Skocz do zawartości

MI-8MTV-1 "BŁĘKITEK" 1/72 HOBBY BOSS


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszelkich miłośników wiatraków :szampan1:

Moja Kuźnia Helikopterów ponownie zaprasza w swe skromne progi, a że nowy warsztat trzeba sprawdzić w boju... :lajkonik:

Więc pozwolę sobie przedstawić szanownej publiczności jej najnowszy wypust.

 

Mi-8MTV-1 potocznie nazwany "Błękitkiem"  wydzierżawiony od firmy Petro Baltic,  jeden z dwóch  mi-8mtv-1 (Drugim był "Big Brother") służących swego czasu w lotnictwie Marynarki Wojennej RP.

 

Niestety, to już czasy zamierzchłe, więc jedyne co można począć, to powzdychać do starych fotografii... i zrobić model.

A oto efekty mojej wariacji na temat . Najpierw kilka fotek oryginału :D  i następnie moje wypociny

Życzę miłego oglądania.:szampan1:

 

 

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

f.jpg

g.jpg

h.jpg

i.jpg

j.jpg

k.jpg

l.jpg

m.jpg

n.jpg

o.jpg

p.jpg

20191030_174800.jpg

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest fantastyczny !! Powiedz mi , te pokrowce na koła, czy co to jest, to jakiś produkt żywiczny, czy samoróbka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spiton napisał:

Model jest fantastyczny !! Powiedz mi , te pokrowce na koła, czy co to jest, to jakiś produkt żywiczny, czy samoróbka ?

Obawiam się że to nie są pokrowce, tylko plywaki, zauważ że podobne są w części nosowej kadłuba po obu stronach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przesuwałem szybko zdjęcia w dół strony to nie zorientowałem się gdzie kończą się zdjęcia prawdziwego ... Mam tylko wrażenie ze  latający ma bardziej opuszczone powieki. Fantastyczny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

 

Mi-8MTV-1 potocznie nazwany "Błękitkiem"  wydzierżawiony od firmy Petro Baltic,  jeden z dwóch  mi-8mtv-1 (Drugim był "Big Brother") służących swego czasu w lotnictwie Marynarki Wojennej RP.

Bardzo ładnie Grzesiu wyszło - małe sprostowanie w tekście w LMW był 1 Mi-8MTV-1 ( 5528) oraz Mi-17T 608 ( Big Brother, później Szara Mysz)

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie mu tak słodzić bo spocznie na laurach i kto będzie wiatraki strugał?

5 godzin temu, spiton napisał:

Powiedz mi , te pokrowce na koła, czy co to jest

Wyjaśnienie TUTAJ i TUTAJ
I jeszcze tutaj:
671695580_Beztytuu.jpg.fbc8f2f7b6d196b01c36a7ee42438b79.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzes napisał:

Przestańcie mu tak słodzić bo spocznie na laurach i kto będzie wiatraki strugał?

Co do pierwszej części zdania to się nie będę wypowiadał :mrgreen: ale co do drugiej:

JA

i już mi Kolega podsunął dobry pomysł na MiL-a

A co prezentowanego powyżej ulepu: ładny ci on jest, nawet bardzo. Jestem nawet skłonny powiedzieć że w końcu Grzegorz zaprezentował konstrukcję która bardzo cieszy moje oczy. Pięknie wyszło a pokrowce zrobione naprawdę wspaniale.

:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak miłe słowa i opinie :szampan1:

Przyznam się, że przy takich zbliżeniach, spodziewałem się bardziej krucjaty :haha:

...a teraz chwila refleksji nad pytaniami.

1 godzinę temu, jawkers napisał:

Model pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba.

Ale dlaczego podczas budowy takiego modelu, nie prowadziłeś warsztatu?:nienie:

Niestety model powstał w 8 dni... i nie miałem fizycznie czasu na warsztat :stolek:

Z innej beczki to jak przy takim limicie pokazać cokolwiek , nawet reakcje są ograniczone :hmmm:

4 godziny temu, abtb napisał:

Co do pierwszej części zdania to się nie będę wypowiadał :mrgreen: ale co do drugiej:

JA

i już mi Kolega podsunął dobry pomysł na MiL-a

A co prezentowanego powyżej ulepu: ładny ci on jest, nawet bardzo. Jestem nawet skłonny powiedzieć że w końcu Grzegorz zaprezentował konstrukcję która bardzo cieszy moje oczy. Pięknie wyszło a pokrowce zrobione naprawdę wspaniale.

:szampan1:

Mówiłem koledze, że następny ucieszy Waści oko :szampan:...

Tylko z tym "JA" bym nie przesadzał... No może, jak przestaniesz się bawić samolocikami... to kto wie :diabel:

6 godzin temu, Adamsky napisał:

Bardzo ładnie Grzesiu wyszło - małe sprostowanie w tekście w LMW był 1 Mi-8MTV-1 ( 5528) oraz Mi-17T 608 ( Big Brother, później Szara Mysz)

 Dziki za korektę :szampan1: Moja Mea Culpa Adamie... ale od wiedzy i prostowania są fachowcy :D ja tylko zlepiam .

...cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cd

 

21 godzin temu, Maxy napisał:

Jak przesuwałem szybko zdjęcia w dół strony to nie zorientowałem się gdzie kończą się zdjęcia prawdziwego ... Mam tylko wrażenie ze  latający ma bardziej opuszczone powieki. Fantastyczny model.

To niezły komplement :szampan:Co zaś się tyczy oczu to  masz takie złudzenie bo on ma zupełnie inne oczy, są węższe .

20191027_165524.jpg.63be9a1a0225b266dde65abd7a273801.jpg

... ale dzięki za czujność :szampan1:

 

23 godziny temu, Tazman79 napisał:

Obawiam się że to nie są pokrowce, tylko plywaki, zauważ że podobne są w części nosowej kadłuba po obu stronach 

Dobrze się obawiasz :D

 

W dniu 1.11.2019 o 03:20, spiton napisał:

Model jest fantastyczny !! Powiedz mi , te pokrowce na koła, czy co to jest, to jakiś produkt żywiczny, czy samoróbka ?

Autorski (samoróbka) produkt żywiczny :D  zastanawiam się czy coś z Kuźni Helikopterów nie powinno czasem skapnąć dla zainteresowanych...

Pomyślimy :szampan:jest taka możliwość.

 

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitrandir napisał:

zastanawiam się czy coś z Kuźni Helikooterów nie powinno czasem skapnąć dla zainteresowanych..

Zgłaszam się :nauka1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stakor1 napisał:

Robota jak zwykle ekstaklasa! Rynek na te kapcie wielki nie jest żeby się ktoś pokusił. Zresztą mogłeś zalać gumą i kolegów obdzielić ;P. A zbliżenia cenne, będzie co wyciągnąć jak będziesz kolegom obrabiał, że "za jasny" ?

Ehhh... malkontent :D  Ciebie zadowolić próżny trud :diabel: Zapominasz że poza LMW jeszcze np rosjanie używają tych pływaków np na Mi-17; Mi-171 itp :szampan:

Poza tym jeszcze jest skala 1/35 :D

13 minut temu, Grzes napisał:

Zgłaszam się :nauka1:

Pomyślimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maxy napisał:

Poprawki przy wirniku to samoróbki czy Bilmodel?

Na pływaki  zgłaszam się.

Jeśli mówisz o dysku antywibratora, to tak, jest to Bilmodel. Tak samo wszelkie farby są firmy Bilmodel.

Wszelkie pozostałe przeróbki są samoróbką (wyciągarka ŁPR-150 jest również przerabiana z firmy Armory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.