Jump to content
PiterATS

Ferrari F2003-GA

Recommended Posts

Czas na nową relację.

Po Alfie-Romeo 184 od Studio27 rozpocząłem budowę łatwiejszego, ale nie mniej ambitnego modelu. Jest nim Ferrari F2003-GA z sezonu 2003, którym Michael Schumacher wygrał Grand Prix Hiszpanii.

tUFm4OD.jpg

Do budowy użyję modelu Fujimi w skali 1/20, wraz z poniższymi dodatkami:

• zestaw Top Studio do całościowej waloryzacji modelu;

• kalkomanie z imitacją karbonu od Scale Motorsport i Tamiyi;

• kalkomanie z logotypami Marlboro od Hobby Design

• imitacje wkrętów i nitów od Hobby Design

• farba Zero Paints dedykowana do bolidów Ferrari używanych do sezonu 2004.

ZicUlpx.jpg

Model będzie wykonany w konwencji całkowicie zdemontowanego. Będzie więc makieta całej jednostki napędowej pod zdjętą pokrywą, zdemontowane koła i zdjęty nos z przednim skrzydłem.

Na początek zabrałem się za uzupełnienie silnika, skrzyni biegów i tylnego zawieszenia o elementy z Top Studio, a następnie ich pomalowanie:

0EqdWyV.jpg BacRqQB.jpg qwBxxi0.jpg hwX4tls.jpg

Teraz powoli uzbrajam wszystko w detale, głównie przewody, szybkozłączki itp:

0PiFHPC.jpg eU7UgMy.jpg

I to na razie tyle, pozdrawiam :)

Edited by PiterATS

Uzbrajanie silnika w detale trwa w najlepsze. Skrzynia biegów doczekała się owiewek nadwozia, na prawą stronę silnika zamontowałem na stałe osłonę (lewa będzie zdjęta) i kładę dość sporo kabli, a będzie więcej :)

SKmiZhy.jpg TSuFUmM.jpg FXsoxzP.jpg lNwfRbD.jpg

Pozdrawiam

• Like 2

I jeszcze mała aktualizacja o przekaźnik, zamontowany następnie na dolnym kołnierzu Airboxa, oraz dwa czerwone przewody które w późniejszym etapie budowy będą zakończone odpowiednimi kolankami.

ulLGnNb.jpg xun5LP0.jpg

To na razie tyle, pozdrawiam

Robi wrażenie 🙃 z czego Ty to robisz (przewody i resztę)??

Większość części to elementy z zestawu Top Studio. Druty i kable to klasyczny odzysk z różnych przewodów oraz kupione akcesoria modelarskie.

Fajnie wygląda. :) Czekam na dalsze fotki. :) 

Doszły kolejne elementy w postaci rur wydechowych wraz z czujnikami. Rury pomalowałem kolorem Metallic Grey z Tamiyi z kilkoma kroplami czarnego połysku. Następnie na dolne partie nałożyłem mgiełkę srebrnego koloru, a na górę mieszanki srebrnego i ciemno-żółtego. Na koniec partiami nałożyłem niebieski transparentny Tamiyi i na to lakier bezbarwny. Zasadnicza część silnika jest więc gotowa i mogłem zabrać się za podłogę samochodu.

GgLuYWs.jpg ttGi3EO.jpg ehgacPh.jpg JYd0Mqb.jpg TRdK6GK.jpg zTRXgak.jpg IdmQmoH.jpg xmlncM3.jpg dLtfUJA.jpg

Pozdrawiam

Te wszystkie dodatki wyszukane u nas w kraju? Podglądam! 

Nie. Wszystkie dodatki kupiłem na stronie Hiroboya, a sam model trafiłem kilka miesięcy temu na allegro. 

Urlop i inne obowiązki nie sprzyjał zbytnio klejeniu, ale powoli wracam do życia xD

Podłoga oklejona karbonem, oczywiście tylko w tych miejscach które będą widoczne po sklejeniu :D Miejsca pod wydechem wykleiłem folią samoprzylepną.

jZCc0T8.jpg kt4j1B6.jpg

Od razu wykleiłem też karbonem kokpit, który jest już w zasadzie gotowy. Dodałem brakujące przewody i panel z prawej strony fotela. Brakuje jeszcze imitacji gąbkowych wyściółek po lewej i prawej stronie kokpitu, ale czekam obecnie na przesyłkę z flockiem.

ZCXLu8M.jpg s5ZO67E.jpg OEoLPc0.jpg c2Dt8ya.jpg waow7l6.jpg lHaJLm1.jpg 

I całość:

uhvIHl1.jpg

Pozdrawiam

• Like 1

Karbon na fotelu został tylko nałożony i na niego jeszcze pójdzie jakaś farba zabezpieczająca?

Tam jest już lakier. Wszystkie części karbonowe zostały pokryte lakierem półbłyszczącym.