Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2008 o 16:09, Mikele napisał:

I tak jeszcze "poza konkursem", są może, oprócz Kagero, dostępne kalki do polskich Mi-24? Poza tym tam chyba były kalki do wersji D, a to mnie nie urządza.

Do polskich MI-24 są jeszcze kalkomanie:

1. TECHMOD DECALS 72154A

2. MONTEX - DECALS MD 002

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dniu 3.01.2008 o 16:09, Mikele napisał:"

"Napisano 23 Styczeń 2019"

 

No w zeszłym roku się nie udało na 40 lecie Mi-24 w Polsce wypuścić okolicznościowych kalek, ale mam nadzieję, że w ciągu kolejnych 10 lat wyjdzie taki arkusik ?

BTW - z okazji okrągłej rocznicy pierwszych lotów Mi-24D w Leźnicy Wielkiej z w pełni polskimi załogami 11.01.1979r ukazała się taka okolicznościowa grafika. Mi-24D A1016 z tej grafiki wielu z nas miało okazję podziwiać ostatnio w Łasku (fantastyczna robota Archeo!)

49841148_364231594410150_101838197188722688_n.jpg.8cdc1c9a7f6ce05bb468a38fb39f2839.jpg

Edytowane przez stakor1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Po incydencie w Białej Podlaskiej chyba nadal są uziemione, bo towarzystwo przesiadło się na Mi-2.

 

2 godziny temu, em napisał:

W nawiązaniu do wizyty Mariusza u naszego pana

Korekta drobnego błędu jaki się wkradł: "W nawiązaniu wizyty Mariusza u swojego pana" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Polskie Radio 24 podaje , za "The Wall Street Journal", " że na Ukrainę trafiły polskie śmigłowce Mi-24". Według gazety może chodzić o 12 maszyn. Wcześniej ten model śmigłowca na Ukrainę przekazały Macedonia - również 12 maszyn - i Czechy - cztery, choć już w zeszłym roku pojawiły się niepotwierdzone oficjalnie doniesienia, że również polskie maszyny są na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxy napisał:

na Ukrainę trafiły polskie śmigłowce Mi-24

Wspaniale!

Czekamy na informacje o kolejnych darach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maxy napisał:

 

Polskie Radio 24 podaje , za "The Wall Street Journal", " że na Ukrainę trafiły polskie śmigłowce Mi-24". Według gazety może chodzić o 12 maszyn. Wcześniej ten model śmigłowca na Ukrainę przekazały Macedonia - również 12 maszyn - i Czechy - cztery, choć już w zeszłym roku pojawiły się niepotwierdzone oficjalnie doniesienia, że również polskie maszyny są na Ukrainie.

Czy aby to jest PEWNA I POTWIERDZONA wiadomość, żeby się nie okazało jak z tym plakatem o tworzeniu w Polsce jednostek wojskowych do walki z Prigożynem i Grupą Wagnera na Ukrainie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

Czy aby to jest PEWNA I POTWIERDZONA wiadomość, żeby się nie okazało jak z tym plakatem o tworzeniu w Polsce jednostek wojskowych do walki z Prigożynem i Grupą Wagnera na Ukrainie :mrgreen:

Link do filmu jaki prezentują Rosjanie na potwierdzenie ...  to może znaczyć równie dobrze wszystko jak i nic...

https://ok.ru/video/5904407071360

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chorąży napisał:

 ...  to może znaczyć równie dobrze wszystko jak i nic...

Tak jak piszesz, z tego fragmenciku filmu nic pewnego nie wynika, równie dobrze może to być rondo w Wąchocku, Dubrowniku czy jakimś innym Dubaju czy Johannesburgu jak też przy Placu Czerwonym:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 22:39, Slawek_26869 napisał:

Tak jak piszesz, z tego fragmenciku filmu nic pewnego nie wynika, równie dobrze może to być rondo w Wąchocku, Dubrowniku czy jakimś innym Dubaju czy Johannesburgu jak też przy Placu Czerwonym:hmmm:

Nie, nie może to być Dubaj, ani Plac Czerwony 🙂 To jest filmik pierwotnie pokazywany przez Polaka na twitterze (pisałem o nim 17 czerwca tu  https://modelwork.pl/topic/46016-co-lataspada-nad-ukrainą/page/46/, ale bez dawania odnośnika😞), widać też na nim polskiego żołnierza. Teoretycznie jest możliwe, że wieźli je do remontu, albo na złom, ale wiedząc co się działo z innym sprzętem, oraz widząc całkowicie zamalowane oznaczenia można podejrzewać, że cel podróży był inny...

Tego z pierwszej lawety łatwo zidentyfikować, bo charakterystyczny.

 

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.