Jump to content
Sign in to follow this  
Thalgonis

Muzeum z panzerwaffe

Recommended Posts

Hejka,

gdzie najbliżej od naszej zachodniej granicy znajduje się muzeum, w którym mają różne niemieckie (okres IIWW) wynalazki pancerne? :) Mam ochotę wyskoczyć na łykend... :mrgreen:

Najbliżej chyba Kubinka. Ale tam to raczej trudno wyskoczyć na łykend

• Sad 1

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Najbliżej chyba Kubinka. Ale tam to raczej trudno wyskoczyć na łykend

A napisałem wyraźnie „... zachodniej granicy...” :-)

20 minut temu, piotrkur napisał:

Drezno?

Mówisz o Muzeum Bundeswehry? Faktycznie bliziutko. Tylko przeglądając dostępne zdjęcia w sieci widzę, że z pancerki mają chyba tylko sprzęt powojenny, a to akurat mnie nie interesuje. Ale oczywiście nie wszystko może być umieszczone w sieci :-)

Zawsze możesz też bujnąć się do Pragi,a dokładniej do Lesan(tak się chyba pisze?)..

Tam też głównie sprzęt powojenny jeżeli chodzi o pancerkę.I to jest ładny kawałek od Pragi.Jakieś 40 km.

Edited by Xmen

Dokładnie tak Lešany warto zobaczyć, nie co dalej Deutsches Panzermuseum Munster, Francja MUSÉE DES BLINDÉS ale to pod Pari :D niemniej jednak polecam 😉

16 minut temu, WujekAlice napisał:

Czyli Kubinka dalej  rządzi :D

Ale dojazd  we wszystkie inne miejsca jest lepszy:tancze:

z tym rządzeniem to nie koniecznie, ilość "eksponatów" to i może ale jakość już pozostawia wiele do życzenia, większość to "wydmuszki" w środku nie ma nic, dużo lepiej wypada Saumur, tam remontują sukcesywnie i przywracają do sprawności. W kubince po testach pozostawiono zdezelowane bryły które mają wiele doróbek "januszowych" i jako materiał redukcyjno-modelarski są dość słabym wykładnikiem ...

Deutsches Panzermuseum Munster.

Godzinę temu, piotrkur napisał:

Ale dojazd  we wszystkie inne miejsca jest lepszy:tancze:

Tak, ale Tobie zależy na czołgach, czy dojeździe? Bo ja mam najbliżej - z buta 5 minut i mogę sobie pooglądać T34 i BRDMa i jeszcze haubicę M101 w ramach bonusu :D

9 minut temu, WujekAlice napisał:

Bo ja mam najbliżej - z buta 5 minut i mogę sobie pooglądać T34 i BRDMa i jeszcze haubicę M101 w ramach bonusu :D

Gratuluję!

Dzień dobry!

A może by tak wjechać do Poznania, do Muzeum Broni Pancernej? Nie ma tu aż tak dużo faszystów, ale za to blisko. W kolekcji jest StuG IV, PzKpfw IIIN (nie wiem na ile wyremontowane) i ciągnik półgąsienicowy Hanomag.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

8 godzin temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

A może by tak wjechać do Poznania, do Muzeum Broni Pancernej? Nie ma tu aż tak dużo faszystów, ale za to blisko. W kolekcji jest StuG IV, PzKpfw IIIN (nie wiem na ile wyremontowane) i ciągnik półgąsienicowy Hanomag.

Paweł

No pacz Pan! Mam pod nosem (tylko 100 km autostradą) i nie wiedziałem co tam mają! Dzięki. Wprawdzie „na kanwie” tych biednych tygrysów (żywych) interesują mnie przede wszystkim Tygrysy (te stalowe) :D, ale jeszcze raz dziękuję za info :super:

Edited by Thalgonis

9 godzin temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Paweł

Zdaje się że nawet  świeżo otwarte. A w ogóle jak ktoś zna takie sensowne miejscówki w Europie - to niech się pochwali i podlinkuje, taka baza to się przyda.

42 minuty temu, WujekAlice napisał:

Zdaje się że nawet  świeżo otwarte. A w ogóle jak ktoś zna takie sensowne miejscówki w Europie - to niech się pochwali i podlinkuje, taka baza to się przyda.

Ono nie jest świeżo otwarte, tylko przeniesione do nowej lokalizacji z terenów wojskowych aby między innymi umożliwienia dostępu do kolekcji szerszemu gronu zwiedzających 

1 minutę temu, Slawek_26869 napisał:

Ono nie jest świeżo otwarte, tylko przeniesione do nowej lokalizacji z terenów wojskowych aby między innymi umożliwienia dostępu do kolekcji szerszemu gronu zwiedzających 

Wybieram się w następnym tygodniu:cool:

Na dojazd do muzeum w Lešany pod Pragą polecam podróż motoriczką Českich dráhów :) Urocza, niezelektryfikowana trasa prowadząca wzdłuż koryta Wełtawy, a potem jej mniejszego dopływu, do starego kamieniołomu (zdaje się ciągle czynnego). Wspaniałe widoki i do tego dojazd dosyć szybki (w granicach godzinki).

Ale uprzedzam, że niemieckich wozów jest tam tyle co kot napłakał. Pamiętam właściwie tylko Leoparada 1 oraz Panzer IV, ale ten sądząc po tym jak słabo był wyeksponowany mógł być tylko makietą, a nie oryginałęm.

Jedz do Technik Museum Sinsheim. Duzo panzerwaffe I nie tylko. Jezeli po wyjsciu będziesz nadal otumaniony ilością eksponatow , tz wycieczka sie udała.

Edited by seven up

W dniu 8.11.2019 o 00:42, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Paweł

No i poza tym takie smaczki jak 7TP i 2CP, nigdzie na świecie nie do zobaczenia:super:, o tym improwizowanym  wielkopolskim  powstańczym pociągu pancernym nie wspomnę. Pozdr A.