Jump to content
Sign in to follow this  
krzy65siek

Dragon Pzkpfw IA 1/35

Recommended Posts

Zmęczyły mnie ostatnio bardzo samoloty i postanowiłem wziąć się za czołg, jakoś czołgi znacznie bardziej mnie cieszą i też chyba łatwiej mi się je buduje :). Na warsztat trafia ten model:

DRAGON.jpg.bc02bbda3d772c7be404fc93fddef2e8.jpg

Mam do niego oczywiście blaszki Eduarda, lufy Abera, gęsi MasterClub (po raz pierwszy będę ich używał), no i mnóstwo różnych drobiazgów, które walają się na warsztacie.

Model jest wyposażony we wnętrze. I teraz mam sobie pytanie, czy ktoś wie jak powinno być pomalowane? Bo niby wszyscy piszą, że góra wnętrza kremowa, a dół szarozielony, elementy wyposażenia (skrzynia biegów, transmisja) szarozielone, uchwyty czarne. 

Ale jest takie zdjęcie:

120196235_Zrzutekranu2019-11-9o09_24_23.thumb.png.9d54e50387f2c2379c99531c3c580697.png

No i mam wrażenie, że na tym zdjęciu skrzynia biegów oraz obudowy akumulatorów są ciemniejsze (czarne?). Czy ktoś ma jakiś pomysł? Na dzisiaj, na bazie tego zdjęcia chciałem podłogę pomalować na kremowy, skrzynię biegów i transmisję na czarno, a obudowy akumulatorów na szarozielony. Ale oczywiście nie wiem. No i pytanie - w jakim kolorze powinna być apteczka?

Pytanie dodatkowe - czy ktoś kojarzy jakieś kalkomanie do wnętrz niemieckich czołgów? Typu napisy na apteczkę i podobne wynalazki.

Pozdrawiam
Krzysiek

Oo, warsztacie z jedyną :) siadam i oglądam, co do pytań to zerknij mój warsztat 

Meser ładnie tam wnętrze opisał, w skrócie, podłoga zielona, skrzynia też, ściany kremowe :)

O widzisz, dziękuję bardzo :)  Widzę, że cała dyskusja już się odbyła. Co myślisz o malowaniu skrzyni biegów i transmisji? Troszkę mnie wszyscy przekonali do szarozielonego na panelach podłogi.

Pozdrawiam
Krzysiek

Ja przejechałem czarnym w tym modelu ale powinna być zielona w/g wszelkich źródeł. W flakpanzer 1 już na zielono ją przejechałem. 

Zielono, zielono, czy szarozielony taki jak podłoga? Jakiś kolor podrzucisz?

Pozdrawiam
Krzysiek

Ral 7009, sam uzylem humbrola bo model jeszcze robiłem przed zakupem aero, ale teraz maluję sobie linią Real Colours od AK i sobie chwalę :) AK RC 054 jest odpowiedni i takim bym malował. 

Parę fotek z produkcji, jeszcze przed podkładem.

Bardzo mi się podoba ten model. Odpoczywam po mękach sklejania Łosia. :). Prawie wszystko jest przemyślane, wspaniale pasuje i jest naprawdę przyjemne.

Wnętrze dół:

3192c8fa146773c1.jpg
9a36e8cf9c2d1705.jpg
ce18ffa7e2dffb64.jpg

Kadłub i błotniki:

37c20d8dec89f0cd.jpg

Druga strona kadłuba, pojemnik na wkładki ze szkłem pancernym:

f9e582f890aa9cd0.jpg

I góra kadłuba, tutaj musiałem się namęczyć. Generalnie koncepcja jest trudna do zrealizowania, nie wiem jak koledzy przede mną to sklejali - zachowanie geometrii przy oklejaniu bryły górnej części kadłuba elementami pancerza, bez zostawienia szczelin było bardzo trudne. Generalnie nie udało mi się uniknąć uszkodzenia odwzorowania spawów, które w oryginale były bardzo ładne. Nie wiem czy odtwarzać spawy, czy zostawić tak jak jest. Nigdy spawów nie robiłem.

bb00cb065a71be5d.jpg

3f71a9661fe4ba7e.jpg

a224aac9dd8dc178.jpg

c192773e363c9b3a.jpg

2d128e43214122c0.jpg

Chyba udało mi się w miarę zebrać zestaw do robienia zdjęć i może będzie łatwiej wstawiać coś częściej. 

Proszę o uwagi i komentarze. Pytanie - czy to ja nie mogę znaleźć, czy w zestawie nie ma zegarów?

Pozdrawiam
Krzysiek

Edited by krzy65siek
  • Like 1

Jeśli masz chęci to bym na Twoim miejscu pobawił się w odtworzenie spawów, ładnie je dragon zrobił i szkoda by było je zatracic. 

Co do zegarów.. No rzeczywiście ani w instrukcji ani na wypraskach ich nie widzę... Grubo.

Edited by zipster

20 godzin temu, krzy65siek napisał:

Pytanie - czy to ja nie mogę znaleźć, czy w zestawie nie ma zegarów?

3 godziny temu, zipster napisał:

... ani w instrukcji ani na wypraskach ich nie widzę...

Niestety producent ich nie przewidział w tym zestawie.

Pozdrawiam

Krzysztof

dokup sobie hobby boss'a ktorego ja skladalem i wybierz sobie z niego wnetrze etc. :) koszt okolo 60zl a bedziesz mial dodatkowo cala komore silnika, brakujace zegary, wnetrze z 'nitowanymi' scianami, kratkowana podloga i sciane oddzielajace komore silnika a zalogi ktora jest lepiej odwzorowana od dragona, skrzynia biegow tez jest lepsza. 

ten dragon z kolei ma lepsze detale zewnetrzne (sruby i wspomniane spawy), otwierane wizjery i przylacze fotelu dowódcy

Z tych 2 modeli mozna zlozyc porzadna jedynke :)  

Edited by zipster

Nad spawami muszę pomyśleć, jest jeszcze czas. Wnętrza nie będę wymieniał, ani nie będę kupował Hobby Bossa :).

Pozdrawiam
Krzysiek