Jump to content
Klapouch

Ural 4320 1:35 Zvezda

Recommended Posts

Rozpoczynam ponownie swoją przygodę z modelarstwem i chciałbym złożyć w/w ciężarówkę. Kiedyś składałem modele, ale niewiele malowałem, a nigdy nie nanosiłem "efektów".

To co chciałbym uzyskać na końcu drogi powinno być zbliżone mniej więcej do :

image.png.e9e530ec9b9aede597254d8442a0de6b.png

Będę malował pędzlami, używając lakierów (Topcoat gloss i Tamiya semi gloss) i podkładu w sprayu (Tamiya surface primer gray) oraz efektów (AK engine grime, Vallejo mud and grass, Italieri wash dark brown) i farb Italieri (gloss black, Flat Russian Armor Green). Klej tamiya extra thin.

Żeby zanadto nie wyprzedzać wypadków chciałbym póki co zapytać :

1. Mój model można wykonać z zamkniętą szoferką i komorą silnika lub je otworzyć. Nie wiem jeszcze jak postąpię, zależy jak wyjdzie sam silnik, który będzie królikiem doświadczalnym i chcę go wykonać od A do Z zanim wezmę się za resztę. Rodzi mi się jednak pytanie : czy blok silnika powinienem lakierować przed montażem do komory, czy po? To samo tyczy się elementów wnętrza szoferki. Chodzi o to, że nagar na silniku (według tego co czytałem na forum) powinienem położyć na lakier błyszczący więc w sumie przed, żeby nie lakierować wnętrza komory? Wtedy będę kleił element całkowicie już ukończony, po lakierach, washu itd? Samouczki, które widziałem skupiały się na czołgach i samolotach, tam nie było problemu lakierowania wewnętrznych przestrzeni.

• Like 1

A jak chcesz pomalować silnik po montażu wszystkiego i tak samo szoferkę ?

Co oznacza położenie " nagaru na silniku na lakier błyszczący " ? 

Silnik chciałbym pomalować w kolorze aluminium/gunmetal z czarnymi elementami jak np głowice, wentylator i paski. Nagar zamierzałem wpuścić w zakamarki silnika, żeby nie był taki „nowy” tj w okolice pod uszczelkami głowicy, przy misce olejowej i nieco na zewnątrz. Wyczytałem, że żeby nakładanie tych zabrudzeń miało sens muszę nałożyć błyszczący lakier na malowanie (aluminium z elementami czerni)

No to technika malowania to jedno , a logistyka montażu to drugie . Jak chcesz mieć otwartą maskę , to silnik musisz pomalować osobno i zamontować go na koniec przy montażu całego pojazdu do kupy -> silnik do ramy , szoferkę do ramy z silnikiem  itp .

ozc1qETh.jpg

EkRkBoDh.jpg

WH94cORh.jpg

Yfg6vvZh.jpg

tbeEgaxh.jpg

• Like 1

Tak jak przedmówca wspominał. Silnik pomalować osobno i zamontować na ramie jeśli konstrukcja modelu na to pozwala. Przy ciężarówkach nie powinno być problemu.

Super. Dodaj okablowanie będzie ciekawiej.

Nie wiem czy będę potrafił. Zdjęcia w miarę podobnego silnika który znalazłem w sieci różnią się na tyle, że boje się przedobrzyć  

7CC4DAD9-8CBA-446D-A6B2-F6D2945DE3F0.jpeg