Jump to content
Hello

POLSKI BIELIK M-346 Master - Kinetic 1/48

Recommended Posts

3 minuty temu, Hello napisał:

Zmieniłeś zdanie czy nadal tak uważasz ? 😃

Nawzajem , Puszczyka mam na oku . Tylko nie maluj go jak czołga .😀😀

Zdecydowanie nadal tak uważam, kiedyś coś chyba złożę i zostawię wręcz w samym tym podkładzie by cieszyło oko. :D

Puszczyk dostanie malowanie zdecydowanie lotnicze, lecz póki co przerwę będzie mieć, bo czekam aż mi trochę chemii do oszklenia przyjdzie. Ale co by nudno nie było, to ruszam właśnie z Mi-2. :D

Ja mam następny model MiG-29 , pierwszy egzemplarz jaki został w Polsce "zarejestrowany" . Wszystko jest : model , kalki , farbki Made in Oryginał MM . Ale może zachęcony śmigłowcowych bojem Mańka wezmę się także za Sokoła . Fajna , życzliwa ekipa się zrobiła na lądowisku dla śmigłowców 😊😊😊😊

Proponuję nazwę Śmigłowork.pl 😃😃😃😃

Hello

• Like 2

O przylocie tego Miga do Poznania tata kiedyś mi opowiadał - służył na stacji meteo, mapy pilotom wtedy rozrysowywał.

Będę czekał na tego Miga i kibicuję.

• Like 1

O dzięki , ja też się nie mogę doczekać pierwszego cięcia . Specjalnie aerograf kupiłem żeby linie podziału delikatne zrobić 🔨

Hello

• Like 1

Godzinę temu, Hello napisał:

Ja mam następny model MiG-29 , pierwszy egzemplarz jaki został w Polsce "zarejestrowany" . Wszystko jest : model , kalki , farbki Made in Oryginał MM . Ale może zachęcony śmigłowcowych bojem Mańka wezmę się także za Sokoła . Fajna , życzliwa ekipa się zrobiła na lądowisku dla śmigłowców 😊😊😊😊

Proponuję nazwę Śmigłowork.pl 😃😃😃😃

Hello

Dzięki że cię zdopingowałem.

Sam od jakiegoś czasu dłubie następny śmiglak CH-34 z galery models.

Warsztat się nie długo założy.

• Like 2

14 minut temu, ManiekB napisał:

Dzięki że cię zdopingowałem.

I nie tylko mnie 😋😋 , zrobiles bardzo konkretny warsztat . Mnóstwo informacji tam jest .

Ja dziękuję za wene , szary też będzie extra .

665123426_W-3WASokol03042015r_04.thumb.jpg.31113e98d8850b1f017256f60b2be340.jpg.93d9d6faab2109b7c0ee99daaf8a3602.jpg

Ale wszystko po kolei . 

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

14 minut temu, Hello napisał:

I nie tylko mnie 😋😋 , zrobiles bardzo konkretny warsztat . Mnóstwo informacji tam jest .

Ja dziękuję za wene , szary też będzie extra .

665123426_W-3WASokol03042015r_04.thumb.jpg.31113e98d8850b1f017256f60b2be340.jpg.93d9d6faab2109b7c0ee99daaf8a3602.jpg

Ale wszystko po kolei . 

Pozdrawiam Hello

Szary jest piękny 😍😍😍 ale fakt, kolega ManiekB dużo dobrego zrobił swoim warsztatem. 😀

• Like 1

89778_1511131629.jpg

Jak w rzeczywistości wygląda kolor którym jest pomalowany zbiornik paliwa w Bieliku . Instrukcja podaje FS36280 . Także pylon , tu instrukcja nic nie mówi . Rysunek pylonu i zbiornika jest na jednym rysunku więc pewnie kolory te same . Nie będę kupował nowej farby dla 20 kropel . LifeColor , MrPaint i Hataka mają w ofercie ale tak jak w zdaniu powyżej . 

Czy ten "włoski" kolor można zrobić z naszych polskich podstawowych szarości , dodając np. niebieski . Już przestałem opierać się głównie na fotkach . Wolałbym usłyszeć radę kogoś kto widział na żywo Bielika . Czasem ważniejszy jest układ różnych kolorów względem siebie , czyli np. jaśniejszy czy ciemniejszy itp. 

Drugie pytanie - Bielik 7702 z rakietami . Czeka drugi w kartonie i chciałbym zrobić w innym układzie niż 7701 . Worek Humbroli i Reveli za zdjęcie Bielika z rakietami . 

Pozdrawiam Hello

Mam dla ciebie trochę materiałów po powrocie z Dęblina 😏 tylko Muszę zrzucić na spokojnie na komputer najpierw zdjęcia :szampan1:

20191109_133212.jpg

• Like 2

5 godzin temu, Hello napisał:

Czeka drugi w kartonie i chciałbym zrobić w innym układzie niż 7701 . Worek Humbroli i Reveli za zdjęcie Bielika z rakietami . 

Nasze Bieliki nie są przystosowane do przenoszenia uzbrojenia.

...ale jeśli ten artykuł nie kłamie, to można by było kupić zasobniki SUU-20. Zawsze coś. 

Jest jedna sztuka na the48ers, chyba, że już Solo kupił. 😛

Wszystko oprócz zbiorników to sfera marzen, tak mówią piloci.

2 minuty temu, Bobek napisał:

Wszystko oprócz zbiorników to sfera marzen, tak mówią piloci.

Może i dobrze mi najbardziej podoba się w gładkiej konfiguracji.

52 minuty temu, Solo napisał:

Nasze Bieliki nie są przystosowane do przenoszenia uzbrojenia.

Tak wszyscy piszą , założę się o skrzynkę czegoś co każdy lubi , że widziałem w necie zdjęcie albo film Bielika z rakietami . A pamiętam to bo nie mogłem dojrzeć na którym pylonie wisi . Czy to były pokazowe czy bojowe to nie wiem . Nie zapisałem źródła bo przyjąłem to za pewnik . Zresztą , jak to się ma teraz do przymusowego postoju przez rok naszych , pierwszych Bielików z powodu braku oprogramowania do rakiet . Tak dedukuje , czyli stały rok i nadal są bez rakiet ? Chyba ,że powodem jest blokada na zakup rakiet ? 

38 minut temu, mbrnnr napisał:

można by było kupić zasobniki SUU-20.

Też dobrze , a może do czasu kiedy ruszę drugiego coś się zmieni na plus .

Godzinę temu, Mitrandir napisał:

zdjęcia :szampan1:

20191109_133212.jpg

Szło sobie tak wejść i fotki robić , zazdroszczę ? Jeszcze pootwierane .Miałeś że sobą próbki farbek ?  Idę na fajkę bo zawału dostanę z wrażenia .

I teraz ja . Właśnie skończyłem malować kabinę i zbiorniki paliwa . Do kabiny to jednak lepiej kupić blaszki bo oryginalne , modelowe szczegóły nie pasują do zdjęć . Zdjęcia później jak polakieruje bo " muchi latajo i brudzo w kabinie "

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • Haha 1

3 minuty temu, Hello napisał:

założę się o skrzynkę czegoś co każdy lubi , że widziałem w necie zdjęcie albo film Bielika z rakietami

przyjmuje zaklad 😉

Teraz, Bobek napisał:

przyjmuje zaklad 😉

Tylko sprawdź tą skrzynkę bo z ziemniakami zostaniesz 🤣

W dniu 10.11.2019 o 20:49, Bobek napisał:

przyjmuje zaklad 😉

W sumie nic nie ryzykuje , musisz udowodnić że nie widziałem 😃😃

A tak poważnie , po to kupiłem drugiego .

Hello

Edited by Hello

6 minut temu, mirage3 napisał:

Tylko sprawdź tą skrzynkę bo z ziemniakami zostaniesz 🤣

spokojnie jestem pewny ze nic nie mialy "bojowego", temat poruszany w eskadrze, podobno raz mechanicy chcieli sprawdzic i cos zamontowac  ale nic z tego nie wyszlo. 

Edited by Bobek

Ziemniaki są w workach , jak i koty . W skrzynkach to już każdy wie co lubi 😎😎 .

Hello

Edited by Hello

Nie widziałem pod naszymi Bielikami niczego poza zbiornikami z paliwem albo takimi cusiami co dymio.

Znalezione obrazy dla zapytania: m-346 bielik"

image.png.c6f96d7875acabfb490f3811c8e987f3.png

Jak do 2022 dojdą wszystkie to można zrobić grupowe modelowanie 16 odważnych i każdy robi innego Bielika :D 

• Like 1