Skocz do zawartości

Moje Sokoły czyli PZL W-3 Answera


leon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie no, do końca jeszcze chwila... Teraz muszę dorobić trochę przewodów znajdujących się za kratkami w osłonach silnikówFB_IMG_1572385335921.thumb.jpg.eeb9a8a3e26d301d3ae5e8cd18f3c694.jpg

No i jeszcze trochę pracy będzie przy podwoziu i drobiazgach typu anteny itd...

Zdecydowanie więcej przeróbek szykuje się przy następnym czeskim Sokole- 0709.... tam postaram się coś otworzyć i może odwzorować efekt spracowanego poszycia, jak to wyjdzie?  zobaczymy

  Kolor w realu nie wygląda aż tak źle, jest bardzo transparentny i prześwituje czarny podkład ,ale nie mam pojęcia czemu na fotkach wygląda jak czarny.?  myślę że niebieski oilbrusher mig-a poprawi sytuację... tylko bezpieczniej będzie eksperymentować na lakierze bezbarwnym

Podstawka faktycznie bardzo ułatwia pracę, szczególnie mi. Nie testowałem jej na samolotach ale pewnie tak, zresztą mam do niej jeszcze zestaw uchwytów, więc pewnie da się to skonfigurować tak by przymocować i samolot.

Mnie również cieszy wysyp warsztatów i mam nadzieję że ta tendencja się utrzyma, szczególnie jeśli chodzi o śmigłowce.

Edytowane przez leon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon , Ja myślałem , że zrobię coś w rodzaju ścianki i dodam przewody , a ty jak planujesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leon napisał:

 

received_696791724062786.thumb.jpeg.7dd662cef60622a33f7899878fb3a9c8.jpeg

 

jeśli da rade powiększ czarny plac nad kabina i statecznik na czerwono :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamsky napisał:

jeśli da rade powiększ czarny plac nad kabina i statecznik na czerwono :)

O stateczniku pamiętam, ale by uniknąć kłopotu z kryciem wolałem najpierw położyć biały.

Czarny powiększe, chciałem odwzorować chropowatość faktury bo za pierwszym razem nie wyszło.

3 minuty temu, Sławekb napisał:

 

Dokładnie, planuję ściankę. Wcześniej myślałem by odwzorować kanał i komory pod silnikami ale tam i tak niewiele będzie widać po za żółtymi przewodami... nie ma sensu dokładać pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sławekb napisał:

Super Leonie......i tempo pracy mnie zadziwia)))

 

Dzięki. tempo staram się trzymać gdyż kilka tych Sokołów zaplanowałem. No i trzeba przyznać że Answer ułatwił zadanie. Z przyjemnością siadam do warsztatu bo model składa się dość bezproblemowo a ingerencje są raczej kosmetyczne.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, leon napisał:

Dzięki. tempo staram się trzymać gdyż kilka tych Sokołów zaplanowałem. No i trzeba przyznać że Answer ułatwił zadanie. Z przyjemnością siadam do warsztatu bo model składa się dość bezproblemowo a ingerencje są raczej kosmetyczne.

Czyli, że to 48ka?... Ja myślałem że to ta Twoja 72ka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitrandir napisał:

Czyli, że to 48ka?... Ja myślałem że to ta Twoja 72ka ?

No tak. 72 mam łaciatą 0711

48 to jednak większe możliwości...

Edytowane przez leon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię tego to obiecuję wspólną galerie...

Sławku a kiedy ruszy warsztat z Twoim Sokołem? Nie daj się długo prosić. Po tym co pokazałeś z Mi-2, Mi-8 czy Mi-1 jestem pewien że byłby inspirujący. Adamskyego już zmobilizowałem teraz czas na Ciebie ?

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leon napisał:

Jak zrobię tego to obiecuję wspólną galerie...

Sławku a kiedy ruszy warsztat z Twoim Sokołem? Nie daj się długo prosić. Po tym co pokazałeś z Mi-2, Mi-8 czy Mi-1 jestem pewien że byłby inspirujący. Adamskyego już zmobilizowałem teraz czas na Ciebie ?

Pozdrawiam

Czekam na TOPR))))).......i zobaczymy)))......zupełnie wypadłem z obiegu....nawet chyba farbki już się nie nadają...nic nie mogę znaleźć...ooooo raaaany.pomocy:...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sławekb napisał:

Czekam na TOPR))))).......i zobaczymy)))......zupełnie wypadłem z obiegu....nawet chyba farbki już się nie nadają...nic nie mogę znaleźć...ooooo raaaany.pomocy:...

 

 

Na spokojnie ? podobno to jak jazda na rowerze... się nie zapomina

Ja też miałem długą przerwę po ostatnim Sokole, zraziłem się po tym jak zaliczył twarde lądowanie, ale jakoś powoli się wkręciłem i  coraz bardziej mi się podoba ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. 

Była chwila przerwy ale to nie znaczy, że nic się nie działo.

Model dostał lakier bezbarwny, kalki i satynowe wykończenie. Lekko pobrudziłem newralgiczne miejsca, tu nie chciałem przesadzić bo te śmigłowce stosunkowo niedawno były przemalowywane i utrzymywane są w czystości.... 

Mam nadzieje że nie przesadziłem

received_523886874871481.thumb.jpeg.a6f61887ed02a00b5c430a8dac12ac1a.jpeg

 

received_516255112316576.thumb.jpeg.edc30433532e48b63797b5d65c6906de.jpeg 

 

No i tradycyjnie już fotki z wirnikiem

received_967257680309068.thumb.jpeg.e01977057d55ab3674a6c11b3251527a.jpeg

 

received_1175952205943863.thumb.jpeg.f06e7992d5129e2aed1538f270f66ab5.jpeg

W dniu 5.12.2019 o 23:03, stakor1 napisał:

NO super robota :) Za raz będzie gotowy .

Dzięki za wiarę w moje możliwości ale do końca jeszcze trochę.... przede mną detale a jak wiadomo to w nich kryje się diabeł....Zresztą zabierają one dużo czasu a często są ledwo widoczne....

Jeśli macie jakieś sugestie to to jest właśnie dobry moment bo gdy zamontuję stopnie i antenki ciężko będzie się wrócić by coś poprawić.

Pozdrawiam

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzes napisał:

No jest spora wpadka do poprawki...
Znak czeskiego lotnictwa na prawej burcie musisz obrócić!
received_967257680309068.thumb.jpeg.e01977057d55ab3674a6c11b3251527a.thumb.jpeg.6c49115f46e113dfb11723fcb8212c30.jpeg

O rany! Nie wiem jak ja to przegapiłem?!?... 

Cały dzień miałem model w rękach i nie wyłapałem tego...

Dzięki, zaraz coś wymyślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leon napisał:

Cały dzień miałem model w rękach i nie wyłapałem tego...

Dlatego we właściwym miejscu dajesz do weryfikacji :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się to jakoś naprawić....

received_556363391851971.png.1cb3fcb95685fa95d875d538f438a24d.png

 

Ale muszę przyznać że przez chwilę miałem ciepło i wizję darcia całego panelu by zacząć od początku... na arkuszu kalek są co prawda dodatkowe oznaczenia ,ale zamiast niebieskiej obwódki mają białą(do łaciatego malowania). Konieczne więc było docięcie kalkomani tak by wpasować się w kalke na modelu. Następnie wnętrze starego znaku zamalowałem na biało by przesunięte kolory nie prześwitywały przez nową kalkę. Tak zamalowany znak lekko przetarłem i o dziwo udało się wszystko spasować.  Jeszcze tylko wyretuszowałem rancik nowej kalki i tak zostawiam do jutra.

Jak wszystko dostatecznie doschnie przetrę gąbką 3000 i uzupełnie okopcenia. Myślę że będzie dobrze ?

Edytowane przez leon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leon napisał:

O rany! Nie wiem jak ja to przegapiłem?!?... 

Cały dzień miałem model w rękach i nie wyłapałem tego...

Dzięki, zaraz coś wymyślę?

Z tymi czeskimi kokardami nigdy nic nie wiadomo w którą stronę... :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitrandir napisał:

Z tymi czeskimi kokardami nigdy nic nie wiadomo w którą stronę... :haha:

Lepiej.... Było to dla mnie tak oczywiste że nawet o tym nie myślałem, instrukcję oczywiście odłożyłem bo przecież nie można się pomylić.... nauczka- można?

Tak to jest jak się robi modele nad ranem... ale nie ma tego złego... zawsze to nowe cenne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leon napisał:

Lepiej.... Było to dla mnie tak oczywiste że nawet o tym nie myślałem, instrukcję oczywiście odłożyłem bo przecież nie można się pomylić.... nauczka- można?

Tak to jest jak się robi modele nad ranem... ale nie ma tego złego... zawsze to nowe cenne doświadczenia.

No wiem ja hinomaru przykleiłem do góry nogami... ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mitrandir napisał:

Z tymi czeskimi kokardami nigdy nic nie wiadomo w którą stronę...

Nie ma się co dziwić, skoro niektórzy polscy modelarze mają problem nawet z naszymi szachownicami :glupek:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 20:56, leon napisał:

O rany! Nie wiem jak ja to przegapiłem?!?...

To po prostu "czeski" błąd ??

Model jest bombowy ?? .

Pozdrawiam Hello

PS Zawsze byłem zapatrzony w samoloty ale jak tak oglądam warsztaty - ładne te Sokoły , co nie ? Obojętnie jak pomalowany , w kamuflaż , czy tak jak Twój , mają linie , i to projekt już sprzed kilkudziesięciu lat  ??

Edytowane przez Hello
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.