb.jpg.9790868f7395d1c4bd22874088c46164.jpg

Na zdjęciach tez widać:

doncook63.jpg

Na sronie 123 w Gakkenie masz mutsuka z pocienkoconym kominem, to tylko rysunek, ale lepsze to niz nic....

Edited by Szydercza Gała

Tak se siedzę przy rybce i patrze na to twoje zdjęcie Michał potem na tego Pitrołda...

XrfhbvUt_400x400.jpg.53f4ec5b674b7c2fa2f83872bfcf648b.jpg

Wygląda na to że wszystkie bulaje są do poprawki, dziobowe są nieznacznie za wysoko i nie zmieści się kabel. Kluzy kotwiczne też są chyba źle osadzone. O ich kształcie nie wspomne...

Poszła szpachla na wszystko. Jak robić to na wesoło. Dobudowuje "zasadniczo" teraz te ścianki ze zdjęcia @wolfik.

IMG_20200210_223250.thumb.jpg.d54e58465f2d4c7da195b94dbfd6bf74.jpgIMG_20200210_222946.thumb.jpg.5fba407432edc834776b7ad0e01fd012.jpgIMG_20200210_223129.thumb.jpg.4040a28bf67f2b7276bac67751ac6fa3.jpg

Paweł k..... miało być na luzaku :haha: Nasza stara hawa nawet NIE MA kluz kotwicznych :haha: 

• Haha 1

6 minut temu, Marcin Rogoza napisał:

Łoj, dobrze, że ja się za ten projekt nie chwytałem - spędziłbym przy nim chyba pół żywota 😁

Teraz, Szydercza Gała napisał:

Paweł k..... miało być na luzaku

Co zrobić ?!

"Niech ryczy z bólu rany łoś [...] Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś" 

:haha:

Oleje po destrukcji na żabie sobie schną, więc po cichutku i niespiesznie zblizam sie do otrEMbUF :haha: Jutro, też będą schły, więc wyżej wspomniane wsypię i zaleję.

Wkładka z gniazdem:

49518491732_d2ee676d03_o.jpg

Piskle siedzi w dziurze:

49518491772_14be2d7a29_o.jpg

To ja dziś w nocy zacząłem psucie swojego. Z prawej są dwa rzędy bulajów bo nie zauważyłem na początku, że są jedne niżej drugie wyżej:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Generalnie muszę wyrazić zadowolenie, ze  kupiłem Yamashite😀. Wam należy życzyć  wytrwałości.  

40 minut temu, Piotras napisał:

Generalnie muszę wyrazić zadowolenie, ze  kupiłem Yamashite😀. Wam należy życzyć  wytrwałości.  

Mówisz że aż taka różnica? Wrzuć jakieś fotki, bo aż jestem ciekaw 

załamany ilością i małością blach zerkam tu systematycznie i moja wiara zaczyna upadać - wy tu jakieś cuda czynicie ... no nic na razie podpatruje i zbieram siły na starcie 

Inbox jest dostępny na modelwarships z porównaniem do starszych modeli. Tym się kierowałem. 

17 godzin temu, chudyhunter napisał:

Laskonogi ja się pytam gdzie jest galeria diabła piszczałki!?

siedzi w piekle lenistwa, ale w tym czasie wyprodukowałem poza programem typ 45 dragona i zaraz diabeł idzie do czyśćca :)

..... A w ogóle to proszę mi tu po ambicji nie jechać :)

19 minut temu, laskonogi napisał:

.... A w ogóle to proszę mi tu po ambicji nie jechać :)

Na razie się tylko pytam, tylko z ciekawości :chytry: po ambicji będziemy jechać za jakiś czas, więc się przygotuj :haha:

• Haha 1

Parafrazując słowa Brunera z filmu "Stawka większa niż śmierć"  - "Synku, ja jeszcze nawet nie zacząłem jeździć po ambicji... Oj, u nas to byś się wiele nauczył"  :haha:
A w ramach tematu - macie chłopy zacięcie do walki z mikro-materią - podziwiam :D 

• Haha 1

4 minuty temu, Messer napisał:

A w ramach tematu - macie chłopy zacięcie do walki z mikro-materią - podziwiam :D 

Haha :) jak już jedziemy z cytatami z filmów, to piosenka Anny Jurksztowicz z filmu Kingsajz "Małe jest piękne, każdy z nas to wie" :D

Pełna gotowosc do pojechania po mojej ambincji :), generalnie zakładam w ciągu miesiąca skończyć piszczałkę i wypłynąć na niszczycielu w sina dal...

Edited by laskonogi

Jeszcze drzwiczki i trochę szpachli.

1.jpg