Jump to content
Sign in to follow this  
MaciejW

Staghound mk.III italeri 1/35

Recommended Posts

Witam wszystkich,

szczerze mówiąc model dosyć słabo spasowany nie raz trzeba było przerabiać części hmm na razie zraziłem się do italerii. Model robiony prosto z pudła

Model malowany mieszanką farb tamiyi xf-1, xf-26, xf-52 w stosunku 1:4:4. Nie pokusiłem się o modulację.

Zdecydowałem,  że pojazd będzie mocno ubłocony i wydaje mi się, iż wyszło całkiem całkiem.g7mWj05.jpgxjYYUeJ.jpgZGzP9hX.jpg99Nur1j.jpg2HbzIOJ.jpguV6IQvp.jpgwft6UKA.jpg1q6ByGv.jpgKtBjnfd.jpgYPQqeLp.jpg

Pozdrawiam.

Godzinę temu, MaciejW napisał:

Witam wszystkich,

szczerze mówiąc model dosyć słabo spasowany nie raz trzeba było przerabiać części hmm na razie zraziłem się do italerii.

Na razie? Italeri to dobre było 20-30 lat temu.

Po za tym zdjęcia tak fatalne, że oprócz napaćkanego "błota" nic nie widać. 

12 godzin temu, MaciejW napisał:

Zdecydowałem,  że pojazd będzie mocno ubłocony i wydaje mi się, iż wyszło całkiem całkiem.

Niestety mam zupełnie inne zdanie co do tego błota. Za duże te kropy wyszły - wyglądają jak namalowane i jak na mój gust zbyt wysoko sięgają. Samo błoto to samoróbka czy jakiś gotowiec? I czym je nanosiłeś?

Witam,

18 godzin temu, Seb napisał:

Po za tym zdjęcia tak fatalne, że oprócz napaćkanego "błota" nic nie widać. 

tutaj mam zdjęcia w trochę lepszej jakości:

8au8yZi.jpg69d8sFJ.jpgQJRx3le.jpgrx2iaBm.jpg

7 godzin temu, TAW napisał:

Samo błoto to samoróbka czy jakiś gotowiec?

Samoróbka mieszanka pigmentów "negev sand" od miga i "tierra europea" od vallejo plus parę kropel fixera i wody ale z przewagą fixera.PLfTw3k.jpg

Grubsze elementy błota nanosiłem pędzlem a zachlapania pędzlem i wykałaczką. Do ostatniej warstwy błota dodałem dwie krople płynu wet effects.

Pozdrawiam.

Model i zdjęcia słabe. Błoto bardzo słabo wyszło. Napaćkane bez ładu i składu, w niektórych miejscach jakby ktoś szmatą pojechał po nim. Jeszcze sporo pracy przed Tobą. 

kilka porad:

- zobacz w innych galeriach jakie zdjecia powinno sie wstawiac zeby model wygladal korzystnie (dobre oswietlenie, chociaz kilka zdjec modelu w calosci a nie tylko po kawalku) 

- na przednich blotnikach chyba widac nadlewki, takie rzeczy trzeba usuwac, jesli nie jestes pewnien czy dany element powien tam byc czy nie: sprawdz zdjecia pojazdu w necie i w kilka minut wszystko bedzie jasne

- nie wiem jak reszta ale ja okopcenia na lufie robie metoda suchego pedzla. U Ciebie wyglada to jak by ktos zamoczyl ja w smole.

takie tam porady amatora jakim sam jestem. sorry za brak polskich zankow ale jestem w pracy

Witam,

W dniu 5.11.2019 o 08:36, Spotter napisał:

Jeszcze sporo pracy przed Tobą. 

niewątpliwie to mój drugi model.

W dniu 5.11.2019 o 10:17, Mr_hanky napisał:

(dobre oswietlenie, chociaz kilka zdjec modelu w calosci a nie tylko po kawalku)

Postaram się w najbliższym czasie zrobić lepsze fotki.

Co do błota to chyba się za bardzo pospieszyłem się z dodawaniem galerii i postaram się je poprawić (może nawet zmienię koncepcję i model nie będzie aż tak ubłocony)

Pozdrawiam i dzięki za krytykę.

• Like 1

Witam,

udało się zredukować ilość błota i wydaje mi się, że wreszcie fotki wyszły jakoś sensownie onxWFAq.jpgpbqNwva.jpgysA25sy.jpgIWyg4pD.jpgMm3eFB5.jpg35lQhES.jpg64a5kQz.jpgaNjSfYp.jpgolQAEIZ.jpgYPNW9Jg.jpgb5heYT5.jpgtxAfpDJ.jpg6FqmYnL.jpg

Pozdrawiam.

• Like 1