Skocz do zawartości

"Krwawa Jesień" Polska 1939, 1:35


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :) 

Rzecz niecodzienna i niebywała w moim życiu - oto przedstawiam Wam moją pierwszą (sic!) ukończoną w życiu dioramę! 

Pracowałem nad nią - oczywiście z przerwami - ponad dwa lata. Tym bardziej jestem usatysfakcjonowany - abstra:bip:ąc od jej poziomu - gdyż nie poprzestałem, nie rzuciłem prac w kąt i konsekwentnie w wolnym czasie pracowałem dalej. Scena ma przedstawiać moje wyobrażenie któregoś dnia Kampanii Wrześniowej. Zapewne jest masa błędów technicznych - poziom malowania, dynamika i ułożenie figurek i modeli, etc. Zapewne nie ustrzegłem się także błędów merytorycznych - tutaj dzięki dla PiterATS, który zauważył w temacie z figurkami błąd w kolorystyce na mundurach. Niemniej jednak, pomimo tych mankamentów jestem zadowolony - nie z tego, jak wyszło, ale z tego, że w ogóle się udało! Świadom jestem, że wiele rzeczy dałoby się zrobić lepiej, ale jak to się mówi - pierwsze koty za płoty. :) 

W wolnej chwili przygotuję spis wykorzystanych modeli i zestawów - jest to dość długa lista.

Nie uda się dodać wszystkich zdjęć w jednym poście, dlatego proszę moderatorów o zrozumienie - a ja nie umiem się zdecydować na ich mniejszą ilość.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, kompozycja scenki coś nie leży. Poza tym trochę gryzie mnie w oczy "Wara" na płocie, raz że to dość bezsensowne miejsce do wywieszenia, a dwa że wygląda jak sztywna sztaluga a nie cienki plakat. Rozumiem że chciałeś dodać dynamiki samochodowi pancernemu tymi łuskami porozrzucanymi na dachu, ale kompletne naboje oparte o ścianę wieży się zupełnie kupy nie trzymają. Całość jednak jest fajna, podoba mi się zwłaszcza ten ufajdany gołębnik pod dachem :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spotter napisał:

 sztyfciarz coś gada do chłopa a ten się stawia (pozycja z założonymi rękoma)

Mnie ten chłop na polskiego jeńca (sądząc z gajerka) wygląda.

Ogólnie ubranka matem, bo się święcą momentami. Ale stodoła (czy obora) na bogatą wygląda:super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

Tak jak pisałem - wiem, że nie każdemu się spodoba. Ułożenie pojazdów i figurek, wykonanie techniczne, dynamika, może logika i aspekty merytoryczne. Ale nie ukrywam, że część rzeczy uświadamia sobie człowiek zbyt późno. Część dopiero, jak ktoś ukaże mu inną perspektywę. Taka jak widać pierwotnie była moja. :) Wyszedł brak doświadczenia, ale do kolejnych prac uderzam bardziej zmotywowany. :)

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak na pierwszy raz to rzuca sie w oczy i robi efekt. Szczegolnie budyneczek sie podoba ;) figurki - idziesz w dobrym kierunku malowanie fajne ;) kolor twarzyczek jest dobry z czasem beda coraz lepsze ! Modele zacne, jest troche modulacji jest wash jest brudzenie wszystko jak nalezy. Calosc fajna ! Jedynie te slady gasek - jak dla mnie wystarczylo by jakby sie odznaczyly w piachu i tyle. 

Wazne ze ty zadowolony ! Co do koncepcji jest fajna nic bym nie zmienial absolutnie ;) przyzwyczaisz sie z czasem ze w wiekszosci to jest forum historykow spekulantow a nie modelarzy ale ciii ;D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wykonanie ładne jednak są błędy w przypadku figurek. W 39 WH nie używał szelek oraz figurki mają  źle rozłożone wyposażenie na pasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą dioramę trafiłem dopiero teraz , i po wnikliwym obejrzeniu :mrgreen:, w pełni zgadzam się z moimi przedmówcami, to  że wszystkim ubranka  świecą się jak nawoskowane  pisane było wcześniej, ale że droga jest błotnista, a pojazdy są czyste , i buty tych żołdaków też,to chyba ja pierwszy:D, podobnie jak taki szczegół jak to że ten szkop trzyma 4,5 kilowy karabin Mausera w jednej ręce i to jeszcze w tak niewygodnej pozycji , masz potencjał ale musisz to wcześniej przemyśleć, i wyobrazić sobie tą scenę jak i ułożenie postaci, oraz ich ograniczenia fizjologiczne :mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jakos przegapilem ten projekt, bardzo ladnie wyglada, ma jakies tam drobne mankamenty o ktorych juz tu wspominali koledzy, ale calosciowo super, a jeszcze wspominasz, ze to pierwsza ukonczona dioramka. Chyba znalazles swoja nisze modelarska w ktorej mozesz sie rozwijac :super:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.