Jump to content
rymulus

PZL P.11c 1/72 Arma Hobby

Recommended Posts

Tego ostatniego - Magic Stick - nie polubiłem. "Glut" jest duży i wg mnie nie nadaje się do naprawdę małych elementów, w 1/144 się nie sprawdza.

Ciśniemy dalej, kolejny element do instalacji rozruchowej. Cały element wykonałem z 36 czy 38 elementów, nie mogę się teraz doliczyć. 

v5dcfNE.jpg

fGoW5Ec.jpg

OvTFBb9.jpg

heDFy99.jpg

uBjWksz.jpg

Tu mniej więcej będzie zlokalizowany.

3cuDqOY.jpg

• Like 2

W ramach relaksu mebluję sobie kolejną część kadłuba. Trzeba czasem sobie odetchnąć trochę od tej drobnicy.

9OKQOUf.jpg

7lQ0MjN.jpg

OjIzoUT.jpg

• Like 5

Ciąg dalszy meblowania kadłuba. 

Dorobiłem drzwiczki do luków. Jak widać zrobiłem je od podstaw (podstawa hips 0,25 mm, wzmocnienia 0,1 mm) ponieważ szlifowanie wyciętych kawałków kadłuba zajęło by więcej czasu niż wycięcie nowych z hipsu.

Drzwiczki są lekko wygięte co stwarza pewne trudności w przyklejeniu wzmocnień z tak cienkiego plastiku. Prosty kawałek hipsu podczas doginania do łuku ma tendencję do falowania, krzywienia się na boki. Z pomocą przyszedł mi sam hips, a dokładnie jego zachowanie podczas odcinania wąskich pasków. Na poniższym zdjęciu widać jak zachowuje się plastik podczas odcinania grubym nożykiem na raz (pojedyncze cięcie) i podczas odcinania żyletką na kilka razy, z niewielkim naciskiem na nią.

AqVF3i0.jpg

I gotowe drzwiczki.

hyiBPlQ.jpg

Uo640c2.jpg

Druga strona też się mebluje.

P9OqxSb.jpg

c6jtzli.jpg

agl15Df.jpg

UuvgKJw.jpg

Dorobiłem też pierwsze zaślepki łączenia połówek kadłuba. Po sklejeniu kadłuba nie będzie widać łączeń więc odpadnie uciążliwe w takim miejscu szpachlowanie i szlifowanie.

SvW0bN9.jpg

• Like 3

3 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

Odmawiam odbioru małych drzwiczek.

Gdyż?

Wydaje mi się, że podłużne żeberka są przykrótkie - chyba że tam jeszcze coś ma być...

Na tym się wzorowałem, wydaje mi się że jest w miarę poprawnie.

image.png.303ed954f03c15b84d688938a121a467.png

• Like 1

A ok, wyjaśniło się - to tylko dodaj z kolei małe trójkąciki w narożach futryny i będzie gitara :-)

• Like 1

W dniu 4.04.2020 o 21:18, Mikolaj75 napisał:

kolei małe trójkąciki w narożach futryny i będzie gitara 🙂

Będą oczywiście.

Na początek pytanie do osób znających temat P 11. Mam rysunek techniczny z detalami kabiny, jest też tabelka informacyjna: Polskie samoloty myśliwskie PZL P 11c i P 24, opracował Jędrzej Marek Maciejewski w 1978 roku. W dokumentacji tej przy niektórych rysunkach poszczególnych elementów podana jest też informacja o ich kolorach. Tak np przy magazynkach na naboje podane jest, że były w kolorze khaki. Przyznam, że dodanie kilku kolorów do kabiny nieco by urozmaiciło jej wygląd. Tylko jest pytanie na ile wiarygodna jest ta informacja biorąc pod uwagę, że podczas remontów coś mogło być domalowane, a coś pozbawione koloru.

Jakby ktoś coś mi podpowiedział byłbym bardzo wdzięczny.

No i teraz mała aktualizacja. Kolejne 27 elementów stało się jednością i mam już manetkę poprawki wysokościomierza, manetkę gazu i manetkę powietrza.

TRVHema.jpg

QlrQG8r.jpg

jgM2snO.jpg

fe2Eky9.jpg

Będzie to przyklejone do kratownicy w tym miejscu.

64eRRyc.jpg

v8os41B.jpg

• Like 2

Mistrzowska robota, szczerze podziwiam i śledzę, ponieważ ostatnio sklejałem PZL P11a od IBG ( Galeria zapewne na dniach) i jestem oszołomiony detalami, które sam tworzysz. Używasz do tego lupy jubilerskiej? Ja takiej mikroskopii to nie zauważam :) 

Posted (edited)

Poproszę o patent na gałki na manetkach

Edited by Piotr Dmitruk

15 godzin temu, siemieniaka napisał:

Mistrzowska robota, szczerze podziwiam i śledzę, ponieważ ostatnio sklejałem PZL P11a od IBG ( Galeria zapewne na dniach) i jestem oszołomiony detalami, które sam tworzysz. Używasz do tego lupy jubilerskiej? Ja takiej mikroskopii to nie zauważam :) 

Wielki dzięki za uznanie. Lupy oczywiście używam, nie jubilerskiej (chyba) tylko takiej zwykłej zakładanej na głowę.

6 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

To kulki BGA w tym przypadku 0,5 mm

O takie.

DSC_1413.thumb.JPG.535e54c92d1dd045b572431096cda439.JPG

7 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Jest jeszcze prostszy patent: roztopienie drutu ołowianego nad zapalniczką. Można sobie uformować kulkę dowolnego rozmiaru (w granicach rozsądku):

image.thumb.png.9065100a9e5ecdde8a5d0833ca824466.png

18 godzin temu, rymulus napisał:

Wielki dzięki za uznanie. Lupy oczywiście używam, nie jubilerskiej (chyba) tylko takiej zwykłej zakładanej na głowę.

To kulki BGA w tym przypadku 0,5 mm

O takie.

DSC_1413.thumb.JPG.535e54c92d1dd045b572431096cda439.JPG

Dziękuję bardzo. Znam patent z topieniem cyny, czy plastiku, ale Twoje wydały mi się podejrzanie regularne.