Jump to content
Sign in to follow this  
Gerd

Red Devil - Arnhem 1944

Recommended Posts

Figurkę w prawdzie kupiłem przez internet,  ale zobaczyłem ją Mosonmagyarovar w 2018 r. na stoisku  producenta i zwariowałem! Występuje ona pod nazwą handlową "WWII British Paratrooper with 2 inch Mortar" dostępna w trzech rozmiarach 54mm, 120mm i 200mm i warta jest każdego funta czy złotego. Ta na zdjęciach to 54mm czyli 1:32.(14 GBP)

Amf74FK.jpg

iLQnMVc.jpg

KQdNIoj.jpg

Rp6D3aO.jpg

PWG30jP.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie świetna w stylu IN ACTION.Nie te znane statyczne i dość pospolite.I zmalowana elegancko wraz z podstawką robi wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mocne wrażenia robi! Takie pytanko natury taktycznej - jaki sens dawać obsłudze broni zespołowej Enfielda? Na moje wyczucie lepszy był by Sten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla obsługi broni ciężkiej podstawową bronią jest raczej broń krótka 😉

Figurka bardzo dynamiczna. Chociaż ułożenie i wybór oporządzenia na niej to czysta abstrakcja nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością, to całość prezentuje się ciekawie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moździerz 2 calowy to odpowiednik naszej "sześćdzisiątki" służący raczej do rozwiązywania  doraźnych problemów typu MG-42 do którego nie jak nie idzie dorzucić granatem, Natomiast Enfield jest do wojowania. Zatem nie wydaje się to połączenie jakoś specjalnie się rażące. Po prawdzie sam też wolałbym karabin niż pm.

Pozwolę się z Kolegą PietrATS'em nie zgodzić. Oporządzenie to regulaminowy przykład troczenia ekwipunku żołnierskiego 1937 Pattern  Web Equipment z tornistrem Small Pack. Ławo to z resztą sprawdzić. Tutaj  lub tu. Polecam także książkę p. Piotra Witkowskiego pt. "Walczący Orzeł - barwa i broń 1SBS" tom 1 str. 65-67.

Rzecz oczywista dziękuję Kolegom za zainteresowanie i komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tą książkę, a do tego zajmuję się rekonstrukcją historyczną, w tym rekonstrukcją spadochroniarza 1SBS, w związku z czym moje uwagi wynikają z wiedzy i doświadczenia  nie tylko teoretycznego (książki i filmy), ale też praktycznego, nabytego w polu podczas rekonstrukcji  :) Mi chodzi o detale. Lewa ładownica uniwersalna wygląda jakby była wypięta, bo nie ma fizycznej możliwości żeby tak dyndała. Lina Toggle Rope całkowicie nie trzyma wymiarów, a troczenie torby na maskę gazową na plecach wypada za wysoko, w stosunku do pasa (determinuje to sposób konstrukcji haków torby). Zresztą torba maski na plecach raczej się nie zmieści, bo jej haki będą kolidowały z przelotkami dla szelek głównych oraz z samym Small Packiem w chwili gdy żołnierz przyjmie postawę zasadniczą.

To raczej drobne detale  wynikłe z nie do końca trafnej wizji rzeźbiarza, a nie sklejającego 😉 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.