Jump to content
Sign in to follow this  
spiton

IBG P-11 G Kobuz

Recommended Posts

I tu się z tobą zgadzam w 100%. Jeżeli napisałem, że niektóre elementy w Kobuzie przerobię na swoją wizję tego samolotu, to nie dlatego, że uważam model za zły. Wręcz przeciwnie. Model jest piękny i zrobiony na bardzo wysokim poziomie. Bardzo się cieszę, że IBG poszło w ten temat. Jak napisałem wyżej P11g kupiłem dwa (Lamparta też mam). Pamiętam jak objechano model P11c Azura, pomimo iż był to wtedy najlepszy model na rynku w tej skali. Ja go kupiłem i podejrzewam, że odległości metra - dwóch nikt nie zauważy że jest o milimetr dłuższy od tych z AH. Po cichu liczę, że wykorzystując silnik, osłonę silnika, wnętrze, stateczki i może inne drobne elementy z P11g IBG pokusi się na Jastrzębia, bo ten z Ardpolu jest już nie do kupienia (wszystko pewnie zależy od sprzedaży Kobuza) ... 

I ja chciałbym Jastrzebia od IBG .Ardpol pokazał że można. A są i inne prototypy. W katalogu IBG jest kilka pozycji określonych secret .Jak dotąd coś tam słyszałem o R XIII i tu myślę że będą przynajmniej dwie wersje ,lądowa i morska.

Zapytałem  😎u źródła o możliwość wydania PZL 43 i 46 . i IBG odpisało że biorą pod uwagę .

Jak dotąd sklejam i sobie chwalę ! 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Edited by radoslaw6363

Czyli dalej nic nie wiadomo w temacie PZL 43 i 46. Bo IBG bierze to pod uwagę już chyba ze 2 lata i na razie cisza.

Edited by mig

W dniu 18.02.2020 o 15:39, mig napisał:

Czyli dalej nic nie wiadomo w temacie PZL 43 i 46. Bo IBG bierze to pod uwagę już chyba ze 2 lata i na razie cisza.

Na Suma to bym nie liczył. Z prostej przyczyny - to był zupełnie nowy samolot, nowa konstrukcja, nie mająca nic wspólnego ze swoimi poprzednikami. Model Kobuza powstał, bo wykorzystuje płat od PZL P.24, kadłub, dzięki wykorzystaniu formy suwakowej będzie mógł też pojawić się po zmianach jako P.11c/P.11f (jak to było ze zmianą PZL 23 w PZL 42) i właściwie tylko osłona silnika z kolektorem to inwestycja w części typowe tylko i wyłącznie dla P.11g.

Jeszcze inna para kaloszy, to PZL.43. Ten samolot wziął udział w walkach, zbudowano go w - niezbyt może licznej - serii, można dać mu nie tylko polskie, ale przede wszystkim bułgarskie i niemieckie malowania. A kto słyszał o Sumie? Czy poza Polską w ogóle by się sprzedał? 

Na PZL 43 czekam, dużo go co prawda nie było, ale to jeden z tych samolotów, ktore walczyły po obu stronach frontu i to nie zdobyczne, tylko tak wyszło.

Sam czekam także i nie sądzę, by było to czekanie na Godota. 

Na suma nie ma co liczyć - najwyżej jakiś crowfunding i zlecenie szorta z żywicy, ale koszt całej takiej zabawy to jest 30-40 tysięcy. Ewentualnie projekt w 3D i druk na drukarce