Jump to content
chudyhunter

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700

Recommended Posts

To Ty pitrołda bezblaszkowo rozpracowujesz, czy tylko pokłady zostawiasz plastikowe?

Edited by Szydercza Gała

Ha! pomalował cęgi kowalskie na czerwono i wciska nam kit, że to 1/700 :haha: A tak na serio - czym tak małe elementy szlifujesz? Patyczek ścierny, co innego?

No ten tego kupiłem blachy Tetry bo stwierdziłem, że taki cienkusz jak ja se nie poradzi z taka ilością zuota na łódce. Jakby mi drzwi brakło to mam jeszcze zestaw abera z nimi tylko jakieś takie niepodobne:szczerbol: Trochę żałuję bo te tęczowe to rzeczywiście piękny detal. No a do szlifowania to papierki ścierne w kawałkach, poprzyklejane na kawałki plastyku na taśmie dwustronnej klocki szlifujące a jak miejsce upierdliwe to tycipyci chwycony uwiecznionymi na zdjęciu cęgami kowalskimi:haha:Także takie tam tanie sztuczki:szczerbol:

1.jpg

Powiedzcie Wy mnie czy ta miksturka do poczerniania to jednorazowego użytku jest i mam wszystkie blachy co posiadam od razu wrzucić czy dalej działa tylko, że coraz słabiej? No i czy opalać nad palnikiem blaszki przed, po, czy bez znaczenia?

Mikstura działa wiele razy tylko słabiej. Szkoda wylewać po pierwszym użyciu. Będziesz miał wytrącony osad ale to w niczym nie przeszkadza. Wystarczy opłukać. 

Blaszek nie opalaj. Po co?!

Pancerne Eduarda do 350 można przepalic, owszem, ale tak drobne mogą się po prostu spalić. 

• Thanks 1

Wszyscy już pracują nad modelami, tylko ja zostałem w tyle... Żeby nie było, to poświęciłem dzisiaj godzinę na mojego Mutsuka :D A wygląda to tak:

001.JPG

tak

002.JPG

i tak

003.JPG

Wszystko pasuje. Dziękuję :szczerbol:

• Like 1

No opalam by były miękkie. Tak robiłem np z osłonami wydechów i fartuchami tygrysa. Ostatnio jak rozwaliłem maszt złoma, to tą drabinkę próbowałem przygiąć wzdłuż(jak w instrukcji) w świeżo kupionej zaginarce. Twarda aberowska cholera wyskoczyła i w pysk dostałem:haha: Produkuje ktoś jeszcze jakieś fajne fototrawione drabinki w 1/700?

Na dziś starczy. Jutro rzucę świeżym okiem co trza jeszcze poprawić. Była też dostawa masztów. Niejeden kablobijca by zadrżał z podniecenia:mrgreen: Teraz to mogę psuć na potęgę a Zawisza ZaMszowy będzie miał co blokować:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Czekając na wsparcie z Australii w kwestii bulajow robota przy kadłubie stoi. 

Wobec tego z ciekawości i w ramach automotywacji wykwasiłem wszystkie blachy i zmajstrowałem jedną nadbudowke rainboŁa. Oj będzie walka z tymi blaszkami. Ale efekt całościowy będzie co najmniej ciekawy. Z taka drobnicą jeszcze nie walczyłem. :rewol:

IMG_20200220_181711.thumb.jpg.ec3a61f0e5320347e2df06cc80791ace.jpg

• Like 2

Wygląda zajefajnie. Trza było też kupić:zly: Tymczasem moja bida z nendzom. Będę miał 3 rodzaje ryfla szpan kurłą. Mostek w tym modelu to jakieś nieporozumienie. Wyglądał jakby ktoś go zaczął projektować a potem zaciągnęli kogoś z ulicy i kazali mu dokończyć:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Mostek jest koszmarny, fakt. Rainbow akurat tutaj wiele pomaga. Chociaż każe zostawić ta częśc osłony pod linia okien która wygląda jak psie g... znaczy się obły kawałek plastiku. Szkoda, bo tutaj jest fajna geometria tych późnych mostków. Jeszcze jak ktoś robi z osłoną p. odlamkowa to może to zakryć. Ale moja Mutsuki jej nie miała. :? Trzeba pokombinowac.