Jump to content
RAV

PZL P.11a (IBG 1/72)

Recommended Posts

PZL P.11a nr boczny 7, nr wojskowy 7.35, nr wywoławczy 712-N, 112 Eskadra Myśliwska, lotnisko Zaborów koło Warszawy, wrzesień 1939 r. Samolot został uszkodzony w walce powietrznej, zniszczony na ziemi przez wycofujących się Polaków i zdobyty przez Niemców.

Zestaw: IBG 1/72.

4824.jpg
4825.jpg
4826.jpg
4827.jpg
4828.jpg
4829.jpg
4830.jpg
4831.jpg
4832.jpg
4833.jpg
4834.jpg
4835.jpg
4836.jpg
4837.jpg
4838.jpg
4839.jpg
4840.jpg
4841.jpg
4842.jpg
4843.jpg
4844.jpg
4845.jpg
4846.jpg

• Like 2

2025692602_imageproxy(1).jpg.5645c61a9224f672cc158ac361cbd4a1.jpg

Ciekawe ujęcie 😃😃, wersji "a" jedenastki chyba nie ma za dużo na forum . Bardzo ładnie się prezentuje . Nigdy nie chciałem pisać o minusach modeli ponieważ każdy dla mnie jest plusem samym w sobie . Jest jedna rzecz , na zdjęciach bardzo uwidocznileś wiatrochron . Niestety jest on grubaśny i psuje efekt niesamowicie , na pewno kłóci się strasznie że zdjęciem powyżej . Może można coś jeszcze zrobić delikatniejszego . Ale to tak jak uważasz , bez presji .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

Ujęcia w locie bardzo ładne, sam model również. Jaka jest składalność tego zestawu? 

7 minut temu, mig napisał:

Jaka jest składalność tego zestawu? 

Jak już Ci się uda powycinać wszystko z ramek (kolektor spalin jest wyzwaniem), to prawie "klocki Lego". Szpary uzyskałem tylko na końcówkach skrzydeł od spodu, gdzie kończy się dolna część płata i brakuje ułamka milimetra tam, gdzie kończy się blacha falista. Zakitowanie tego nie stanowi problemu, tylko trzeba być ostrożnym, żeby nie zniszczyć faktury pokrycia.

2 minuty temu, RAV napisał:

Jak już Ci się uda powycinać wszystko z ramek (kolektor spalin jest wyzwaniem), to prawie "klocki Lego". Szpary uzyskałem tylko na końcówkach skrzydeł od spodu, gdzie kończy się dolna część płata i brakuje ułamka milimetra tam, gdzie kończy się blacha falista. Zakitowanie tego nie stanowi problemu, tylko trzeba być ostrożnym, żeby nie zniszczyć faktury pokrycia.

Dzięki za odpowiedź, mam ten model i czeka na swoją kolej.

Wskazane miejsca strzałkami to ślady eksploatacji, czy ręka drżała podczas malowania i porobiły się zacieki?

imageproxy.php.jpg

5 godzin temu, jawkers napisał:

Wskazane miejsca strzałkami to ślady eksploatacji, czy ręka drżała podczas malowania i porobiły się zacieki?

Nie wiem, co dostrzegłeś na osłonie silnika. Na goleni to niedomyty wash (zdarzają mi się takie wpadki).

32 minuty temu, RAV napisał:

Nie wiem, co dostrzegłeś na osłonie silnika.

To co widać na zdjęciu. Od przodu to może być odblask, ale z drugiej strony chyba nie.