Jump to content
Sign in to follow this  
Xmen

Jakowlew JAK -9 VALOM 1/72

Recommended Posts

Następny model  z serii "zaczęty więc trzeba skończyć".Zaczęty tak dawno że nie pamiętam kiedy to było.Nie dziwię się że nikt tych modeli nie pokazuje na forum.Koszmar po prostu.Na dodatek trafił mi się egzemplarz ze żle odlanym skrzydłem.Można szczelać , wyzywać lub śmiać się o oporu.Nie chciałem robić galerii ale stwierdziłem że chociaż się ludziska pośmieją.

JWHxLfhl.jpgeW17zjul.jpgP8EiuvDl.jpgUqzR2ral.jpgNkrAjVJl.jpgrOZFHXdl.jpgQ5lCgLBl.jpgQllywC0l.jpg

• Like 3

wygląda jak wyrzeźbiony z mydła. To cieniowanie sprawia traki efekt. Ale modelik ładny ,-)

2 godziny temu, Xmen napisał:

Koszmar po prostu.

Tym większe brawo za dociągnięcie do końca :brawo:

Trochę dziwnie ta zieleń wygląda- jakaś taka .... radioaktywna. Stawiam, że to efekt "osiągnięty" oświetleniem do zdjęcia. Ogólnie ładnie zmalowany, trochę za mocne tylko wyszło to podkreślenie paneli z dołu.

Jak się da to dobrze by było zapodać fotkę przy naturalnym świetle, żeby pokazać rzeczywisty "wygląd" barw.

:szampan1:

Sklejanie "niesklejalnych" modeli zawsze pokazuje czy sklejający jest modelarzem czy Modelarzem. Gratuluję👍🙂

6 godzin temu, tlb napisał:

Sklejanie "niesklejalnych" modeli zawsze pokazuje czy sklejający jest modelarzem czy Modelarzem. Gratuluję👍🙂

Dzięki Panowie za miłe słowa.Z tym modelarzem to lekka przesada bardziej uważam się za sklejacza części prosto z pudła."Spiton " napisał że wygląda jak z mydła i tu ma rację bo też taki jest ten model.Wszystkie linie pokryw zbiorników musiałem zrobić od nowa bo oryginalne zdjąłem razem z tworzywem króre odchodziło płatami .Jakiś błąd w odlewie.Rurka pitota nadaje się do kosza ,grubsza od wylotu działka jest.Napewno drugi raz bym się niezdecydował na zrobienie tego modelu.

Jak ktoś ma ochotę na Jak-a 9 to ten model zdecydowanie odradzam.Lepiej poczekać a może ktoś się w końcu zdecydyje na nowy model.

PS.Trzeba coś wziąć na warsztat jakiś bezstresowy model.:szczerbol:

Nowe zdjęcia zrobione w porannym słoneczku.Kolorki wyglądają trochę inaczej zwłaszcza zielony.

j7WTFTQl.jpgSLZfUgQl.jpg8VsjKbpl.jpgVl7kZTsl.jpg2ab3vdRl.jpgqxiJesYl.jpg

• Like 1

A dlaczego nieklejalny? Pytam, bo sam mam zamiar coś z Valoma kupić.

6 minut temu, WujekAlice napisał:

A dlaczego nieklejalny? Pytam, bo sam mam zamiar coś z Valoma kupić.

Każdy model jest sklejalny tylko zależy ile pracy i czasu trzeba włożyć żeby coś z tego wyszło.:szczerbol: Z Valoma na razie zrobiłem dwa Jaki i nic następnego z tej firmy nie kupię.Spasowanie kiepskie , detal mydlany ,"drobnica" w większości do wymiany.Wszech obecne ślady przesunięcia form.Osłony podwozia grube jak stal pancerna.Jak to zeszlifować to zniknie cała faktura.Ratują się blaszką i wnętrzem z żywicy ale mała to pociecha.Dlatego tych modeli tak mało jest pokazywanych na forach bo spacerek to nie jest.Z gorszych modeli co mam na składzie to tylko chyba AML ich przebija.

Widzę, że szkło też z tych pancernych. Ale są modele niesklajalne - np. stare Revelle sprzed 30 lat - niektóre.

Brawo, że zrobiłeś ten model do końca.

Edited by mig
  • Thanks 1