Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

a nie możesz mu sprezentować takiego 1:1?

 

Nie da rady

Ze zdjęciami nie ma problemów, to już nie te czasy gdzie wszystko było tajne. Już zacząłem robić dla siebie taką dokumentację, bo poza tym dla kolegi leży drugi dla mnie, ale do tego chcę się bardziej przyłożyć. To dopiero plany na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak myślałem, ale i tak robię model w kamuflażu. I tak stoję w miejscu, bo nie mam kalkomanii... :/ Może ktoś ma niepotrzebne szachownice ok. 7mm, sztuk 3 i zestaw białych cyfr o wysokości ok. 5 mm. Ratunku! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Tak jak Rafał napomnial...sprecyzuj o ktore malowanie Ci chodzi..czy naszych smiglowcow uzywanych w Iraku...czy Irackich w owym pustynnym...potem bedziemy w miare mozliwosci pomagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega różnica między tymi maszynami? I tak przy okazji czy są do dostania polskie oznaczenia tych śmigłowców oprócz: Hi-Decal 72008 - Mi-24 Hind D/E (kalka 1/72) i oczywiście żeby były w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko- inny stem naprowadzania rakiet ppanc pod spodem przodu kadłuba. Organoleptycznie, ów baniak W ma czarny i o większej średnicy.

Inne rakiety ppanc, nie wdając się w szczegóły i nazewnictwo - W ma rury na końcu skrzydełek podwieszone na pylonach w kształcie H, a D typowe "rakietki" podwieszone na podwójnych prowadnicach. Dalej D ma nieco słabsze silniki, W, to wersja "wysotnaja" przeznaczona na Afganistan.

D- brak anten systemu ostrzegania pod kabiną pilotów, wyrzutniki flar pod belką ogonową podwieszone na taśmach, W miała je już mocowane fabrycznie.

 

http://www.airplane-pictures.net/type.php?p=1172

 

http://www.airplane-pictures.net/type.php?p=121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA- egzemplarz nb 956 jest przedstawicielem późnej serii typu W i w naszym lotnictwie występuje tylko w jednym egzemplarzu. Zmienione ma miejsce mocowania pułapek ASO ( tylna część kadłuba za skrzydłami) i anten Syreny (przeniesione za kabinę pilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Właśnie, co to znaczy "wszelakich"? Np. jakie jest ciśnienie w kołach?

Jeśli chodzi o malowanie, było wykonane na jakieś ćwiczenia
Nie na ćwiczenia, tylko na pokazy, malowanie zrobione bodajże przed Air Show Poznań 1991 (poprawcie, jeśli przekręciłem). Był to jeden ze śmigłowców grupy pokazowej z Inowrocławia.

Kolorowe pasy były naklejane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o malowaniu-teraz wie że z pokazów.

Interesuje mnie też jego późniejsza kariera w jednostce, może ma ktoś kolorystykę farb zastosowanych na tej maszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Artur nie masz nic przeciwko, zadam też swoje pytanie odnośnie innego 24go w Twoim temacie.

 

Czy istnieją jakiekolwiek kalkomanie do Mi-24D nb 461 w tym malowaniu? Lub czy ewentualnie ktoś z Was jest na tyle biegły w programach graficznych i potrafiłby wykonać rysunki godła eskadry i oczu malowanych na filtrach tak, zeby je wydrukować na arkuszu kalkomanii?

 

 

ps. A może wzorem tematów o sukach i żelazkach zrobić kolejny przyklejony temat, tym razem o Mi-8/17/24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.