Jump to content
Sign in to follow this  
Josh

Yamato 1:350 Tamiya

Recommended Posts

Witam..

Witam. Z czeluści szafy wyciągnąłem taki oto zabytek:). Yamato 1:350 z Tamki. Chciałbym go w końcu skończyć ( ok.15 lat przeleżał w szafie) jako pływający. Nie robiłem jeszcze pływających zestawów aczkolwiek nie jestem nowicjuszem w plastikach ( sporo modeli 1:700). Czas na cosik większego. I mam kilka pytanek w tym temacie. Jak mocny silnik i regulator byłby najlepszy? ( model dług. 75 cm). Jakimi farbkami malować ? Emalie ( jestem zielony) czy akryl ( dobrze opanowany). Czytałem że farby Motip w sprayu są dobre. Jak ewentualnie akryl miałby się do wodoodporności. I problem główny. Pokład jest dzielony aby dojść do bebechów a ja chciałbym dać olinowanie i tu ( być może) nie będzie dostępu do środka ze względu właśnie na olinowanie. Druga myśl to sklejenie pokłady jako jeden i ściąganie go w całości razem z olinowaniem. Dokupiłem jeszcze blaszki od Edka , drewniany pokład i monografie Kagero bo w instrukcji ni w ząb nie ma rysunków olinowania ani rozkładu relingów.... Możecie coś w tych tematach doradzić?... Dzięki..

Yamato.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem za młodu (max 8 lat) z ojcem w sklepie z modelami. Ojciec kupił mi jakiś niszczyciel, już dobrze nie pamiętam, chyba z Plastyka albo czegoś podobnego. Otworzyłem pudełko w domu, a moim oczom ukazała się instrukcja do Yamato z Tamki. Ile było żalu w moim młodym sercu, kiedy pod instrukcją zobaczyłem ramki tego zakichanego niszczyciela...

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.